Bing. Koloruj i naklejaj – Beata Żmichowska

Date
lut, 03, 2021

Bing. Koloruj i naklejaj – Beata Żmichowska

Kim jest Bing? Poprawną odpowiedź na to pytanie zna chyba każde dziecko – z każdym miesiącem rośnie grono młodych wielbicieli tego sympatycznego królika. Bing ma trzy latka i – jak oglądające go dzieci – bardzo lubi uczyć się nowych rzeczy i poznawać różne ciekawostki kryjące się w otaczającym go świecie. Jego cechą charakterystyczną są czerwone ogrodniczki w kratkę z wielkim guzikiem z przodu, ale także wielkie oczy, z zainteresowaniem patrzące na wszystko dookoła. Wszystkiego próbuje i wiele rzeczy robi po raz pierwszy pod okiem czujnego opiekuna Flopa. Jego najlepszą przyjaciółką jest Sula i Bing uwielbia się z nią bawić, ale lubi również chodzić do przedszkola.

Bing i pozostali bohaterowie bajki, stali się również inspiracją do stworzenia wspaniałej kolorowanki, która nie tylko poprawia zdolności motoryczne dzieci, ale i umożliwia spędzenie kilku radosnych godzin z sympatycznymi bohaterami znanymi z ekranu telewizyjnego. Kolorowanka z naklejkami „Bing”, opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperKids, to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu czy to w domu, czy w trakcie wyjazdu. Załączone naklejki, odpowiadające rysunkom do pokolorowania pozwalają czerpać inspirację, ale i wykazać się własną inicjatywą. Dziecko po przyklejeniu odpowiedniej naklejki w ramkę może bowiem samodzielnie stworzyć rysunek, wypełniając go niekoniecznie zgodnie ze wzorem – daje to pole do dalszej zabawy i do zastanawiania się na przykład, jak było w bajce, a jak jest na rysunku.

Już samo odszukanie właściwiej naklejki, dokładnie odzwierciedlającej rysunek, jest dla dziecka prawdziwym wyzwaniem, ćwiczy bowiem jego spostrzegawczość oraz umiejętność koncentracji. Ponadto, pod każdą ilustracją znajduje się krótki tekst, który dziecko może przeczytać samodzielnie lub przy pomocy opiekuna, a który przybliża nam sportretowanych bohaterów, ich charakter, ulubione aktywności oraz słabości.

Tym samym poznajemy Flopa, który wraz z Bingiem zaprasza nas do wspólnego kolorowania, a także wspomnianą Sulę, którą Bing spotyka na placu zabaw. Jest też Amma, dzięki której maluchy w przedszkolu się nigdy nie nudzą, a także malutki Charlie, który lubi bawić się wszystkim, co czerwone. Odwiedzimy park, z zaskoczeniem obserwując wiewiórkę robiącą zapasy na zimę, a nawet pomożemy jej w pracy, zbierając żołędzie.

To tylko kilka postaci i aktywności opisanych w tej kolorowance i wyklejance, która zachwyci wielbicieli tego sympatycznego królika, a także podbije serca tych, którzy z różnych powodów króliczka jeszcze nie poznali.

Justyna Gul


Autor: Beata Żmichowska
Tytuł: Bing. Koloruj i naklejaj
Tytuł oryginalny: The Bing
Seria: Koloruj i naklejaj
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Książki dla dzieci\Aktywizujące
ISBN: 9788327659880
Liczba stron: 24

★★★★★★★★★★Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: “Plotki o zwierzętach”

Zapowiedź: “Plotki o zwierzętach”

Kasiasie 25, 2021

Książka, której głównym zadaniem jest obalenie powszechnych, dziwnych, czasem zabawnych, ale niekiedy także krzywdzących mitów na temat biologii zwierząt –…

Histroria naturalna magii – Poppy David

Histroria naturalna magii – Poppy David

Szkrabajekpaź 30, 2022

Histroria naturalna magii – Poppy David Magia ma wiele twarzy, wiele rodzajów. Czy da się całą wiedzę zmieścić na zaledwie…

Moja mama

Moja mama

Kasiapaź 1, 2021

Tuż obok Super M, Moja mama to jedna z moich ulubionych książek, które opowiadają dzieciom o ich rodzicielkach i opiekunkach.…

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Martakwi 11, 2023

Znacie to uczucie, gdy ze wszystkich sił marzymy o jednej rzeczy. Tylko ona się dla nas liczy i potrafi nam…

Dla wszystkich ciekawskich: Od…do. Jak powstają różne rzeczy

Dla wszystkich ciekawskich: Od…do. Jak powstają różne rzeczy

Kasiasie 16, 2021

Dzieci pytają: co? jak? dlaczego? Seria “Od…do” odpowiada. Skąd się bierze chleb? Jak powstaje samochód? Co trzeba zrobić, żeby zbudować…