Pucio zostaje kucharzem czyli o radości z jedzenia

Date
wrz, 04, 2021

Pucia kochają wszyscy – maluchy oraz ich rodzice. Ten sympatyczny chłopczyk podbił serca czytelników w całym kraju i nic w tym dziwnego. Książka napisana przez logopedę pomaga dzieciom ćwiczyć aparat mowy i doskonalić poprawną wymowę. U nas seria o Puciu zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście ulubionych książeczek, a wszelakie nowości są wyczekiwane i rozchwytywane.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka mniejsza niż te standardowe wydania, ale idealnie pasuje do mniejszych, od dawna dostępnych na rynku. W tej części, bohater wraz ze swoją siostrą Misią, staje przed wielkim zadaniem – oboje muszą spróbować czegoś, co wygląda inaczej niż w domu. Cała rodzina odwiedza restaurację, a temu wydarzeniu towarzyszy wyjątkowa ekscytacja, która jednak bardzo szybka mija. Dlaczego? Ponieważ Pucio dostrzega, że makaron, jaki ma na talerzu, jest inny niż ten, który zajada w domu. Chłopiec daje się jednak namówić i próbuje nowego dania, które okazuje się przepyszne. Po powrocie do domu tata smaży pyszne placuszki, a pomagają mu w tym dzieci. Jako bonus, na ostatnich stronach, autorka umieściła przepis na przepyszne placuszki, które możecie wykonać razem z dzieckiem.

Ta część serii o małym chłopcu, idealnie spawdzi się w przypadku niejadków. Dlaczego? Ponieważ Pucio pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy, bo mogą okazać się przepyszne. Po lekturze tej książeczki mój syn, który stroni od próbowania nowych potraw, odważył się i spróbował czegoś innego, po czym z zachwytem stwierdził, że to jest przepyszne i chce więcej! Dzieci, obserwując Pucia, którego znają i lubią, widzą, że nie warto bać się próbowania nowych potraw, owoców czy warzyw. Oczywiście, zmiany w zachowaniu waszych pociech, nie nadejdą szybko, ale metoda małych kroczków sprawdza się idealnie.

Jak wspomniałam, książeczka została wydana w małym formacie, dzięki czemu dzieci same mogą ją utrzymać w rączkach i zabrać ze sobą wszędzie. Brzegi zostały zaokrąglone, co chroni przez przypadkowym skaleczeniem, a tekturowe strony, są odporne na zniszczenia. Publikację zdobi cudowne i miłe dla oka ilustracje, które zna każdy fan Pucia.

„Pucio zostaje kucharzem” to książeczka bardzo ciekawa. Mały kolega naszych pociech pomaga im nie tylko w rozwoju mowy, ale pokazuje, że warto próbować nowych rzeczy.

Książkę “Pucio zostaje kucharzem” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl

Zobaczcie, jakie inne świetne pozycje dla dzieci, możecie znaleźć na stronie Taniej Książki. 


Autor: Marta Galewska Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Tytuł: Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia
Seria i nr tomu: Pucio
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria:literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978-83-10-13690-9
Liczba stron: 28


Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Rodzinna sobot

Pucio mówi dobranoc

 Pucio uczy się mówić. Pucio mówi pierwsze słowa

 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Woda. Źródło życia – Christina Steinlein

Woda. Źródło życia – Christina Steinlein

Bujaczekgru 19, 2020

Woda. Źródło życia – Christina Steinlein Jestem za tym, by naukę zaczynać już od dziecka, ale nie przytłaczać najmłodszych suchymi…

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Kasiasty 10, 2022

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dzieci muszą źle się czuć ze swoimi emocjami? Coś się w nich dzieje, widzą, że…

Skarb Straszliwego Zet – Sylvie Misslin

Skarb Straszliwego Zet – Sylvie Misslin

Kasiasty 4, 2022

Skarb Straszliwego Zet – Sylvie Misslin Książki interaktywne dla dorosłych i młodzieży cieszą się wielką popularnością. To nie tylko ciekawa…

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney

Martalut 3, 2022

Klasyczne baśnie. Mulan-Disney Wśród napływu coraz to nowych opowieści i jakże barwnych, przekonujących animacji wciąż jeszcze znajdzie się sporo miejsca…

Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód? Książka z okienkami- Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód? Książka z okienkami- Anita Głowińska

Kasialis 20, 2020

Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód? Książka z okienkami- Anita Głowińska Kicia Kocia ma wielkie grono fanów wśród dzieci.…