Niesamowite przygody dziesięcu skarpetek – Justyna Bednarek

Date
kwi, 20, 2020

Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Danel le Latour

Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (część I)

Wydawnictwo: Poradnia K

Data wydania: 29.03.2015

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie podziewają się skarpetki? Są, są i nagle ich nie ma. Przepadają na zawsze. Justyna Bednarek przedstawia intrygującą historię o tym, co się dzieje ze skarpetkami, których już nigdzie nie możemy znaleźć. Zaintrygowani? Nic dziwnego!

Poznajcie skarpetki. Jest ich dziesięć. Dlaczego zdecydowały się wyruszyć w świat i przeżywać niesamowite przygody?

Pierwsza skarpetka, bardzo elegancka, wyruszyła w świat aby zostać gwiazdą. Druga, mała szara skarpetka, uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem. Trzecia, granatowa lewa, uciekła z kosza na pranie, została politykiem i zaczęła zmieniać świat. Czwarta, kolorowa skarpetka, postanowiła pomóc pewnemu bezdomnego po wysłuchaniu jego historii. Piąta, niezwykle gryząca skarpetka, uratowała małego kotka przed niegrzecznym chłopcem. Szósta, czerwona, wygrała konkurs na najpiękniejszą różę! Siódma, marynarska skarpetka, wylądowała na morzu. Ósma, zielona, pomogła pewnej wronie uszczelnić swoje gniazdo. Dziewiąta została prywatnym detektywem, a dziesiąta stała się pocieszycielem chorego dziecka w szpitalu.

Ah, co to za wspamiała książka. Co za teksty, co za morały, co za ilustracje, wykonane przez Daniela de Latour. Zakochałam się w tej historii i skarpetkach od pierwszego przeczytania. Mój syn także, chociaż on bardziej ogląda i słucha, jak mu opowiadam to, co się dzieje na kartkach bajki. Justyna Bednarek stworzyła bardzo wartościową i ciekawą (nie tylko dla dzieci, ale i dorośli mogą się przy niej świetnie bawić i nie móc się od niej oderwać) historię dla dzieci. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są idealne od pierwszej strony do ostatniej.

Wspomniałam o morałach, które wysypują się z tej książki. Autorka, za pomocą swoich historii, uczy małych czytelników, że nikt nie jest bezwartościowy. Każdy może się do czegoś przydać. Każdy ma marzenia, które warto realizować. Po lekturze tej książki byłam w wielkim szoku – nie spodziewałam się, że autorka w tak prosty i przyjemny sposób pokaże dzieciom, że są kimś i wzmocni w nich ich poczucie wartości, a także uczuli na słabości i krzywdę innych ludzi. Justyna Bednarek zrobiła to znakomicie. W takiej sytuacji nie mogę pominąć kolejnych przygód skarpetek, a także Babcochy, która również zbiera pozytywne opinie.

Jeżeli szukacie idealnej książki dla dzieci, to przestańcie. Ja wam ją tutaj prezentuje podaną na tacy. Oglądajcie zdjęcia, czytajcie recenzje i kupujcie.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Kasiawrz 4, 2021

Pucia kochają wszyscy – maluchy oraz ich rodzice. Ten sympatyczny chłopczyk podbił serca czytelników w całym kraju i nic w tym…

Premiera: Świat mórz i oceanów

Premiera: Świat mórz i oceanów

Kasialis 11, 2021

Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców! Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale…

Strajk – Eduarda Lima

Strajk – Eduarda Lima

Kasiamaj 12, 2021

Strajk – Eduarda Lima Zaczęło się od tego, że jeden ptak przestał śpiewać. Później inne zwierzęta zaczęły strajkować – kury…

Metaforyczna opowieśc o emigracji | Intruzi

Metaforyczna opowieśc o emigracji | Intruzi

Kasiasie 18, 2022

Pewnej nocy, gdy na niebie jaśniał księżyc w pełni, do brzegu nieopodal lasu przybiła łódź. Jej pasażerowie przypłynęli z dalekich…

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Kasiasie 16, 2021

Do czajnika zakrada się Fioletowy Słoń. I to nieznośne słonisko kłamie, aż mu się z trąby kurzy! Ale tatuś Dusi…