300 książek o polityce dla bibliotek!

Date
wrz, 27, 2023
Comments
Możliwość komentowania 300 książek o polityce dla bibliotek! została wyłączona

300 książek o polityce dla młodych czytelników dla 150 bibliotek w prezencie od Wydawnictwa Insignis.

I kto tu rządzi? to świetna książka wyjaśniająca w bardzo przystępny sposób, na czym polega polityka. Już jest w księgarniach, a w Waszej bibliotece może być lada dzień.

Wydawnictwo Insignis w czerwcu tego roku podarowało 150 bibliotekom szkolnym książkę o zdrowiu psychicznym najmłodszych Miej lepszy dzień. Każda biblioteka otrzymała 2 egzemplarze, a akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem – limit darmowych książek został wyczerpany w jeden dzień!

Z okazji premiery kolejnej książki dla młodszych czytelników Wydawnictwo Insignis postanowiło znowu sprezentować książki bibliotekom. Tym razem do udziału w akcji zapraszamy te, które promują czytelnictwo w mediach społecznościowych.

Jeżeli Wasza biblioteka ma profil na Instagramie, Facebooku albo TikToku i chcielibyście aby otrzymała od nas 2 egzemplarze książki I kto tu rządzi, zróbcie to:

  • osoba mogąca reprezentować bibliotekę powinna wysłać emaila na adres: kontakt@insignis.pl
  • w wiadomości proszę podać dane i adres mediów społecznościowych biblioteki
  • potwierdzimy otrzymanie wiadomości i poinformujemy o zakwalifikowaniu do naszej akcji
  • po otrzymaniu od nas przesyłki prosimy o zamieszczenie fajnego zdjęcia książki i oznaczenie naszego wydawnictwa w mediach społecznościowych biblioteki. W przypadku bibliotek szkolnych zdjęcie może być również umieszczone na fanpage’u szkoły.

Wasza biblioteka nie ma profilu w mediach społecznościowych? Załóżcie go i zacznijcie popularyzować czytelnictwo! Zdjęcie I kto tu rządzi może być jednym z pierwszych na oficjalnym profilu biblioteki.

 

O książce I kto tu rządzi

Jak wszyscy wiemy, rządzenie państwem to nie jest bułka z masłem. Zasady polityki wydają się niekiedy naprawdę skomplikowane. Dlatego warto zainteresować się tym tematem już od najmłodszych lat.

Rich Knight, autor I kto tu rządzi, zachęca młodych czytelników, by wyobrazili sobie, że w ich rękach znajduje się władza. Kto nie chciałby stać się prezesem wszystkich prezesów i zacząć naprawdę rządzić krajem?

Przeczytaj darmowy fragment książki online!
https://bit.ly/i-kto-tu-rzadzi-fragment

Aby ułatwić czytelnikom to zadanie, autor prowadzi ich przez kolejne etapy budowania państwowości i wyjaśnia wszystkie najważniejsze zagadnienia polityczne:

  • Jaki ustrój wybrać dla swojego kraju
  • Jaka powinna w nim obowiązywać ordynacja wyborcza
  • Jak nawiązać stosunki z innymi państwami
  • Jak stworzyć rząd i jakich powołać ministrów
  • Jakie wprowadzić podatki
  • Jak poradzić sobie z takimi wyzwaniami jak ubóstwo, zmiany klimatyczne czy sztuczna inteligencja.

Te poważne zagadnienia są opisywane z humorem i okraszone ilustracjami. Chociaż książka skierowana jest do młodszych czytelników, to i dorośli zapewne wiele się z niej dowiedzą.

Wyruszcie razem z Richem Knightem w podróż po meandrach polityki i pozwólcie działać swojej wyobraźni.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Gutek i potwory. Pan Flat nadchodzi – Jaume Copons

Szkrabajekpaź 7, 2020

Gutek Zawada jest normalnym chłopakiem, którego mama ciągle gani za bałagan w pokoju, tata mówi o odpowiedzialności, a on… On…

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki na dobranoc

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry. Przygody Misia Paddingtona. Bajeczki na dobranoc

Szkrabajeklip 1, 2022

“Tomek i przyjaciele” to szalenie sympatyczny i cieszący się dużą popularnością serial animowany, oparty na serii książeczek dla dzieci, napisanych…

dummy-img

Dan Brown dzieciom

Bujaczeklut 21, 2020

Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako pisarz dla dzieci! Już we wrześniu w Stanach Zjednoczonych i w kilkudziesięciu innych…

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek

Szkrabajekmar 2, 2022

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek Jakie tajemnice kryją nasze nazwiska? Dlaczego niektóre brzmią tak swojsko,…

Małgosia, dziewczynka z lodówki – Vincent Zabos

Małgosia, dziewczynka z lodówki – Vincent Zabos

Martagru 13, 2023

Jak galaktyka szeroka istnieją miejsca, gdzie dzieci potrzebują wsparcia. Czasem to tylko słaba ocena, kłótnia z przyjacielem a innym razem…