Gdybym tak miał goryla – Bartek Borsz

Date
paź, 19, 2021

Gdy spojrzycie na tę książeczkę, dostrzeżecie na okładce małego chłopczyka, na którego twarzy maluje się przepiękny uśmiech. Co bardziej zaskakujące, bohater trzyma za palca wielką, czarną rękę, która na pewno nie należy do człowieka. Po chwili w oczy rzuca się tytuł – „Gdybym tak miał goryla”. Intrygujący, przyciągający uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jesteście zainteresowani, co skrywa w środku ta opowieść?

Każde dziecko marzy o tym, aby mieć swoje własne, domowe zwierzątko. To może być pies, kot, rybki, chomik, szynszyle czy też żółw albo gekon. Chociaż posiadanie takiego przyjaciela jest wspaniałe, to jest to również wielki obowiązek. Jednak czy przyszłoby Wam do głowy, jak to by było, jakby Wasza pociecha miała na własność goryla? Na to pytanie zdecydował się odpowiedzieć Bartek Brosz, który wykonał również ilustracje do tej książeczki.

Posiadanie goryla ma wiele plusów – może on smażyć wielkie placki, chroni przed każdą pogodą, a także jego futro jest tak wygodne, że śpi się na nim rewelacyjnie. Dodatkowo (a to może przekonać dorosłych) takie zwierzątko pomoże w zakupach albo zaniesie tatę przez korki do biura. Nasz bohater wymyśla wiele powodów, dla których posiadanie tytułowego zwierzątka może być fajne, ale jak się okazuje, to wszystko są tylko marzenia.

Przy lekturze „Gdybym tak miał goryla” wyobraźnia pracuje na zdwojonych obrotach! Gdy czytałam po raz pierwszy tę książeczkę synowi, był zachwycony tekstem, ilustracjami, a także i samym gorylem, który został wtłoczony w ramy „zwierzątka domowego”. Dziecięca wyobraźnia jest wspaniała i może wiele, a my dorośli, dzięki takim książeczkom, przypominamy sobie o tym fakcie. Oprócz ciekawej, wierszowanej treści, dużym plusem są piękne i ciekawe ilustracje, które dopełniają fabułę. Ta lektura może rosnąć z waszym dzieckiem, ponieważ duże litery pomagają w nauce samodzielnego czytania.

„Gdybym tak miał goryla” to naprawdę ciekawa pozycja, która powinna znaleźć się w Waszej domowej biblioteczce.


Autor: Bartek Borsz
Ilustrator: Bartek Brosz
Tytuł: Gdybym tak miał goryla
Wydawnictwo: Adamada
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-21
Kategoria: literatura dla dzieci 2+
ISBN: 9788381180764
Liczba stron: 15


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Znikające królestwo – Millie Marotta

Bujaczeklut 5, 2020

To, że nasza Ziemia jest zaniedbana i to niestety przez nas samych, nie jest już żadną tajemnicą. Teraz pozostało nam…

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Szkrabajekgru 12, 2020

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska Witajcie w świecie pociągów Robot Trains! To stalowy…

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Michellelut 21, 2021

Pomimo iż kobiety nie raz i nie dwa odegrały w historii znaczące role, niewiele się o nich mówiło. Jednak od…

dummy-img

Moje Bajeczki – Auta i Top Wing

Kasialip 10, 2020

Moje bajeczki to seria książeczek, które można zabrać ze sobą w podróż, na piknik, krótką wycieczkę. Format tych wydań jest…

Gdy smok się wprowadza – Jodi Moore

Gdy smok się wprowadza – Jodi Moore

Kasiamar 26, 2021

Gdy smok się wprowadza – Jodi Moore Lubicie smoki? Ja bardzo! Mój syn również wyznaje tę miłość. W jego wyobraźni…