Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider 

Zuzia jeździ na nartach – Liane Schneider

Zuzia jedzie z rodzicami w góry. Tak okazuje się, że Zuzia bardzo chce wypróbować wypożyczone narty. Niestety szybko okazuje się, że dziewczynka nie umie na nich jeździć. Rodzice wpadają na pomysł, żeby nauczyć jeździć małą Zuzię na nartach. Postanawiają zapisać ją do szkółki narciarskiej. Dziewczynka jest zachwycona! Mała bohaterka uczy się bardzo ważnych rzeczy, które z pozoru mogą wydać się błahe i niepotrzebne: że trzeba mieć gogle ze sobą, koniecznie kask. Zuzia zaczyna naukę od .. chodzenia na nartach! Tak, chodzenia. Bo ono jest bardzo ważną podstawą. Następnie czytamy jak szkółka ogromnie cieszy Zuzię, czego się tam uczy i jak codziennie zyskuje nowe potrzebne jej informacje do nauki jazdy. Dziewczynka kupuje potrzebny sprzęt i uczy się kolejnych ważnych czynności: hamowania, szusowania, jazdy na wyciągu. To wszystko pod pilnym okiem instruktora. Dziewczyna ma nową pasję!

Seria “Mądra mysz”, to książki, które idealnie wpasowują się w filozofię Marii Montessori. Opisują realne sytuację, w których bohaterami są ludzie. To bardzo pomaga dziecku odnieść sytuację do siebie, a zatem poznać uczucia, które mogą mu towarzyszyć, lub zapoznać się z daną sytuacją i nie bać się jej, lub bać się mnie. W serii mamy bowiem książki o różnego rodzaju zawodach, ale też o sytuacjach z życia dzieci: wypadającym zębie, o nowym przedszkolu, o chorobie, a nawet o kieszonkowym. Wiele sytuacji, na które większość rodziców, na pewno się spotka, podczas wychowywania dzieci.

Na pozytywną uwagę zasługują też ilustrację. Są bardzo realistyczne, estetyczne i dokładne. Polecam się im przyjrzeć zwłaszcza w serii o zawodach. Niesamowita dbałość o szczegóły. W książce, jest też duże zorientowanie się, na temat, który jest opisywany. Niesamowicie podoba mi się to, że te sytuacje są realne, z życia wzięte. I że bohaterami tych historii są dzieci. Każde z nich może znaleźć się w tej sytuacji. Ktoś może spytać, co złego jest w tym, jeśli bohaterem jest np. Miś czy słonik. Może nic. Ale zdecydowanie lepiej pomoże dziecku książki, które opisuje przygody dzieci takich jak on. Będzie widział że w książce przedstawiony jest świat, który on zna, z realnego życia.  Bo to jednak może być duże rozczarowanie dla naszego dziecka, kiedy idąc do dentysty zamiast uśmiechniętej żrafki – stomatolog, zobaczy ludzką Panią dentystkę. A wokół nie będą skakać rozmieszane zwierzątka tylko będę profesjonalny gabinet.

Karolina Guzik


Autor: Liane Schneider

Ilustrator: Eva Wenzel – Burger

Tłumacz: Emilia Kledzik

Tytuł:  Zuzia jeździ na wakacjach.

Seria: Mądra mysz.

Wydawnictwo:  Media Rodzina

Wydanie: I

Data wydania:  2020

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788380087248

Liczba stron: 22

★★★★★★★★✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu