Przekroje. Owoce i warzywa – Agnieszka Sowińska

Date
lip, 02, 2020

Warzywa i owoce są pyszne i warto włączyć je do codziennego jadłospisu. O ile dorośli świetnie zdają sobie z tego sprawę, o tyle dzieci… Z tym jest różnie. Maluchy uwielbiają grymasić, wybrzydzać czy przebierać na talerzu. Sama mam w dom taki egzemplarz i muszę się nakombinować, żeby przemycić mu niezbędne wartości odżywcze i witaminy. Najlepszych źródłem wszystkiego dobrego są owoce i warzywa. Jako rodzice powinniśmy przekazywać dzieciom prawidłowy wzorzec odżywienia i uczyć je, że jedzenie zdrowych rzeczy jest bardzo ważne. Jest to trudne zadanie, ale tutaj przychodzi nam z pomocą pani Agnieszka Sowińska ze swoją książką Przekroje. Owoce i warzywa, która po raz pierwszy została wydana w 2015 roku, a teraz wydawnictwo zdecydowało się wznowić nakład.

 

Co znajdziemy w Przekrojach?

Na pierwszych stronach dziecko poznaje bohaterów. Jakich? Witaminę A, Cukier, Garbniki, Żelazo, Witaminę C, Kwas foliowy, Wapń, Fosfor. Mały czytelnik dowiaduje się, że związki zasadowe uwielbiają ćwiczenia, Witamina C chętnie wszystkim pomaga, Witamina B znajduje rozwiązanie każdego problemu, a Magnez to optymista. Każdy z bohaterów posiada krótki opis, dzięki czemu łatwiej zapamiętać, za co odpowiada i do czego służy. Na kolejnych stronach znajdziemy tytułowe Przekroje: śliwki, jabłka, brzoskwini, gruszki, maliny, fasolki szparagowej, truskawki, jagody, kalafiora, bakłażana i innych warzyw i owoców. W każdym z nich znajdziemy bohaterów, których dziecko poznało na pierwszych stronach. Warzywa i owoce pokazane są jako domki, w których mieszkają wszystkie składniki odżywcze. Zajmują się codziennymi sprawami, niektóre odpoczywają, inne pracują. Każdy domek ma kilka pokoi, poziomów i na każdym z nich dzieje się coś innego.

Ta książka to nie tylko świetna zabawa, ale także i nauka. W każdym warzywie czy owocu znajdziemy składniki odżywcze, które naprawdę w nim występują. Dziecko, przyglądając się rysunkom, odnajdując kolejnych bohaterów, z pomocą rodziców, rozumie, że dane postacie w dany sposób wpływają na nasz organizm. Czy Przekroje. Owoce i warzywa wpływają na poprawę apetytu? I tak i nie. Niektórym dzieciom ślinka napłynie do ust na sam widok ilustracji, inne będą musiały oswoić się ze wszystkimi informacjami, aby odważyć się spróbować coś nowego.  U niektórych dzieci sprawdzi się metoda małych kroczków, a ta książka może być jednym z nich.

Przekroje. Owoce i warzywa to propozycja świetnej zabawy dla dzieci i ich rodziców. Godzinami można przeglądać książkę, szukać bohaterów, przypominać sobie, do czego służą. Można opowiadać historyjki, wymyślać anegdotki. Szczegółowość ilustracji zachwyca dorosłych i dzieci, są przepiękne. Twarde strony są odporne na zniszczenia i zabrudzenia. Ta książka to prawdziwy rarytas w dziecięcej biblioteczce.

 

Autor: Agnieszka Sowińska

Tytuł: Przekroje. Owoce i warzywa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data wydania: 03.06.2020

Ilustracje: Agnieszka Sowińska

Ilość stron: 28

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Balonowa 5 – Gosia Herba, Mikołaj Pasiński

Kasiamaj 15, 2020

Tytuł: Balonowa 5 Autor: Mikołaj Pasiński, Gosia Herba Seria: Art Wydawnictwo: EGMONT POLSKA Data wydania: 16.10.2019 Ocena: 10/10    …

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Kubuś i Przyjeciele – książki, które łączą pokolenia

Szkrabajeksie 17, 2020

Dzieci nie czytają, nie lubią bajek, nie mają zainteresowań. Znacie to? Mamy dla Was rozwiązanie, a jest nim Kubuś i…

LEGO MINECRAFT. Walka ze strażnikami

LEGO MINECRAFT. Walka ze strażnikami

Kasiawrz 28, 2023

Wspaniała zabawa Klocki, które posiadają numer katalogowy 21180 The Guardian Battle (Walka ze strażnikami), przedstawiają świat Minecrafta. Grę, która od lat bije rekordy…

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

Martawrz 2, 2022

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami Gdy za oknem szaro i ponuro, a jesień zbliża się wielkimi…

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Bujaczeklut 9, 2021

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik – Oddanie wam naszych magicznych akcesoriów jest… jest zwyczajnie niemożliwe. – A dlaczego? […]…