Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024

Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024

Date
sty, 24, 2024
Comments
Możliwość komentowania Kraina Lodu. Oficjalny Magazyn 1/2024 została wyłączona

„Mam tę moc, mam tę moc”. Ten refren kołacze mi się po głowie, ilekroć myślę o swoich wnuczkach, a podejrzewam, że takich fanek jak moje wnuczki ma „Kraina Lodu” mnóstwo. To z myślą o nich wydawnictwo Egmont przygotowało kolejny numer czasopisma. Przewodnim motywem styczniowej gazetki jest przyjaźń.

W środku znajdziemy mnóstwo świetnych łamigłówek, wycinanek i komiksów. Zaczynamy od łamigłówek dla spostrzegawczych: należy znaleźć identyczne portrety oraz niepasującego renifera. Na kolejnych stronach pojawia się pasjonujący komiks z Anną i Kristoffem w rolach głównych. Anna jak zwykle jest pierwsza, gdy trzeba komuś pomóc, a tym razem to Swen i Kristoff są w niebezpieczeństwie.

Miłośnicy gier towarzyskich z przyjemnością zagrają w „Bingo przyjaciół”, a fani kredek i nożyczek mogą dorysować i dokleić brakujące elementy. Można także podziałać w kuchni, jednak tym razem nie będzie to nic do jedzenia, a biżuteria z masy solnej. Na koniec moje ulubione poszukiwanie różnic na dwóch prawie identycznych obrazkach.

Do czasopisma dołączone są zabawki: plastikowy smartfonik z etui, by z przyjaciółmi być zawsze w kontakcie oraz lustereczko.

W zalewie gazetek dla dzieci Kraina Lodu nie jest może najlepszym wyborem, bo „Misia” i „Świerszczyka” nic nie przebije, jednak jako czasopismo z motywami z disnejowskich bajek plasuje się wysoko. Wciągająca komiksowa historia i różnorodne zabawy oraz gry sprawiają, że można spędzić nad gazetką mnóstwo czasu, a potem jeszcze przygotować masę solną i bawić się dalej.

Magazyn bawi i uczy, podkreślając siłę przyjaźni, ćwicząc grafomotorykę oraz spostrzegawczość.

Jako dyslektyczka doceniam także wybór czcionki bezszeryfowej i duże litery.

Polecam małym fankom Krainy Lodu i ich rodzicom.

Anna Kruczkowska


Tytuł: Kraina Lodu. Oficjalny magazyn. Przyjaciele na całe życie
Seria i nr tomu: Kraina Lodu 1/24
Wydawnictwo: Story House Egmont
Wydanie: 1
Data wydania: 2024-01
Kategoria: czasopismo dla dzieci
ISSN: 2392-3490-01
Liczba stron: 24


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie!

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie!

Kasiacze 9, 2021

Kasia Sienkiewicz zadebiutowała w filmie! Kasię Sienkiewicz, wokalistkę z popularnego zespołu Kwiat Jabłoni, będziemy mogli usłyszeć w filmie! Usłyszmy ją…

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 13, 2021

Fantastycznie wkręciliśmy się z młodzieżą w serię, druga odsłona i ponownie bardzo dobra ocena. Przygodę czytelniczą z wyczuciem dostosowano do…

Zabawy zimowe bez śniegu

Zabawy zimowe bez śniegu

Szkrabajekgru 9, 2023

Zabawy zimowe bez śniegu Zima to magiczna pora roku, ale czasem brak śniegu może sprawić, że dzieci czują się trochę…

Zapowiedź: O chłopcu, który zniknął świat

Zapowiedź: O chłopcu, który zniknął świat

Szkrabajekmar 1, 2022

A ty, co wrzuciłbyś do czarnej dziury, gdybyś mógł? Czy byłyby to brokuły, wątróbka, deszczowe chmury? A może ten irytujący…

dummy-img

Wakacyjny konkurs z wydawnictwem Zakamarki

Kasialip 14, 2020

Dzisiaj mamy dla Was informacje o konkursie, który zainteresuje wszystkich fanów Pipi Pończoszki! Więcej informacji znajdziecie poniżej!   Moje wakacje…