Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Dzięki tej książce odczarujecie dziki, które są owiane złą i małą sympatyczną sławą, oraz wszystkich ich kuzynów. Nie tylko ja uważałam dziki za niesympatyczne, wrogo nastawione i mało atrakcyjne, ale okazuje się, że to pomyłka. Jola Richter- Magnuszewska w swojej książce przedstawiła nam tytułowych bohaterów oraz ich wszystkich kuzynów.

Mieszkam dość blisko lasu, w którym żyje wiele zwierząt – lisy, łosie, sarny, jelenie i dziki. Można powiedzieć, że to nasza miejscowa tradycja, że podczas spacerów napotyka się jakiś ślad tych zwierząt. „Dzika książka o dzikach i ich kuzynach” to lektura, która zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci. Już sam sposób, w jaki została wydana, przykuwa wzrok. Książka ma format A4, dzięki czemu wszystkie informacje są dobrze rozplanowane, podczas lektury nie zaobserwowałam uczucia chaosu. Wszystko jest niesamowicie estetyczne. Ilustracje są ciekawie, czasami zabawne, idealnie komponują się i dopełniają tekst.

Jakie informacje znajdziemy w książce pani Richter-Magnuszewskiej? Ta pozycja to istna encyklopedia, a informacje o „bohaterach” podane są w sposób ciekawy. Pełno tutaj wszelakich ciekawostek. Na pierwszej stronie autorka przedstawiła co, zdaniem ludzi, mówią świnie i dziki. Chociaż my używamy „chrum chrum” to w zależności od kraju, dziki „wypowiadają” się zupełnie inaczej. Idąc dalej, dowiemy się o przodkach tytułowych bohaterów, kto, jaką funkcję pełni w stadzie. Przyjrzymy się anatomii tych zwierząt, a także poznamy ich krewnych występujących na różnych kontynentach. Okazuje się, że dziki żyją w niemal każdym zakątku świata! Oprócz takich standardowych informacji, o których wspomniałam powyżej, dowiemy się również o faktach, o których nigdy nie pomyślelibyśmy. Autorka skupiła się również na świniach. – dowiemy się, jak to się stało, że człowiek udomowił dziki, jaki jest dom marzeń dla świnek.

„Dzika książka o dzikach i ich kuzynach” to świetna, edukacyjna lektura dla wszystkich łaknących nowej i fascynującej wiedzy. Po spotkaniu z tą ksiązką wasze dzieci będą bardzo zadowolone i usatysfakcjonowane.


Autor: Jola Magnuszewska-Richter

Ilustrator: w Jola Magnuszewska-Richter

Tytuł: Dzika książka o dzikach i ich kuzynach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN:9788310135452

Liczba stron: 48

★★★★★★★★★✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu