BookGame – relacja z targów

Date
maj, 16, 2023
Comments
Możliwość komentowania BookGame – relacja z targów została wyłączona

Wszelkiego rodzaju targi kojarzą się rodzicom ze ściskiem, gwarem i marudzącymi dziećmi, dlatego też starają się takich miejsc unikać. Jednak na imprezowej mapie Krakowa pojawiło się nowe wydarzenie – BookGame, czyli targi szeroko pojmowanych gier, od tradycyjnych szachów, gier planszowych po RPG. W tym roku miały swoją premierę, z radością wzięliśmy udział w tym wydarzeniu i teraz spieszymy wyjaśnić rodzicom, dlaczego warto.

BookGame odbyły się w EXPO Kraków, kto był na Targach Książki, ten wie, że to dwie wielkie sale plus mniejsze salki. W jednym pomieszczeniu było miejsce dla wystawców, druga to wypożyczalnia gier ze stolikami, przy których można było te planszówki testować. To jeszcze nie wszystko, bo każdy wystawca miał przygotowane miejsce i kilka (lub wszystkie, jak to miało miejsce na stoisku IUVI) gier do obmacania. Byli też ludzie chętni do wyjaśnienia co z czym i jak. I już tu dzieciaki mogą spędzić mnóstwo czasu, bo miejsca było mnóstwo. Nie było tłoku, każdy mógł skorzystać z tego, z czego chciał i grać, ile dusza zapragnie. Jednak to nie wszystko. Po Targach chodziła Kicia Kocia, można było zrobić z nią zdjęcie, ale też odpocząć w jej kąciku, miłośnicy CzuCzu też wyszli zachwyceni. Trefl przygotował fantastyczną strefę dla dzieci w dwóch mniejszych salach. Maluchy mogły odpoczywać z Treflikami, a większe dzieciaki obok zamieniały się w konstruktorów. Ja sama na stanowisku z cegłami bawiłam się przednio, budując, kombinując i się brudząc. Dodatkową atrakcją była możliwość zgłoszenia swojej budowli do konkursu. Zgłoszonych zostało pięćdziesiąt prac i nikt nie wyszedł bez nagrody.

Impreza była świetnie przygotowana, nie było tłoku, nawet na jedzenie czy lody nie czekało się w ogromnych kolejkach. Dzieci nie mogły się nudzić, ale również rodzice mogli znaleźć coś dla siebie. W samej wypożyczalni można było pożyczyć dwie gry naraz i w jedną mogły grać dzieci, w inną dorośli. A niektóre sesje RPG cieszyły się zainteresowaniem i dużych i małych. No i oczywiście, co najważniejsze w Targach – promocje – niektóre nie przebijały cen ze sklepów internetowych, niektóre były fenomenalne i można było zdobyć świetne gry w bardzo dobrej cenie. Dużo stoisk miało również materiały promocyjne, dodatki do gier nie do zdobycia w inny sposób.

To była fantastyczna premiera i mam nadzieję, że BookGame wpisze się na stałe w kalendarz imprez. Fantastyczna organizacja, przemiła obsługa i bardzo sympatyczni uczestnicy sprawili, że nie chciało się wychodzić i już czekam na następny raz.

Katarzyna Boroń

 

15 maja 2023

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Władcy podwórka – nowa zapowiedź dla dzieci!

Władcy podwórka – nowa zapowiedź dla dzieci!

Kasiasie 3, 2022

Władcy podwórka w doskonałym tłumaczeniu Emilii Kiereś to pełna humoru historia o podwórkowej polityce jest świetnym wstępem do rozmowy z…

Tygrysie Gniazdo. Explorer Academy. Akademia Odkrywców

Tygrysie Gniazdo. Explorer Academy. Akademia Odkrywców

Szkrabajekgru 4, 2021

Tygrysie Gniazdo. Explorer Academy. Akademia Odkrywców „Odkrywać. Polepszać. Chronić.” to hasła przyświecające uczniom prominentnej szkoły dla najbystrzejszych i najlepiej rokujących…

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Dziecko poszło do szkoły, co robić z tym czasem? Czyli krótki poradnik dla uwolnionych rodziców.

Szkrabajekwrz 2, 2020

Po pierwsze – nie sprzątaj. Kurz spokojnie poleży do powrotu dziecięcia, albo i nawet dłużej. Zabawki też. A skoro nie…

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Szkrabajeksie 12, 2020

Lato to idealna pora na odpoczynek i… urocze lektury! A nie ma lepszej frajdy dla dzieci niż wesołe opowiastki, które…

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett

Szkrabajekmar 4, 2021

Tajemniczy ogród – Francis Hodgson Burnett Książki poznane w dzieciństwie kształtowały moją pasję czytelniczą, mocne filary stanowiły powieści czytanie mi…