Najlepsze wakacyjne książki dla dzieci + kod rabatowy!

Date
cze, 26, 2020

Wakacje już tuż, tuż… Chociaż może niektórzy nie czekają na nie tak, jak w zeszłym roku, a wszystko przez zmianę sposobu naczynia pandemię, ale czas bez lekcji, to więcej czasu na czytanie! Aż szkoda z tego nie skorzystać. Dzisiaj przychodzę do Was z czterema propozycjami literackimi dla dzieci, w różnym wieku – każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Akademia Mądrego Dziecka to seria, którą uwielbiam. Mam już w domu sporą kolekcję, a to dlatego, że mój syn również kocha te historie. W czym tkwi ich fenomen? Są proste, pięknie zilustrowane, a wiele z nich posiada elementy, które można przesuwać. Idealnie sprawdzają się również dla dzieci w pierwszym roku życia – maluchy ćwiczą motorykę małą, przesuwając danym elementem, a dodatkowo poznają świat. W Lesie. Pierwsze słowa to część, dzięki której dziecko może pozna tajemnice lasu. Autorzy wprowadzają małych czytelników nie tylko w świat przyrody, ale także i zwierząt.  Dzięki tej książeczce mali czytelnicy odkryją także nowe słowa, co poszerzy ich słownictwo i skłoni do mówienia. Idealne dla dzieci w wieku do dwóch lat, ale i starsze maluchy uwielbiają te książeczki.

 

 

Masza i Niedźwiedź. Najpiękniejsze opowieści to propozycja dla nieco starszych dzieci, które kochają ekranowe przygody małej, niesfornej Maszy, która ciągle psoci i Niedźwiedzia, który stara się naprawić wszystkie szkody. Nie dziwię się, że ta animacja osiągnęła aż taką popularność. Warto jednak skupić się także na książce, przy której można spędzić miło czas wraz ze swoimi dziećmi.  W Najpiękniejszych opowieściach znajdziemy 8 historyjek, które rozbawią was do łez. Wraz  z dziećmi dowiemy się, dlaczego wilki powróciły do szkolnej ławki. Masza odkryje przed nami tajniki malarstwa, odwiedzimy scenę i znajdziemy Niedźwiedzia, który ukrywa się przed dziewczynką. Zainteresowani? To bardzo dobrze. Te historie umilą niejeden dzień i niejeden wieczór.

 

Znacie Basię? Jeżeli tak, to bez zastanowienia sięgnięcie po Basię i biwak. Ci, którzy jeszcze nie poznali małej dziewczynki, będą mieli szanse to nadrobić. Basia od dawna uczy dzieci wielu przydatnych rzecz i tak jest i w tej części. Dziewczynka, wraz z rodzicami i barciszkiem Frankiem, wybiera się na biwak. Są wakacje i taki wyjazd to prawdziwa gratka dla małej przedszkolaczki. Autorki umieściły w tej powieści wiele przydatnych wskazówek – co spakować do plecaka, kiedy wyruszamy na biwak, dlaczego trzeba okopać namiot oraz jak rozpalić ognisko. To kolejna historia, która bawi i uczy. Książeczkę czyta się szybko i lekko, ale ostrzegam – przygotujcie się na wiele, wiele pytań!

 

Mam również propozycje dla starszych czytelników, a zwłaszcza tych, którzy kochają krainę baśni i wszelakie rettelingi, czyli nowe odsłony znanym nam bajek. W Mrocznej Baśni. Świat obok świata poznamy historię Małej Syrenki, ale nie jest to ta sama opowieść, która wyszła spod skrzydeł Disneya. Nawet jeżeli znacie tą straszą wersję bajki, z dość smutnym zakończeniem, nie będziecie przygotowani na to. Ariel sprawuje władzę w Atlantydzie jako niema królowa. Jak do tego doszło? Zła wiedźma Urszula, pojmała syrenkę, zabiła jej ojca, króla Trytona, a sama włada królestwem księcia Eryka. Jednak pojawia się iskra nadziei – Ariel dowiaduje się, że jej ojciec może nadal żyć. Czeka ją podróż i kolejna walka ze złem. Czy tym razem uda jej się pokonać Urszulę? W Świat obok świata się wpada. Ta historia wciąga czytelnika jak najlepszy film i pokazuje alternatywną wersję historii Małej Syrenki. Ta opowieść jest mroczna, przerażająca, pełna napięcia i ekscytująca. Nie da się nie kibicować Arielce w jej walce, ale niejednokrotnie można zwątpić w powodzenie tej misji.

To nie koniec! Mam dla Was kod rabatowy w wysokości 35% nie tylko na wszystkie wyżej wymienione pozycje, ale na całą ofertę dostępną na stronie Egmont.pl (wystarczy, że klikniecie w link i zostaniecie przeniesieni na stronę księgarni). KOD: WAKACJE2020 obowiązuje od 20.06 do 05.07.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Kasiamar 6, 2022

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż Wiecie, dlaczego zjadamy marchewkę albo pietruszkę? A może ciekawi was, ile lat…

Britannica. Wielka księga pytań dlaczego? – Sally Symes

Britannica. Wielka księga pytań dlaczego? – Sally Symes

Kasia Bmaj 8, 2024

Każdy rodzic na pewno pamięta fazę dziecka na pytanie „Dlaczego?” Niektórym z nas nadal jeżą się włosy na głowie, bo…

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek

Szkrabajeksie 12, 2021

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek Jak to jest z tą ekologią? Warto, nie warto? Jest jeszcze sens? Odpowiedź…

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies

Szkrabajeklis 29, 2022

Miś Pracuś. Park Dinozaurów Benji Davies Jak rozkochać dzieci w książkach? Co zrobić, żeby nasze pociechy same sięgały po lektury?…

dummy-img

Książki do wyklejania – Kot-o-ciaki i Dzień, w którym Heniś poznał…

Kasiacze 28, 2020

Dzieci uwielbiają naklejki. Mój syn pokochał je już od najmłodszych lat. Niestety, te tradycyjne mają to do siebie, że są…