Jak to działa. Traktor

Date
cze, 16, 2023
Comments
Możliwość komentowania Jak to działa. Traktor została wyłączona

Człowiek uczy się przez całe życie. Jednak najważniejsze są dwa etapy. Kiedy jest się dzieckiem i kiedy jest się rodzicem. Ten pierwszy jest zrozumiały – chęć poznania otaczającego nas świata. Druga – chęć zaspokojenia tej pierwszej. Sama nie zliczę ile razy szukałam odpowiedzi na pytanie – co to jest lub jak nazywa się to zwierzę. Dlatego jako rodzic bardzo cieszę się, że powstają książki, które zaspokajają dziecięcą ciekawość na tym pierwszym, najprostszym etapie.
Jak to działa? To seria skierowana do najmłodszych czytelników. Proste teksty i ciekawy dobór tematów, sprawia że dzieci chętnie sięgają po ten tytuł. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzą pojazdy takie jak traktory.

Kilka słów o książeczce

Ciężkie maszyny takie jak ciągniki to temat numer jeden dla wielu maluchów. Nie ważne, czy mieszka się w mieście, czy na wsi, kiedy taki pojazd pojawia się w polu widzenia, zawsze jest powodem ekscytacji. Niestety niewiele dzieci ma okazję poznać go od środka, dlatego z pomocą przychodzi wydawnictwo Wilga.
Przeglądając Jak to działa? Traktor bardzo podobało mi się to, że informacje są dopasowane do kilkulatków. Nie zanudzają szczegółami, ale też zawierają szczegóły, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki temu możemy przyjrzeć się zarówno oponom i kabinie, jak i kogutowi, hakowi, czy błotniki.

Jest to niesamowita gratka dla młodych miłośników pojazdów rolniczych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Przystępna forma, wytrzymała oprawa (grube, twarde tekturowe strony) sprawiają, że dzieci same chętnie sięgają po tę książkę, przeglądając ją godzinami (sprawdzone naukowo). Dlatego warto zaopatrzyć się zarówno w tę część jak i całą serią, ponieważ jest to doskonała inwestycja w rozbudzenie ciekawości dzieci i możliwość przekazania wiedzy na wyższym poziomie wtajemniczenia.

Na zakończenie

Bardzo polecam zapoznać się z tą pozycją, bo kto wie, może i u dorosłego czytelnika ujawnią się jakieś motoryzacyjne zainteresowania. Z taką książką nie trudno wzbudzić chęć pogłębiania wiedzy.

Karolina Kosek


Autor: Amelia Hepworth
Tytuł Oryginału: How it works. The tractor
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Ilustrator: –
Tytuł: Jak to działa? Traktor
Seria i nr tomu: Jak to działa
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:27.04.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788328091627

Liczba stron: 12


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Magazyn. Bing

Magazyn. Bing

Kasiawrz 8, 2021

Magazyn. Bing Nie znam przedszkolaka, który nie lubiłby uroczego, ale psotnego króliczka Binga, który wraz ze swoim przyjacielem Floppem codziennie…

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Kasiacze 29, 2022

Mam wielką,żeby nie powiedzieć ogromną słabość do książek, w których mogę znaleźć ilustracje autorstwa Emilii Dziubdziak. Są piękne,tajemnicze,cudowne i można…

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) – Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Szkrabajekwrz 12, 2020

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek podbiły media społecznościowe oraz serca dzieci i ich rodziców. Na kartach tej niesamowitej serii, poznać możemy…

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Szkrabajeksty 22, 2022

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska Zabawa i nauka to zawsze najlepsze połączenie. Najłatwiej wtedy zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy…

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Martalut 25, 2023

Ludzie składają się w 70 procentach z wody i w 100 procentach z emocji, które często mają ogromną wagę i…