Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Moje czasy dzieciństwa minęły dawno temu – pozostał po nich sentyment,  wspomnienia i zdjęcia. Już sam napis Lego wywołał u mnie ogromny uśmiech na twarzy. Dla mojego pokolenia, które wychowało się w latach 90-tych, klocki LEGO  są ogromnym sentyment i częścią historii naszego dzieciństwa. Dlatego obudziłem w sobie swoje wewnętrzne dziecko i „zanurkowałem” w czasopismo.

Magazyn powstał dzięki współpracy wydawnictwa Egmont oraz firmy LEGO. Połączone siły ekspertów w edukacji i zabawie, pozwoliły stworzyć czasopismo, które ma inspirować dzieci do niebanalnego wykorzystywania klocków Lego i pobudzania wyobraźni. Nie ma przecież nic lepszego dla dziecka, gdy może się bawić, a jednocześnie rozwijać swoją inteligencję i wiedzę.

Pierwszy numer czasopisma  poświęcony jest w całości tematowi robotyki. Znajdziemy w nim:

  • robota z klocków lego
  • historię komputerów, robotów i sztucznej inteligencji
  • mnóstwo ciekawych informacji od projektantów klocków
  • ogrom zabaw i ciekawych pomysłów

Każdy kolejny numer będzie miał odrębny motyw przewodni. Pierwszy to,  jak już wspominałem, niesamowite maszyny. Kolejne egzemplarze będą wychodziły co miesiąc, a twórcy inspirowali się zarówno nauką i sztuką.

Czasopismo jest przeznaczone głównie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. W przypadku maluchów zabawa klockami LEGO może skończyć się połknięciem plastikowego elementu. Jednak według mnie nie ma czegoś takiego jak górna granica wieku, gdy mówimy o LEGO.

Nie wiem, czy dzięki temu czasopismu wasze dzieci, zostaną programistami lub naukowcami – nie mogę tego zagwarantować – w końcu sam w wieku 6 lat chciałem być Batmanem. Jednak na pewno mogę zapewnić, że wasze pociechy dzięki dobrej zabawie, do której zainspiruje ich magazyn LEGO, będą poszerzać swoją wiedz,  i rozwijać umiejętności motoryczne.

10/10

Łukasz Szczygło

Dodaj komentarz

Close Menu