Niesamowite przygody dziesięcu skarpetek – Justyna Bednarek

Date
kwi, 20, 2020

Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Danel le Latour

Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (część I)

Wydawnictwo: Poradnia K

Data wydania: 29.03.2015

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie podziewają się skarpetki? Są, są i nagle ich nie ma. Przepadają na zawsze. Justyna Bednarek przedstawia intrygującą historię o tym, co się dzieje ze skarpetkami, których już nigdzie nie możemy znaleźć. Zaintrygowani? Nic dziwnego!

Poznajcie skarpetki. Jest ich dziesięć. Dlaczego zdecydowały się wyruszyć w świat i przeżywać niesamowite przygody?

Pierwsza skarpetka, bardzo elegancka, wyruszyła w świat aby zostać gwiazdą. Druga, mała szara skarpetka, uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem. Trzecia, granatowa lewa, uciekła z kosza na pranie, została politykiem i zaczęła zmieniać świat. Czwarta, kolorowa skarpetka, postanowiła pomóc pewnemu bezdomnego po wysłuchaniu jego historii. Piąta, niezwykle gryząca skarpetka, uratowała małego kotka przed niegrzecznym chłopcem. Szósta, czerwona, wygrała konkurs na najpiękniejszą różę! Siódma, marynarska skarpetka, wylądowała na morzu. Ósma, zielona, pomogła pewnej wronie uszczelnić swoje gniazdo. Dziewiąta została prywatnym detektywem, a dziesiąta stała się pocieszycielem chorego dziecka w szpitalu.

Ah, co to za wspamiała książka. Co za teksty, co za morały, co za ilustracje, wykonane przez Daniela de Latour. Zakochałam się w tej historii i skarpetkach od pierwszego przeczytania. Mój syn także, chociaż on bardziej ogląda i słucha, jak mu opowiadam to, co się dzieje na kartkach bajki. Justyna Bednarek stworzyła bardzo wartościową i ciekawą (nie tylko dla dzieci, ale i dorośli mogą się przy niej świetnie bawić i nie móc się od niej oderwać) historię dla dzieci. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są idealne od pierwszej strony do ostatniej.

Wspomniałam o morałach, które wysypują się z tej książki. Autorka, za pomocą swoich historii, uczy małych czytelników, że nikt nie jest bezwartościowy. Każdy może się do czegoś przydać. Każdy ma marzenia, które warto realizować. Po lekturze tej książki byłam w wielkim szoku – nie spodziewałam się, że autorka w tak prosty i przyjemny sposób pokaże dzieciom, że są kimś i wzmocni w nich ich poczucie wartości, a także uczuli na słabości i krzywdę innych ludzi. Justyna Bednarek zrobiła to znakomicie. W takiej sytuacji nie mogę pominąć kolejnych przygód skarpetek, a także Babcochy, która również zbiera pozytywne opinie.

Jeżeli szukacie idealnej książki dla dzieci, to przestańcie. Ja wam ją tutaj prezentuje podaną na tacy. Oglądajcie zdjęcia, czytajcie recenzje i kupujcie.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Bujaczeklis 4, 2021

Ulubione historie. Disney Księżniczka Która z nas nie chciała być chociaż raz księżniczką? Przenieść się do świata ulubionej bohaterki i…

Chichopotam – Agnieszka Frączek

Chichopotam – Agnieszka Frączek

Kasiasty 28, 2022

Chichopotam – Agnieszka Frączek Uwielbiam wierszyki dla dzieci. Mamy w domu klasyczne zbiory Chotomskiej, Tuwima, Brzechwy I Konopnickiej, ale z…

Olaf dostaje swoje 5 minut

Olaf dostaje swoje 5 minut

Bujaczekpaź 27, 2020

Chyba każdy z nas kojarzy bałwanka Olafa. Jestem pewna, że już samo imię wystarczy, by w wyobraźni ujrzeć tego pociesznego…

Bing. Koloruj i naklejaj – Beata Żmichowska

Bing. Koloruj i naklejaj – Beata Żmichowska

Szkrabajeklut 3, 2021

Bing. Koloruj i naklejaj – Beata Żmichowska Kim jest Bing? Poprawną odpowiedź na to pytanie zna chyba każde dziecko -…

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Kasiawrz 6, 2021

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling Seria o Misiu Tulisu stała się bestsellerem na niemal całym świecie. Mali…