Buziaczek, piżamka i hop do spanka – Patricia Geis

Buziaczek, piżamka i hop do spanka – Patricia Geis

“Buziaczek, piżamka i hop do spanka!” to świetna książka aktywizująca dla najmłodszych. Przeznaczona jest dla dzieci od drugiego roku życia ze względu na dodatkowe elementy papierowe. Strony wykonane zostały z twardej tektury. Przegródki się na nich znajdujące, umożliwiają umieszczenie w nich dołączonych do książeczki przedmiotów (dwustronnie pokolorowanych). Kolory przykuwają uwagę, a ilustracje są przyjemne dla oka. Całość doprawiona się wpadającymi w ucho rymowankami, które zachęcają najmłodszych do podążania tropem Dudusiów i przygotowywania się do snu.

Kilka słów o wnętrzu

Książeczka przedstawia wieczorną rutynę małych Dudusiów – Króliczka, Świnki, Kotka i Misia – zwierzątek, które przygotowują się do snu. Chwytliwe rymowanki ukazują przebieg nocnego planu dla każdej z postaci. Mycie ząbków i rączek, czesanie włosów, włożenie piżamki i przytulenie ukochanego pluszaka, a także wysłuchanie bajki na dobranoc. Całość zakończona jest wyliczanką: ,,buziaczek, kochanie i hop do spanka”. Czynnościom wykonywanym przez Dudusie towarzyszą papierowe przedmioty i postacie, które należy włożyć do poszczególnych przegródek.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka stworzona przez Patricię Geis jest świetną zabawą dla dzieci, która jednocześnie aktywizuje umysł i uczy. Drodzy rodzice i opiekunowie, nie zdziwcie się, jeżeli wasze pociechy postanowią skorzystać z dostępnym papierowych elementów, aby wykorzystać je do wieczornej higieny. Zachęcam was do wcześniejszego przygotowania prawdziwych przedmiotów – szczoteczki do zębów, pasty i innych rzeczy, aby najmłodsi mogli razem z bohaterami wykonać wieczorny przebieg zdarzeń przygotowujący do snu. ,,Buziaczek, piżamka i hop do spanka!” to książeczka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Umili rezolutnym dwulatkom i starszym dzieciom często nudne przygotowania do snu i zachwyci ilustracjami Dudusiów. Polecam!

Klaudia Grabowska


Autor: Patricia Geis

Tłumaczenie: Anna Kozaczewska

Ilustrator: Patricia Geis

Tytuł: Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Tytuł oryginalny: Un besito y ¡a dormir!

Seria i nr tomu: –

Wydawnictwo: JupiJo

Wydanie: I

Data wydania: 2022-05-17

Kategoria: dla dzieci, kreatywne/aktywizujące, wiek +2

ISBN: 9788381446716

Liczba stron: 12


 

Dodaj komentarz

Close Menu