Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

 

Uczę się angielskiego z Kicią Kocią i Nunusiem. Czy może być lepszy sposób, żeby zachęcić maluchy do nauki języka? Cóż może być przyjemniejszego jak czytanie historii o swoich ulubionych bohaterach, a przy okazji nauka? Moje dzieci i ja, jesteśmy przekonani, że nie ma nic fajniejszego. Bo po pierwsze: czytamy razem, po drugie: wspólnie się bawimy, a po trzecie – uczymy się przez naukę. I dodam po czwarte – na dodatek z Kicią Kocią!

Do Kici Koci musiałam się przekonać, przyznam szczerze, że moi synowie od razu ją pokochali. Książki o tej małej kotce sprawiły, że tłumaczenie im świata, zasad w nim panujących, stało się dużo łatwiejszych. Przecież Kicia Kocia najlepiej wytłumaczy jak bezpiecznie gotować z babcią, dzielić się rzeczami, kim jest i co robi Pan Policjant, oraz Pan Strażak. Pojedzie z nami pociągiem i nauczy, co trzeba robić, kiedy panuje burza. Podpowie co robić, kiedy pada deszcz, kiedy pada śnieg i jak najlepiej bawić się ze swoimi przyjaciółmi. Czasem też pomoże zrozumieć emocje małemu człowiekowi, kiedy myśli, że wszystko jest jego, albo kiedy ulubioną odpowiedzią dwulatka staje się „nie”. I najważniejsze (dla nas) – udowodni, że rodzeństwo to najpiękniejsza sprawa na świecie! Bo przygody Kici Koci I Nunusia, to jest dopiero zabawa!

Najnowsza część Kici Koci, to książka z serii Akademia Kici Koci, czyli książeczki, które mają za zadanie uczyć dzieci. W „Plac Zabaw. Playground”, dzieci będą miały okazję uczyć się języka angielskiego. Uczyć tutaj w rozumieniu bardzo przyjemnym. Proszę nie mylić z wykuwaniem angielskich słówek na blachę. Cały myk polega na tym, że mamy kolejną przygodę Kici Koci i Nunusia. Obok polskich zdań, dodano zdania po angielsku – najpopularniejsze zwroty, najbardziej przydatne, ważne dla dzieci. Dzięki temu czytając całą historię jednocześnie po polsku i po angielsku – dzieci osłuchują się z nowym językiem. Moim zdaniem to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu i trochę nauki!

Karolina Guzik


Autor: Anita Głowińska

Tytuł: Akademia Kici Koci

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania: 2020-10-14

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788380088528

Liczba stron: 24

★★★★★★★★★


Dodaj komentarz

Close Menu