Hela sama sprząta zabawki

Date
maj, 17, 2023
Comments
Możliwość komentowania Hela sama sprząta zabawki została wyłączona

Hela sama to seria zabawnych opowieści o małej Heli, która pragnie być samodzielna. Tekst jest rymowany, czyta się go płynnie, rytmicznie i szybko zapada w pamięć.

Kilka słów o sprzątaniu zabawek

Tym razem Hela uczy nas, że warto samemu sprzątać zabawki. Michaś, po wspólnej zabawie, musi wracać do domu, ale w pokoju Heli zrobił się straszny nieporządek. Zanim wyjdzie, powinien pomóc dziewczynce posprzątać. Jednak chłopiec nie jest tak skory do pomocy, jak był do zabawy. Hela wyjaśnia mu, dlaczego warto mieć porządek w pokoju i w jaki sposób poukładać zabawki, żeby dobrze korzystało się z tego miejsca.

Moja opinia i przemyślenia

Ta historyjka może wnieść wiele do życia każdego czytającego ją malucha. Hela opowiada również, jak z tatą robią zawody w najszybszym sprzątaniu – dzieciaki na pewno chętnie wykorzystają ten pomysł w swoim domu.

“Hela sama sprząta zabawki” pokazuje, że sprzątanie pokoju nie musi być tylko przykrym obowiązkiem, lecz także świetną zabawą. Dowiadujemy się, jaki jest tego cel i co się stanie, gdy uda się go osiągnąć. Często dzieci pytają: po co? i tak zaraz zrobię bałagan! Hela doskonale to wyjaśnia i daje rodzicom gotową odpowiedź na to bardzo męczące pytanie.

Myślę, że problem sprzątania pojawia się prędzej czy później w każdym domu. Warto mieć więc rozwiązanie zanim ten problem zacznie nas dotykać. Dzięki tej opowieści dzieci nauczą się radzić sobie z tym i zobaczą, że odkładanie rzeczy na swoje miejsce jest potrzebne.

Na zakończenie

Książeczka składa się z 16 stron w twardej okładce. Ilustracje są naprawdę przyjemne dla oka – wyglądają bardzo realistyczne i mają piękne kolory.
Młodsze dzieci mogą dzięki nim ćwiczyć mowę i nazywać rzeczy przedstawione na obrazkach. W ten właśnie sposób bawię się z moją córką, a rymowany i krótki tekst pozwala na utrzymanie przez chwilę jej uwagi. Myślę, że Hela zagości w naszym domu na stałe i chętnie będziemy sięgać po jej wskazówki.

Magdalena Ignaciuk


Autor: Kamila Gurynowicz
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc/: Patrycja Fabicka
Tytuł: Hela sama sprząta zabawki
Tytuł oryginalny: Hela sama sprząta zabawki
Seria i nr tomu:
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:2023-02-22
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-8318-063-2
Liczba stron: 16


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat!

Kasiasty 11, 2021

“Wierszyki łamiąca języki” mają już 25 lat! Książka autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej ma już 25 lat! W tym roku obchodzić będziemy…

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary

Martakwi 17, 2021

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary Historia potrafi zaskoczyć, znudzić i przestraszyć. W każdym z przytoczonych przypadków ważne jest źródło podania danej…

Uczeń kuglarza. Kolejny tom serii o magiku i złodziejce!

Uczeń kuglarza. Kolejny tom serii o magiku i złodziejce!

Kasialip 26, 2021

Kontynuacja wciągającej powieści Anniiny Mikamy „Magik i złodziejka”. W „Uczniu kuglarza” cofamy się do początków dziewiętnastego wieku i przenosimy do…

Zapowiedź: Za duży na bajki

Zapowiedź: Za duży na bajki

Kasiamar 3, 2022

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze!…

Bambi. Nostalgia – Bob Grant

Bambi. Nostalgia – Bob Grant

Kasiasie 23, 2020

Kto nie zna Bambiego? Ten uroczy jelonek rozkochał w sobie kolejne pokolenia dzieci! W czasach dzieciństwa miałam również książkową wersję,…