Kastor piecze

Date
cze, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kastor piecze została wyłączona

Jak to jest upiec samodzielnie ciasto? Czy to trudne i wymaga wiele poświęceń? Nie! Przekonacie się o tym podczas lektury „Kastor gotuje” – kolejnej, wspaniałej opowieści autorstwa Larsa Klintinga.

Kilka słów o książce

Rano Kastora budzi pukanie. Okazuje się, że to Maciuś, który przyszedł wręcz naszemu bohaterowie prezent, bo ten świętuje swoje urodziny. Kastor postanawia upiec babkę, aby czymś smacznym poczęstować swojego gościa. Wspólnie przystępują do pieczenia.

„Kastor gotuje” to jedna z naszych ulubionych książeczek z nowej serii, jaką na rynek polski wprowadziło wydawnictwo Media Rodzina. Wszystkie lektury, jakie znajdziemy w tym cyklu, są niezwykle ciepłe, urocze, napisane dla dzieci, a nie ku uciesze dorosłych. Idealnie wpisują się w popularny ostatnio nurt Montessori, ale skupiając się bardziej na korzeniach, czy głównej idei, którą kierowała się inicjatorka całej idei. Lars Klinting bazuje na prostocie, nie trzeba kupować wymyślnych zabawek drewnianych czy styropianu za ponad tysiąc złotych, aby zapewnić swojemu dziecku warunki do wspaniałego rozwoju.

Moja opinia i przemyślenia

Książeczka jest napisana niezwykle ciekawie. Maluch, słuchając opowieści, przechodzi przez wszystkie etapy pieczenia ciasta. Autor wyszczególnił nawet przedmioty, które są niezbędne do realizacji celu (jak pędzelek czy tortownica). Wszystkie etapy zostały napisane tak, że czytelnik bez problemu się odnajdzie, a nawet zechce sam spróbować swoich sił w pieczeniu. Razem z mamą czy tatą bez problemu poradzi sobie z prostymi poleceniami, a nawet nakryje do stołu, aby wspólnie cieszyć się smacznym posiłkiem.

Na zakończenie

Kolejnym atutem „Kastor piecze” są niezwykle i cudowne ilustracje! Ja uwielbiam styl i kreskę autora. Szata graficzna idealnie dopełnia tekst, a barwy i same rysunki przypominają mi moje książeczki z dzieciństwa. Warto mieć takie lektury w swojej domowej biblioteczce – nie tylko zapewniają maluchom lekturę, są napisane dla nich, ale również rozwijają nasze pociechy.


Autor:Lars Klinting

Tłumaczenie: Magdalena Landowska

Ilustrator: Lars Klinting

Tytuł: Kastor gotuje

Tytuł oryginalny: 

Seria i nr tomu: Seria Kastor

Wydawnictwo: Media Rodzina

Wydanie: II

Data wydania: 2023-04-23

Kategoria: literatura dziecięa

ISBN:9788382653830

Liczba stron: 40


 

19 czerwca 2023
23 czerwca 2023

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska

Kasiamar 15, 2021

Tosia i Julek uczą się dzielić – Magdalena Boćko-Mysiorska „Tosia i Julek uczą się dzielić” to już kolejna część z…

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

Martawrz 2, 2022

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami Gdy za oknem szaro i ponuro, a jesień zbliża się wielkimi…

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Martagru 16, 2022

Gdy myślimy o świętach, nasze myśli jako pierwsze wypełnia zapach korzennych ciasteczek, ubieranie choinki i Mikołaj, na którego czekają wszyscy. Potem masa…

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik

Bujaczeklut 9, 2021

Awantura w bajkach – Agnieszka Olejnik – Oddanie wam naszych magicznych akcesoriów jest… jest zwyczajnie niemożliwe. – A dlaczego? […]…

dummy-img

Pepe Anna-Karin Garhamn

Bujaczekcze 3, 2020

Czegoś nowego uczymy się zawsze, ale najwięcej nowych rzeczy doświadczamy jako dzieci. To wtedy poznajemy świat, jego funkcjonowanie i to,…