Przygody Misia Paddingtona-Koloruj i naklejaj

Przygody Misia Paddingtona-Koloruj i naklejaj

Na małych odkrywców każdego dnia czeka masa wyzwań. Nabywanie nowych umiejętności i ciągłe szlifowanie tych już zdobytych może jednak dość szybko się znudzić. Rodzic wtedy staje przed wyzwaniem, by dziecko nadal w pełni się rozwijało. Często brakuje nam pomysłu na aktywności i ich różnorodność. Na szczęście na rynku pojawia się coraz to więcej pozycji wydawniczych, które wybawiają dorosłych i dzieci ze stagnacji i konieczności ciągłego ćwiczenia tego samego. Wszak, by zadbać o motorykę małą i dużą oraz spostrzegawczość naszych pociech wystarczy poprosić o pomoc przyjaciela. Psi patrol, świnka Peppa a może Miś Paddington. Każdy z nich wypełni czas małego odkrywcy i wyzwoli w nim pokłady wyobraźni.

Koloruj i naklejaj.

Jeszcze niedawno mojego przedszkolaka nie dało się zagonić do zwykłego kolorowania. Ot szybko wiało nudą, bolała ręka, a świat uciekał mu między mrugnięciami. Owszem kolorował, jednak tylko w przedszkolu. Martwiłam się jego umiejętnościami manualnymi, które, choć rozwijaliśmy w różny sposób, w kolorowaniu nie pomagały, o pisaniu literek nie wspominając. Jego niechęć do kolorowanek przełamaliśmy ich wodną wersją. Gdy małe rączki powoli przyzwyczaiły się do wysiłku, przyszedł czas na kredki. Seria Koloruj i naklejaj pojawiła się u nas w kilku wersjach, jednak dopiero ta z uwielbianym przez Antka Paddingtonem przełamała jego niechęć do podążania za wzorem. Każde kolorowanie zaczyna od naklejki. Umieszcza ją przy odpowiednim obrazku i potem znika wśród kredek i ołówków. Kolorowanie idzie mu coraz sprawniej, a gdy jego dzieło pokrywa się kolorystycznie z naklejką i przypomina znane z bajek kadry, radości nie ma końca.

Wśród kredek i naklejek

Technicznie to nic innego jak kolorowanki z ulubionym bohaterem. Jednak w tej pozycji skrywa się moc zaklinania czasu, gdyż maluch jest niesamowicie pochłonięty rysowaniem i spoglądaniem na przepiękne, wielobarwne naklejki. Każdy z rysunków został opatrzony adnotacją, z kim mamy do czynienia. Dzięki temu nawet dziecko zaczynające przygodę z rezolutnym misiem będzie wiedziało, kogo koloruje. To ciekawa forma manualnych ćwiczeń, które rozwijają umiejętności motoryczne dziecka. Uczy dzieci odwzorowywania i podążania za wzorem. Koloruj i naklejaj w świecie Paddingtona zapewniła nam masę zabawy i pomogła przekonać młodego do kredek. Każdy maluch odkryje w niej co innego, wzmocni nabyte umiejętności i kreatywnie spędzi czas. Zabawa, ćwiczenia i mnóstwo radości to gwarancja pouczającej i porywającej przygody dla każdego małego odkrywcy.


Tytuł: Przygody Misia Paddingtona
Seria/cykl: KOLORUJ I NAKLEJAJ

Autor: zbiorowe opracowanie
Typ oprawy: miękka
Data wydania: 2022-01-26

Wydawnictwo: Harper Kids

Ilość stron:24

ISBN:  9788327669827


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Dodaj komentarz

Close Menu