Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) – Justyna Bednarek

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) – Justyna Bednarek

Ludzie od momentu, kiedy wymyślono skarpetki, zastanawiają się, gdzie one notorycznie, do cholery, znikają. Gubią się, chociaż damy sobie rękę uciąć, że do kosza na pranie wkładaliśmy ładnie parami. Co kilka dni w domu, kiedy robi się pranie, powstaje mała awantura, zawsze o to samo- gdzie do jasnej anielki są skarpetki! Nie ważne, jaki mieszkaniec domu, czy mały, czy duży. Skarpetki gubi każdy. Ale oto przychodzi Justyna Bednarek i jej banda 10 skarpetek. I już wiemy, wiemy gdzie nasze skarpetki znikają.

Tylko co potem? Znikają w dziurze pod pralką i już? Tyle, koniec? O nie, nie, moi drodzy czytelnicy. To dopiero początek historii. Bowiem kiedy w sercu małej skarpetki, rodzi się pragnienie “Czegoś więcej” i gotowa jest ona, mimo lęku, skoczyć w czarną otchłań, wtedy czeka na nią prawdziwa przygoda. Zaskakująca, czasem groźna, ale zawsze ze szczęśliwym zakończeniem.

Seria Justyny Bednarek, o przygodach 10 skarpetek, to nie tylko fantastyczna i dobra książka pod względem fabuły, ale także przepiękna i mądra treść. Każda historia, to możliwość rozmowy z dziećmi na różne tematy, bardzo ważne. Skarpetki uczą dzieci, że w życiu ważna jest przyjaźń, bycie dobrym, ale też, że zawsze możemy się dogadać, niezależnie od różnic nas dzielących. Że każdy z nas jest inny, ale tak samo ważny. Że czasem to co najważniejsze, nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, że miłość ma ogromną moc. I że warto chodzić swoimi drogami, warto dbać o siebie i czasem mieć inne zdanie niż większość. O tym, że spełnianie swoich marzeń, daje nam ogromną siłę w życiu. Ale też, że bycie niezrozumianym spotka nas wśród najbliższych, że nie każda przygoda dla każdego ma dobry koniec i że złośliwości mogą nas spotkać i jak można sobie z nimi radzić.

Mnie jako mamę dwójki małych chłopców Skarpetki zachwyciły. Mamy tutaj wartką akcję, dużo przygód, bardzo różnych bohaterów(każda skarpetka ma swój charakter), oraz tak zadziwiające sytuacje, że czasem, nawet jako czytelnik który już dawno skończył 6 lat, byłam zaskoczona rozwojem sytuacji.

Skarpetki to obowiązkowa pozycja na liście małego czytelnika. Obiecuję, że nie będą Państwo zawiedzeni.


Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Autor: Justyna Bednarek

Data wydania: 2015-03-29

Ilustracje:

Wydawnictwo: Poradnia K

Ocena: 10/10


 

Dodaj komentarz

Close Menu