Kastor piecze

Date
cze, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kastor piecze została wyłączona

Jak to jest upiec samodzielnie ciasto? Czy to trudne i wymaga wiele poświęceń? Nie! Przekonacie się o tym podczas lektury „Kastor gotuje” – kolejnej, wspaniałej opowieści autorstwa Larsa Klintinga.

Kilka słów o książce

Rano Kastora budzi pukanie. Okazuje się, że to Maciuś, który przyszedł wręcz naszemu bohaterowie prezent, bo ten świętuje swoje urodziny. Kastor postanawia upiec babkę, aby czymś smacznym poczęstować swojego gościa. Wspólnie przystępują do pieczenia.

„Kastor gotuje” to jedna z naszych ulubionych książeczek z nowej serii, jaką na rynek polski wprowadziło wydawnictwo Media Rodzina. Wszystkie lektury, jakie znajdziemy w tym cyklu, są niezwykle ciepłe, urocze, napisane dla dzieci, a nie ku uciesze dorosłych. Idealnie wpisują się w popularny ostatnio nurt Montessori, ale skupiając się bardziej na korzeniach, czy głównej idei, którą kierowała się inicjatorka całej idei. Lars Klinting bazuje na prostocie, nie trzeba kupować wymyślnych zabawek drewnianych czy styropianu za ponad tysiąc złotych, aby zapewnić swojemu dziecku warunki do wspaniałego rozwoju.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka jest napisana niezwykle ciekawie. Maluch, słuchając opowieści, przechodzi przez wszystkie etapy pieczenia ciasta. Autor wyszczególnił nawet przedmioty, które są niezbędne do realizacji celu (jak pędzelek czy tortownica). Wszystkie etapy zostały napisane tak, że czytelnik bez problemu się odnajdzie, a nawet zechce sam spróbować swoich sił w pieczeniu. Razem z mamą czy tatą bez problemu poradzi sobie z prostymi poleceniami, a nawet nakryje do stołu, aby wspólnie cieszyć się smacznym posiłkiem.

Na zakończenie

Kolejnym atutem „Kastor piecze” są niezwykle i cudowne ilustracje! Ja uwielbiam styl i kreskę autora. Szata graficzna idealnie dopełnia tekst, a barwy i same rysunki przypominają mi moje książeczki z dzieciństwa. Warto mieć takie lektury w swojej domowej biblioteczce – nie tylko zapewniają maluchom lekturę, są napisane dla nich, ale również rozwijają nasze pociechy.


Autor:Lars Klinting

Tłumaczenie: Magdalena Landowska

Ilustrator: Lars Klinting

Tytuł: Kastor gotuje

Tytuł oryginalny: 

Seria i nr tomu: Seria Kastor

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: II

Data wydania: 2023-04-23

Kategoria: literatura dziecięa

ISBN:9788382653830

Liczba stron: 40


 

19 czerwca 2023
23 czerwca 2023

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Antek z babcią na dnie morza

Zapowiedź: Antek z babcią na dnie morza

Szkrabajekgru 29, 2023

Część pierwsza przygód małego Antona i jego babci. W tej opowieści udają się aż na samo dna morza, aby znaleźć…

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020

Kasialis 28, 2020

Wyróżnienie dla “Puk, Puk! Kto tam?” – Zabawka roku 2020 Puk, puk! Kto tam? gra z  linii dziecięcej Zu&Berry by Muduko otrzymała wyróżnienie…

Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame

Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame

Kasiakwi 27, 2023

Takiego wydarzenia w Małopolsce jeszcze nie było! Ponad 60 wystawców z grami planszowymi, zabawkami edukacyjnymi i kreatywnymi, książkami i komiksami,…

#matematyka

#matematyka

Szkrabajekpaź 19, 2022

Wiecie, że wystarczy jedno słowo żeby powiało grozą?Na pewno już domyślacie się jakie. Matematyka… i niektórzy mają już ciarki na…

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher

Szkrabajeklip 1, 2021

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher Każdy rok przynosi coraz bardziej niepokojące wieści związane ze zmianami…