Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem

Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem

Opracowanie zbiorowe – Bing. Bajki 5 minut przed snem

W naszym domu książeczki z serii “Przygody Binga” na stałe wpisały się w harmonogram dnia. Moi synowie, chociaż bajki nie znają, bardzo lubią poznawać książkowe wersje przygód małego króliczka. Myślę, że te lektury tak doskonałe pasują dzieciom, ponieważ opisują ich świat,ich zmagania. Opowiadają sytuacje, które najmłodsi doskonałe znają ze swojego życia.

W bajeczkach na dobranoc znajdziemy kilka historii, które za każdym razem są podsumowane przez Binga. To świetny zabieg, bo dzięki temu dzieci zapamiętajuja najważniejsze – czyli morał z bajki. A bywa,że często są to bardzo ważne rzeczy – jak dojść do zgody podczas zabawy, jak przeprosić, co zrobić kiedy zepsuje nam się ukochana zabawka. Może to być coś całkiem codziennego i życiowego. Dla mnie, jako mamy dwójki chłopców, urodzonych rok po roku, Bing to strzał w dziesiątkę. Dzięki tym historiom, często mogę moim maluchom coś wytłumaczyć lub znaleźć inspirujące rozwiązanie problemu np. jak się bawić, kiedy dwójce dzieci podoba się to sami i chcą TO mieć teraz natychmiast. Ich jest dwóch, a zabawka jedna – i na to Bing znajdzie rozwiązanie.

Oczywiście, dla mnie zawsze kiedy widzę takie wydania książek, ogromnie jest przykro, że nie ma oryginalnych rysunków. Albo że jakiś grafik nie stworzył ilustracji specjalnie dla tej książki. Przyznam że te kadry z bajki telewizyjnej, jako ilustracje, wyglądają dość słabo. To jedna rzecz, która nie podoba mi się bardzo w wydaniu tej książki. Ilustracje wyglądają jak komputerowe, nie są ładne i muszę przyznać, że wpływają na całość opinii o książce. Jednak uważam, że ilustracje w lekturach dla dzieci są bardzo ważne. Uczą one najmłodszych wrażliwości na sztukę, na dobra sztukę. A tutaj mamy raczej brzydkie obrazki wycięte “prosto z bajki telewizyjnej”.

Mimo to, czytając codziennie Binga z dziećmi wiem, że treść jest dobra. Przygody Binga i jego świat,wartości które przedstawia i z którymi zapoznaje małego czytelnika, sa dobre. Cieszy mnie to, że Ci bohaterowie nie są idealni – każdy może mieć gorszy dzień, mieć kiepski pomysł na zabawę, czy zranić drugiego. Ale obecność Flopa, Ammy czy Poli- opiekunów maluszków, sprawia że szybko podejmowana jest interwencja i zwierzątka, mogą podjąć odpowiednie działa w celu naprawienia swojego błędu,przeprowadzenia kolegi, czy po prostu rozwiązania danej sytuacji.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Beata Żmichowska

Tytul : Bing. Bajki 5 minut przed snem

Wydawca: Harper Collins

Data premiery: 12.08.2020

ISBN: 9788327660893

Liczba stron: 176

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu