Magazyn Hello Kitty

Magazyn Hello Kitty

Magazyn Hello Kitty

Właśnie ukazała się nowa edycja czasopisma dla dzieci „Hello Kitty”. Kocia bohaterka od lat cieszy się sporą popularnością u dzieci w wieku 2-6 lat, choć znam i nieco starsze fanki tej słodkiej kotki.

Pierwszy w tym roku numer „Hello Kitty” poświęcony jest wiośnie. Bazą do zadań, łamigłówek i gier jest historyjka obrazkowa o pomocy, jakiej kotki udzieliły dzikim zwierzętom. Rodzina jeżyków utknęła na wysepce i trzeba je było uratować. Wszystko dobrze się skończyło, a finałem przygody był wspólny piknik.

Na kolejnych stronach czasopisma znajdziemy zestaw zabaw umysłowych w atrakcyjnej barwnej szacie. Są to m.in. wyodrębnianie zwierząt spośród innych ilustracji, uzupełnianie szlaczków, wyszukiwanie różni na obrazkach, łączenie w pary, labirynt, rysunkowe sudoku, wyszukiwanie drobnych elementów w zbiorowości.

Drugim tematem poruszonym w gazetce jest przyjęcie. Najpierw dzieci poznają historyjkę o urodzinach Fifi, a następnie mogą wspólnie z rodzicami przygotować urodzinowe smakołyki. Na kolejnych stronach dzieci będą kolorować, rysować, uzupełniać ilustracje. Ukoronowaniem zabawy z tym numerem czasopisma będzie wycięcie elementów gry typu dobble z motywami Hello Kitty.

Do czasopisma dołączono elementy różowej kuchni dla lalek: kuchenkę, lodówkę, garnek i produkty do lodówki: sok, mleko oraz pudełko jajek.

Całe czasopismo spodoba się małym dzieciom, zwłaszcza miłośnikom zwierząt oraz dziewczynkom.

Co ciekawe, wydane zostało na matowym papierze, a tekst pisany jest czcionką bezszeryfową, co ułatwia zabawę dzieciom dyslektycznym. Dwumiesięczni można potraktować jako uzupełnienie zajęć w przedszkolu, gdyż zadania podano w przyjaznej i atrakcyjnej dla dziecka formie.

Anna Kruczkowska


Tytuł: Hello Kitty

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: 1/21

Kategoria: czasopismo dla dzieci

ISBN: 2081-2000-01

Liczba stron: 32

Ocena: 8/10


Dodaj komentarz

Close Menu