lokomotywy na tropie

Szukaj i znajdź. Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele

Date
lut, 21, 2021

Szukaj i znajdź. Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele

Rozwój dziecka to składowa wielu umiejętności, których nabywanie może być zarówno frajdą, jak i utrapieniem dla rodziców i malucha. To jak podejdziemy do tego magicznego czasu w życiu naszej pociechy, z pewnością będzie rzutowało na jego przyszłość. Dlatego też w każdym aspekcie rozwoju warto postawić na jedną sprawdzoną metodę… Zabawę. Szukanie określonych przedmiotów, odnajdywanie różnić i podobnych elementów może zająć dziecko na długi czas, a i wyćwiczyć wiele aspektów na planszy rozwoju. Tylko jak przekonać do tego malucha, by nie porzucił zbyt szybko nowo podjętej aktywności?

W takim przypadku z pomocą przychodzi seria książeczek szukaj i znajdź, w której możemy odnaleźć dobrze nam znane postaci z bajek telewizyjnych i tych książkowych. Nasz wybór padł na Lokomotywy na tropie i kolejną już przygodę w towarzystwie zabawnego, niebieskiego parowozu. Tomek i przyjaciele gości w naszej biblioteczce w różnych wydaniach. Dzięki temu dzieci z większym zainteresowaniem podchodzą do przeróżnych zadań. Nie inaczej było tym razem.

Co w środku?

Lokomotywy na tropie to kilkanaście stron przedstawiających Tomka i jego przyjaciół oraz różne miejsca na wyspie Sodor. Każdy z obrazków zaskakuje barwami i ukrytymi, wśród przeróżnych ilustracji, elementami, które dzieci muszą odnaleźć. Książka zawiera zadania od tych łatwych, gdzie do znalezienia są duże przedmioty, aż po mniejsze i często zintegrowane z otoczeniem elementy. Różnorodność zapewnia długie chwile wspólnej zabawy. Ten rodzaj zadań wspiera rozwój poznawczy dziecka. Wspomaga koncentracje i spostrzegawczość. Maluchy wskazując na ilustracjach dedykowane przedmioty, mogą również ćwiczyć takie umiejętności jak liczenie, znajomość kolorów i kształtów oraz snucie historii na podstawie tego, co dostrzegą.

Całość nie jest skomplikowana, ale można ją przeglądać bez końca. Gdy dziecko odnajdzie wszystkie wyznaczone elementy, sami możemy podpowiadać kolejne do odnalezienia. Na końcu znajdziemy podpowiedź, o co jeszcze możemy poprosić pociechy. Lekka i przyjemna forma to wstęp do wspólnej zabawy, którą możemy modyfikować według uznania. Uniwersalność i walory estetyczne to podstawa dobrej oceny tego tytułu. Format A4 świetnie nadaje się do takich poszukiwań. Jakość papieru gwarantuje długie godziny wspólnych zabaw.

Podsumowanie

U dzieci bardzo ważna jest koncentracja i spostrzegawczość. Lokomotywy na tropie świetnie wpisują się w naukę przez zabawę. Z łatwością skupiają uwagę dziecka na wykonywanej czynności, pomagają przyswoić nowe umiejętności i stanowią podstawę do wspólnego spędzania czasu. Seria świetnie sprawdzi się dla kilkulatków, które będą z radością ćwiczyć sokoli wzrok ze swoimi bajkowymi przyjaciółmi. Dajcie się porwać śmiechom i dobrej zabawie.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź

Seria i nr tomu: Na tropie. Szukaj i znajdź

Wydawnictwo: Harper Collins 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: Kolorowanki, naklejki, książeczki kreatywne

ISBN:9788327660558

Liczba stron: 24

Ocena:7/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pola mówi au – Irene Marienborg

Pola mówi au – Irene Marienborg

Szkrabajekmaj 8, 2021

Pola mówi au – Irene Marienborg Pola, kilkuletnia bohaterka serii „Pola mówi…” ,wdarła się przebojem do serc małych czytelników. Kolejne…

O chłopcu, który był kotem – Paul Gallico

O chłopcu, który był kotem – Paul Gallico

Szkrabajekgru 8, 2020

O chłopcu, który był kotem – Paul Gallico “W razie wątpliwości, wszystko jedno, jakiego rodzaju, natychmiast zaczynaj się myć!” W…

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Szkrabajeksie 12, 2020

Lato to idealna pora na odpoczynek i… urocze lektury! A nie ma lepszej frajdy dla dzieci niż wesołe opowiastki, które…

Daltonowie wciąż uciekają

Daltonowie wciąż uciekają

Kasiawrz 16, 2022

Daltonowie na wolności i nawet Lucky Luke nie może nic na to poradzić? Tak, w tym zeszycie to możliwe. Wyjściem…

Wyrolowani. Recenzja filmu

Wyrolowani. Recenzja filmu

Szkrabajekcze 2, 2022

Flumaki to urocze stworzenia, które wyglądem nieco przypominają donuty, pączki z dziurką w środku. To bardzo spokojne i poukładane zwierzątka.…