Przez klocki do edukacji – nauka z Lego Explorer

Date
sie, 20, 2020

Moje czasy dzieciństwa minęły dawno temu – pozostał po nich sentyment,  wspomnienia i zdjęcia. Już sam napis Lego wywołał u mnie ogromny uśmiech na twarzy. Dla mojego pokolenia, które wychowało się w latach 90-tych, klocki LEGO  są ogromnym sentyment i częścią historii naszego dzieciństwa. Dlatego obudziłem w sobie swoje wewnętrzne dziecko i „zanurkowałem” w czasopismo.

Magazyn powstał dzięki współpracy wydawnictwa Egmont oraz firmy LEGO. Połączone siły ekspertów w edukacji i zabawie, pozwoliły stworzyć czasopismo, które ma inspirować dzieci do niebanalnego wykorzystywania klocków Lego i pobudzania wyobraźni. Nie ma przecież nic lepszego dla dziecka, gdy może się bawić, a jednocześnie rozwijać swoją inteligencję i wiedzę.

Pierwszy numer czasopisma  poświęcony jest w całości tematowi robotyki. Znajdziemy w nim:

  • robota z klocków lego
  • historię komputerów, robotów i sztucznej inteligencji
  • mnóstwo ciekawych informacji od projektantów klocków
  • ogrom zabaw i ciekawych pomysłów

Każdy kolejny numer będzie miał odrębny motyw przewodni. Pierwszy to,  jak już wspominałem, niesamowite maszyny. Kolejne egzemplarze będą wychodziły co miesiąc, a twórcy inspirowali się zarówno nauką i sztuką.

Czasopismo jest przeznaczone głównie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. W przypadku maluchów zabawa klockami LEGO może skończyć się połknięciem plastikowego elementu. Jednak według mnie nie ma czegoś takiego jak górna granica wieku, gdy mówimy o LEGO.

Nie wiem, czy dzięki temu czasopismu wasze dzieci, zostaną programistami lub naukowcami – nie mogę tego zagwarantować – w końcu sam w wieku 6 lat chciałem być Batmanem. Jednak na pewno mogę zapewnić, że wasze pociechy dzięki dobrej zabawie, do której zainspiruje ich magazyn LEGO, będą poszerzać swoją wiedz,  i rozwijać umiejętności motoryczne.

10/10

Łukasz Szczygło

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pinku wraca z nowymi radami

Pinku wraca z nowymi radami

Kasiasie 30, 2023

– To jest Pink. Cześć, Pinku! – Cześć. – Pink jest… – Możesz przestać o mnie mówić? Proszę. – Dobrze.…

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Michellelut 21, 2021

Pomimo iż kobiety nie raz i nie dwa odegrały w historii znaczące role, niewiele się o nich mówiło. Jednak od…

Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri

Michellesie 9, 2021

Einstein. Przeskok kwantowy – Jordi Bayarri Kolejny tom Najwybitniejszych naukowców za nami. Tym razem historia, którą opowiada Jordi Bayarri, dotyczy…

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Jaszczurunia – Marta Guśniowska

Bujaczeklip 18, 2022

Jaszczurunia – Marta Guśniowska […] w rodzinie najważniejsza jest miłość i że można kogoś kochać najbardziej na świecie, mimo że…

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Kasialip 27, 2021

Pszczoły są niezmiernie ważne dla naszego ekosystemu i coraz głośniej się o tym mówi. To owady bardzo pożyteczne. Zapylają rośliny,…