Na kłopoty Inspektor Mysz. Uwaga na zarazki!

Date
mar, 08, 2021

Na kłopoty Inspektor Mysz. Uwaga na zarazki!

Inspektor Mysz to taki bohater, który nie boi się ruszyć na ratunek żadnemu dziecku. Jest niezastąpiony w swoich fachu i nic nie jest mu straszne. W tej części nasz Inspektor zmierzy się z bezwzględnymi, strasznymi i ciężkimi do pokonania (ale nie jest to niemożliwe) zarazkami! Kogo te paskudy zaatakowały tym razem?

Gdy Inspektor Mysz wracał do domu z kolejnej, dobrze zakończonej misji, gdy na jego drodze staje przerażony kocur Wąs. Informuje on małego bohatera, że jego przyjaciel, Tomek, jest chory. Wygląda źle i jest zmęczony oraz słaby. Inspektor Mysz nie waha się ani chwili – rozkłada swoją czerwoną parasolkę i rusza na akcję! W domu Wąsa okazuje się, że Tomka zaatakowały zarazki. Chłopiec ma katar i boli go gardło – przejawia wszystkie objawy przeziębienia. Inspektor Mysz bierze sprawy w swoje ręce. Podczas szczegółowego badania tłumaczy Tomkowi co go zaatakowało.

Zakochałam się w tej książce od pierwszego czytania. Autor w sposób prosty i dość obrazowy tłumaczy czytelnikom, a także choremu bohaterowi, co to są zarazki i jakie objawy towarzyszą nam, gdy one nas zaatakują. Dowiemy się, że z nosa w szybki sposób przenoszą się i powodują ból gardła, nosa, a także ból głowy i gorączkę. Inspektor Mysz objaśnia, jak należy się zachowywać (nie kichać na innych) podczas choroby i jak ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów. Najprostszym sposobem jest mycie rąk – nasz bohater pokazuje, jak dobrze to robić! Na ostatnich stronach czytelnik otrzymuje Specjalny Program Antygilowy, który przedstawia wszystkie sposoby walki z drobnoustrojami.

„Uwaga na zarazki” to książka napisana bardzo przystępnie – mój trzylatek bez żadnego problemu zrozumiał, o co w niej chodzi. Inspektor Mysz to postać, która od razu przypada do gustu i to dzięki niej maluchy (a także i starszaki) poszerzają swoją wiedzę na temat zarazków. Dzieci są ciekawe świata, intryguje je wszystko, co je otacza i właśnie dlatego wciąż zadają pytania. „Uwaga na zarazki” jest książką, którą tłumaczy w sposób jasny i przystępny, bez zbędnej terminologii medycznej czy trudniejszych zwrotów. Ta lektura jest niezwykle zabawna, dzięki czemu czyta się je lekko i bardzo szybko.

Do takiej historii wraca się bardzo często; to pozycja, która będzie nam służyć długie lata. Niezwykle ciekawe są ilustracje – kolorowe, ciekawe i frapujące pod pewnymi względami. Ilustratorka zdecydowała się na zabawny sposób przedstawienia zarazków, co rozśmiesza dzieci, ale także pokazuje, że trzeba skupić się na profilaktyce przestrzegać wszystkich rad Inspektora Myszy.

Czy polecam? Jako mama i pracownik ochrony zdrowia – tak! „Uwaga na zarazki” to książka, na której warto skupić swoją uwagę!


Autor: Sibylle Rieckhoff

Tłumaczenie: Anna Taraska-Pietrzak

Ilustrator: Valeska Scholz

Tytuł: Na kłopoty Inspektor Mysz! Uwaga na zarazki

Tytuł oryginalny: Kommissar Maus lost jeden Fall – Rotz-Alarm

Seria i nr tomu: Na kłopoty Inspektor Mysz

Wydawnictwo: Jedność

Wydanie: I

Data wydania: 2020-08-18

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN:9788381443135

Liczba stron: 32

Ocena: 8/10


 

 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Smerfy i smok z jeziora – Alain Jost i Thierry Culliford

Smerfy i smok z jeziora – Alain Jost i Thierry Culliford

Szkrabajekgru 23, 2020

Smerfy i smok z jeziora – Alain Jost i Thierry Culliford Któż z nas nie zna Smerfów? Dla pewnego pokolenia…

Zapowiedź: Wynalazki roślin

Zapowiedź: Wynalazki roślin

Kasiasty 30, 2023

Czy wiesz, że rzepy w butach zawdzięczasz łopianowi; oddychasz dzięki glonom, a twój kask stworzono na wzór owocu pomelo? Rośliny…

Historia naturalna stworzeń magicznych – Emily Hawkins

Historia naturalna stworzeń magicznych – Emily Hawkins

Szkrabajekpaź 27, 2023

Biblioteka Główna w Atenach skrywała oryginał tej książki przed oczami czytelników, ale na szczęście już jest, została odnaleziona i możemy…

BookGame – relacja z targów

BookGame – relacja z targów

Kasiamaj 16, 2023

Wszelkiego rodzaju targi kojarzą się rodzicom ze ściskiem, gwarem i marudzącymi dziećmi, dlatego też starają się takich miejsc unikać. Jednak…

Nowe Opowieści z Doliny Muminków – Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund

Nowe Opowieści z Doliny Muminków – Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund

Martagru 22, 2023

Czasem tęsknotę należy zaspokoić od razu, gdy się pojawia i nie pozwolić jej okiełznać naszego serca nostalgiczną mgiełką. Wystarczy wziąć…