Hela sama sprząta zabawki

Date
maj, 17, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama sprząta zabawki została wyłączona

Hela sama to seria zabawnych opowieści o małej Heli, która pragnie być samodzielna. Tekst jest rymowany, czyta się go płynnie, rytmicznie i szybko zapada w pamięć.

Kilka słów o sprzątaniu zabawek

Tym razem Hela uczy nas, że warto samemu sprzątać zabawki. Michaś, po wspólnej zabawie, musi wracać do domu, ale w pokoju Heli zrobił się straszny nieporządek. Zanim wyjdzie, powinien pomóc dziewczynce posprzątać. Jednak chłopiec nie jest tak skory do pomocy, jak był do zabawy. Hela wyjaśnia mu, dlaczego warto mieć porządek w pokoju i w jaki sposób poukładać zabawki, żeby dobrze korzystało się z tego miejsca.

Moja opinia i przemyślenia

Ta historyjka może wnieść wiele do życia każdego czytającego ją malucha. Hela opowiada również, jak z tatą robią zawody w najszybszym sprzątaniu – dzieciaki na pewno chętnie wykorzystają ten pomysł w swoim domu.

“Hela sama sprząta zabawki” pokazuje, że sprzątanie pokoju nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, lecz także świetną zabawą. Dowiadujemy się, jaki jest tego cel i co się stanie, gdy uda się go osiągnąć. Często dzieci pytają: po co? i tak zaraz zrobię bałagan! Hela doskonale to wyjaśnia i daje rodzicom gotową odpowiedź na to bardzo męczące pytanie.

Myślę, że problem sprzątania pojawia się prędzej czy później w każdym domu. Warto mieć więc rozwiązanie zanim ten problem zacznie nas dotykać. Dzięki tej opowieści dzieci nauczą się radzić sobie z tym i zobaczą, że odkładanie rzeczy na swoje miejsce jest potrzebne.

Na zakończenie

Książeczka składa się z 16 stron w twardej okładce. Ilustracje są naprawdę przyjemne dla oka – wyglądają bardzo realistyczne i mają piękne kolory.
Młodsze dzieci mogą dzięki nim ćwiczyć mowę i nazywać rzeczy przedstawione na obrazkach. W ten właśnie sposób bawię się z moją córką, a rymowany i krótki tekst pozwala na utrzymanie przez chwilę jej uwagi. Myślę, że Hela zagości w naszym domu na stałe i chętnie będziemy sięgać po jej wskazówki.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc/: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama sprząta zabawki
Tytuł oryginalny: Hela sama sprząta zabawki
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:2023-02-22
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-8318-063-2
Liczba stron: 16


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Bujaczeklis 16, 2021

Najpiękniejsze opowieści. Disney Bycie księżniczką nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać. Trzeba obalać mity głoszone o księżniczkach…

Zapowiedź Ella w nocnej szkole

Zapowiedź Ella w nocnej szkole

Kasiapaź 9, 2023

Ella ma cudownych kolegów z klasy i fajnego pana nauczyciela. Cóż, kiedyś pan był fajny, a teraz jest wręcz superowy,…

Ciekawostki o Kubusiu Puchatku!

Ciekawostki o Kubusiu Puchatku!

Kasiasty 17, 2022

18 stycznia, rok w rok, obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. Wszyscy uwielbiamy przygody Misia o małym rozumku, którego do życia powołał…

Unikatowe wydanie Baśni Braci Grimm!

Unikatowe wydanie Baśni Braci Grimm!

Kasialut 18, 2021

Unikatowe Baśnie Braci Grimm! Już 14 kwietnia, nakładem wydawnictwa Media Rodzina, do księgarni trafii wydanie “Niezwykłe baśni braci Grimm”. To…

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Kasiacze 29, 2022

Mam wielką,żeby nie powiedzieć ogromną słabość do książek, w których mogę znaleźć ilustracje autorstwa Emilii Dziubdziak. Są piękne,tajemnicze,cudowne i można…