300 książek o polityce dla bibliotek!

Date
wrz, 27, 2023
Comments
Możliwość komentowania 300 książek o polityce dla bibliotek! została wyłączona

300 książek o polityce dla młodych czytelników dla 150 bibliotek w prezencie od Wydawnictwa Insignis.

I kto tu rządzi? to świetna książka wyjaśniająca w bardzo przystępny sposób, na czym polega polityka. Już jest w księgarniach, a w Waszej bibliotece może być lada dzień.

Wydawnictwo Insignis w czerwcu tego roku podarowało 150 bibliotekom szkolnym książkę o zdrowiu psychicznym najmłodszych Miej lepszy dzień. Każda biblioteka otrzymała 2 egzemplarze, a akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem – limit darmowych książek został wyczerpany w jeden dzień!

Z okazji premiery kolejnej książki dla młodszych czytelników Wydawnictwo Insignis postanowiło znowu sprezentować książki bibliotekom. Tym razem do udziału w akcji zapraszamy te, które promują czytelnictwo w mediach społecznościowych.

Jeżeli Wasza biblioteka ma profil na Instagramie, Facebooku albo TikToku i chcielibyście aby otrzymała od nas 2 egzemplarze książki I kto tu rządzi, zróbcie to:

  • osoba mogąca reprezentować bibliotekę powinna wysłać emaila na adres: kontakt@insignis.pl
  • w wiadomości proszę podać dane i adres mediów społecznościowych biblioteki
  • potwierdzimy otrzymanie wiadomości i poinformujemy o zakwalifikowaniu do naszej akcji
  • po otrzymaniu od nas przesyłki prosimy o zamieszczenie fajnego zdjęcia książki i oznaczenie naszego wydawnictwa w mediach społecznościowych biblioteki. W przypadku bibliotek szkolnych zdjęcie może być również umieszczone na fanpage’u szkoły.

Wasza biblioteka nie ma profilu w mediach społecznościowych? Załóżcie go i zacznijcie popularyzować czytelnictwo! Zdjęcie I kto tu rządzi może być jednym z pierwszych na oficjalnym profilu biblioteki.

 

O książce I kto tu rządzi

Jak wszyscy wiemy, rządzenie państwem to nie jest bułka z masłem. Zasady polityki wydają się niekiedy naprawdę skomplikowane. Dlatego warto zainteresować się tym tematem już od najmłodszych lat.

Rich Knight, autor I kto tu rządzi, zachęca młodych czytelników, by wyobrazili sobie, że w ich rękach znajduje się władza. Kto nie chciałby stać się prezesem wszystkich prezesów i zacząć naprawdę rządzić krajem?

Przeczytaj darmowy fragment książki online!
https://bit.ly/i-kto-tu-rzadzi-fragment

Aby ułatwić czytelnikom to zadanie, autor prowadzi ich przez kolejne etapy budowania państwowości i wyjaśnia wszystkie najważniejsze zagadnienia polityczne:

  • Jaki ustrój wybrać dla swojego kraju
  • Jaka powinna w nim obowiązywać ordynacja wyborcza
  • Jak nawiązać stosunki z innymi państwami
  • Jak stworzyć rząd i jakich powołać ministrów
  • Jakie wprowadzić podatki
  • Jak poradzić sobie z takimi wyzwaniami jak ubóstwo, zmiany klimatyczne czy sztuczna inteligencja.

Te poważne zagadnienia są opisywane z humorem i okraszone ilustracjami. Chociaż książka skierowana jest do młodszych czytelników, to i dorośli zapewne wiele się z niej dowiedzą.

Wyruszcie razem z Richem Knightem w podróż po meandrach polityki i pozwólcie działać swojej wyobraźni.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

“Bractwo zagrożonych” już w księgarniach!

“Bractwo zagrożonych” już w księgarniach!

Kasialut 17, 2021

“Bractwo zagrożonych” już w księgarniach! ZWIERZĘTA BIORĄ LOS PLANETY W SWOJE ŁAPY „BRACTWO ZAGROŻONYCH” Nakładem HarperCollins Polska do sprzedaży trafiła…

Niedźwiadek szuka przyjaciół – Monika Kamińska

Niedźwiadek szuka przyjaciół – Monika Kamińska

Kasiamaj 6, 2021

Niedźwiadek szuka przyjaciół – Monika Kamińska Rodzice od lat powtarzają nam, że nie możemy oceniać nikogo po wyglądzie, bo możemy…

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Kasiasty 12, 2021

Pucio jest już klasykiem. Znają go dzieci i dorośli. Pomógł nie tylko mi oraz mojemu synkowi, ale i innym milusińskim,…

Przymiotniki

Przymiotniki

Kasiawrz 1, 2020

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe czy karciane, rozwijają wyobraźnię naszych pociech. Potrafią zająć dzieci na długi czas i…

Zog – Julia Donaldson

Zog – Julia Donaldson

Kasiasie 2, 2021

Zog – Julia Donaldson Książki duetu Donaldson&Scheffler są rewelacyjne. Rodzinnie je uwielbiamy, a niektóre znamy niemal na pamięć. „Pan Patyk”…