Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik

Seria, w której Żubr Pompik wraz ze swoją rodziną, wyrusza na wyprawy po Parkach Narodowych, jest urzekająca, zabawna i ciekawa. Z wielką niecierpliwością oczekuję kolejnych tomów, bo tę żubrzą rodzinę pokochałam już od pierwszego spotkania. Tym razem Tomasz Samojlik zabiera nas i swoich bohaterów na wyprawę do Magurskiego Parku Narodowego.

Po przybyciu na miejsce okazuje się, że Polinka chcę przeżyć coś niesamowitego i nowego. Jest miłośniczką wielkich i spektakularnych zdarzeń, ale to, co proponują jej rodzice oraz brat, nudzi żubrzyczkę. Gdy rodzina zauważa orlika krzykliwego, Polinka pragnie usłyszeć jego krzyk. Siostra Pompika postanawia poprosić nowego bohatera, aby krzyknął, jednak orlik nie ma zamiaru wykonywać polecenia żubrzyczki. Chcecie wiedzieć, jak się kończy ta przygoda?

Seria Wyprawy jest niesamowicie zabawna, a w dodatku posiada walor edukacyjny. W każdej książce Pompik wraz z rodziną wybiera się do innego Parku Narodowego. Na środkowych stronach znajduje się mapka, gdzie zaznaczone są wszystkie miejsca, które odwiedził Pompik. To, o którym mowa w danej książeczce, jest wyraźnie zaznaczone. W Milczeniu orlika autor przedstawia tytułowego bohatera – jego cechy charakterystyczne i ciekawostki, które zainteresują małego czytelnika.

Milczenie orlika to książka zabawna, ciekawa i interesująca. Tekst jest prosty, melodyjny i zaintryguje już 3-latków, którzy będą z zafascynowaniem czytać o kolejnych przygodach żubra Pompika i jego rodziny. Ilustrację są piękne, idealnie dopełniają czytany tekst. Z własnych obserwacji wiem, że również i dorośli uwielbiają książki pana Tomasza Somilijika (tak, ja też się do nich zaliczam).

Książeczki z serii Wyprawy polecam wszystkim. Nie tylko bawią, ale i uczą, wzbudzają u dzieci ciekawość świata, odkrywają piękno naszego kraju.

 


Autor: Tomasz Samojlik

Ilustrator:  Tomasz Samojlik

Tytuł: Milczenie Orlika

Seria i nr tomu: Żubr Pompik. Wyprawy XVIII

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie:I

Data wydania: 2020-09-29

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380088405

Liczba stron: 23

★★★★★★★


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Close Menu