Rycerze 3 – Shuky, Waltch, Novy

Date
paź, 15, 2020

Interaktywne gry książkowe to jeden z najciekawszych pomysłów ostatnich lat. W dodatku cieszący się coraz większą popularnością. Na polskim rynku ukazało się już dobrych kilka książek tego typu dla dorosłych, a i tych dla dzieci pojawia się coraz więcej. Wśród nich jest seria Rycerze, mająca formę interaktywnego komiksu, w którym czytelnicy wcielają się w rolę bohaterów. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Ukryte miasto to już trzeci tom serii, ale nie trzeba znać dwóch poprzednich, by po niego sięgnąć. Wprawdzie dobrze byłoby poznać wcześniej bohaterów i teraz kontynuować ich przygody, ale równie dobrze można zacząć od tego punktu. W przeprowadzeniu samej rozgrywki w niczym to nie przeszkadza.

Na początku znajduje się krótkie wprowadzenie przybliżające zasady gry. Dowiecie się, na czym polega rozgrywka (część zasad będzie też na bieżąco wyjaśnianych podczas gry) oraz jakich bohaterów macie do wyboru. Możecie wcielić się w jedną z czterech postaci – Karinkę, Wojownika, Czarodzieja lub Łucznika. Każde z nich ma atrybuty o innej mocy (siła, zręczność, inteligencja) oraz wyjątkowe cechy bądź umiejętności. Niektórzy mogą nosić broń, inni nie.

Kiedy wybierzemy już postać, musimy uzupełnić kartę postaci (wyrywamy ją z książki lub drukujemy ze strony wydawnictwa). I możemy zaczynać. Tym razem bohaterowie pracują dla pewnego kupca, dla którego wyruszają do legendarnego miasta, ukrytego na wyspie Nieidźlandii (ujęła mnie jej nazwa). Muszą odnaleźć w nim 12 przedmiotów, w tym naszyjnik z różowych pereł, szklany łuk, złotą tacę, itd.

Niemal na każdym kroku należy podejmować decyzje o kolejnych poczynaniach. Na wielu kadrach mamy możliwość wybrania różnych opcji i ścieżek. Nie wszystkie okazują się trafne i czasem trzeba wrócić. Są tu również zagadki do rozwiązania o różnym stopniu trudności. Tu od razu mała uwaga, komiks jest skierowany dla dzieci w wieku 8+, ale niektóre zadania mogą się okazać zbyt trudne dla ośmio- i dziewięciolatków i będzie potrzebna pomoc ze strony rodzica lub starszego rodzeństwa.

Od strony graficznej komiks prezentuje się bardzo dobrze. To jedna z jego głównych zalet. Ilustracje są utrzymane w lekkim, bajkowym stylu, wyraźnie też sugerują, że mamy do czynienia z grą skierowaną do dzieci.

Jeśli Waszym dzieciom podobały się poprzednie edycje Rycerzy, z pewnością wciągnie ich również niniejszy tom. A jeśli jeszcze nie zaznali smaku rycerskiej przygody, można to szybko zmienić.

Katarzyna Abramova


Scenariusz: Shuky

Rysunki: Waltch, Novy

Seria: Rycerze

Tom: 3

Wydawnictwo: FoxGames

Gatunek: komiks paragrafowy

Data wydania: 12.08.2020

Ilość stron: 96

ISBN: 9788366526006

Oprawa: twarda

★★★★★★✩✩✩✩


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Martagru 16, 2022

Gdy myślimy o świętach, nasze myśli jako pierwsze wypełnia zapach korzennych ciasteczek, ubieranie choinki i Mikołaj, na którego czekają wszyscy. Potem masa…

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz

Szkrabajeksie 24, 2021

Fałszywy detektyw. Klasyka dla dzieci – Dariusz Rekosz “Nie wiesz nawet, ile ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z samej obserwacji…

Hulajnoga. Pola i Piotruś – Camille Reid

Hulajnoga. Pola i Piotruś – Camille Reid

Kasiamaj 18, 2022

Przyjemna w dotyku okładka, sztywna, ale też mięciutka, łagodnie ugina się pod paluszkami dzieciaczków, więc nie ma obawy przed uszkodzeniem.…

Mamo, nie krzycz

Mamo, nie krzycz

Szkrabajekkwi 6, 2023

Poradniki wychowania zwykle są albo bardzo trudne do zrozumienia przez nieprzystosowanego do żargonu psychologicznego rodzica albo podają gotowe rozwiązania. Ta…

Lucy Luke. Arizona

Lucy Luke. Arizona

Szkrabajeklut 4, 2022

Lucy Luke. Arizona Fani tylko na to czekali! Lucky Luke wraca w wielkim stylu. W najnowszym komiksie znajdziemy kowboja w…