Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Date
sie, 20, 2020

Moje czasy dzieciństwa minęły dawno temu – pozostał po nich sentyment,  wspomnienia i zdjęcia. Już sam napis Lego wywołał u mnie ogromny uśmiech na twarzy. Dla mojego pokolenia, które wychowało się w latach 90-tych, klocki LEGO  są ogromnym sentyment i częścią historii naszego dzieciństwa. Dlatego obudziłem w sobie swoje wewnętrzne dziecko i „zanurkowałem” w czasopismo.

Magazyn powstał dzięki współpracy wydawnictwa Egmont oraz firmy LEGO. Połączone siły ekspertów w edukacji i zabawie, pozwoliły stworzyć czasopismo, które ma inspirować dzieci do niebanalnego wykorzystywania klocków Lego i pobudzania wyobraźni. Nie ma przecież nic lepszego dla dziecka, gdy może się bawić, a jednocześnie rozwijać swoją inteligencję i wiedzę.

Pierwszy numer czasopisma  poświęcony jest w całości tematowi robotyki. Znajdziemy w nim:

  • robota z klocków lego
  • historię komputerów, robotów i sztucznej inteligencji
  • mnóstwo ciekawych informacji od projektantów klocków
  • ogrom zabaw i ciekawych pomysłów

Każdy kolejny numer będzie miał odrębny motyw przewodni. Pierwszy to,  jak już wspominałem, niesamowite maszyny. Kolejne egzemplarze będą wychodziły co miesiąc, a twórcy inspirowali się zarówno nauką i sztuką.

Czasopismo jest przeznaczone głównie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. W przypadku maluchów zabawa klockami LEGO może skończyć się połknięciem plastikowego elementu. Jednak według mnie nie ma czegoś takiego jak górna granica wieku, gdy mówimy o LEGO.

Nie wiem, czy dzięki temu czasopismu wasze dzieci, zostaną programistami lub naukowcami – nie mogę tego zagwarantować – w końcu sam w wieku 6 lat chciałem być Batmanem. Jednak na pewno mogę zapewnić, że wasze pociechy dzięki dobrej zabawie, do której zainspiruje ich magazyn LEGO, będą poszerzać swoją wiedz,  i rozwijać umiejętności motoryczne.

10/10

Łukasz Szczygło

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Kasiawrz 16, 2022

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań…

dummy-img

Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorów – Milada Rezkova

Kasiakwi 9, 2020

Strach to uczucie, który towarzyszy nam od zawsze. Boją się dzieci, boją się dorośli, chociaż powody, dla których odczuwamy ten…

Siostry wspaczne wracają!

Siostry wspaczne wracają!

Kasiakwi 12, 2022

Nowa przygoda, nowa klątwa i jeszcze więcej magii w trzecim tomie urzekającej baśniowej serii pióra Michelle Harrison. Po Szczypcie magii…

Arystoteles. Głód wiedzy – Jordi Bayarri

Arystoteles. Głód wiedzy – Jordi Bayarri

Michellesie 2, 2021

Arystoteles. Głód wiedzy – Jordi Bayarri Ludzie to wzrokowcy, a w szczególności dzieci. Mali czytelnicy zdobywają umiejętność w różnym wieku,…

Jesień w książkach

Jesień w książkach

Kasiawrz 23, 2020

Kocham jesień. I jestem rodzicem, który chcę tą miłością zarazić swojego syna. Już nie mogę doczekać się, aż będziemy zbierać…