Emilka i potwory z legend

Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska

Date
maj, 29, 2023
Comments
Możliwość komentowania Emilka i potwory z legend Kamila Stokowska została wyłączona

Jakie są potwory? Gdy zapytacie o to swoje dzieci, na pewno wykrzykną, iż są straszne okropne, wywołują koszmary i nie są mile widziane w naszych domach. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, czy to prawda? A może potwory wcale nie są takie potworne i okropne, jak nam się zawsze wydawało, a dziecięce lęki można przegnać na zawsze?

Poznajcie Emilkę, bohaterkę książeczki autorstwa Kamili Stokowskiej. Dziewczyna bardzo się boi wszelakich potworów, a zna ich sporo z przeróżnych baśni i legend. Wie, kim jest Bazyliszek, a także Żmij Królewski. Emilka się boi i chociaż rodzice powtarzają jej, że potwory nie istnieją, to ta nie chce w to uwierzyć. Ciemność potęguje jej strach. Co się stanie, gdy pewnego wieczoru, Emilka będzie miała niespodziewanego gościa potwora? Czy okaże on się straszny? A może wyobrażenia dziewczynki są mylne i nasz drugi bohater jest stworkiem niesamowicie sympatycznym i miłym? Już teraz wam zdradzę, że tak!

Jesteśmy rodzinnie zachwyceni książeczką. To taka pozycja, którą warto mieć na swojej półce i często do niej zaglądać. Nie od dzisiaj wiem, że najlepszym sposobem na wyjaśnienie dziecku czegoś jak lęk czy własne emocje, są książki. Autorzy potrafią dobrać słowa tak, aby dziecko wszystko zrozumiało. Czy Wasze pociechy również boją się ciemności? Myślą, że z szafy czy spod łóżka wyjdzie przerażający potwór? Otacza nas wiele środków przekazu, ale nawet w książkach, które poznajemy z dziećmi coś, co w dzień jest zabawne, wieczorem może być straszne. Tak jak w przypadku Emilki, która zna legendy o naszych polskich potworach, ale się ich obawia.

Na szczęście gość pomoże dziewczynce zrozumieć, że potwory nie są straszne, wręcz przeciwnie. Są sympatyczne, zabawne i mają wiele rzeczy do roboty i nie zajmują się straszeniem dzieci. Wywołujące strach postacie uwielbiają wspólną zabawę i wokół tego kręci się ich cały tydzień? Dlaczego zatem Ambord odwiedził Emilkę? Aby się przekonać, przeczytajcie książeczkę.

„Emilka i potwory z legend” to nie tylko ciekawa lektura, ale również activy book, który wciągnie waszych maluchów. Poszczególne polecenia rozwijają wyobraźnię i zachęcają do poznawania świata i odkrywania ciekawych legend. Młodzi czytelnicy będą mieli okazje poznać nasze rodzime potwory, dowiedzieć się co to jest legenda czy wypełnić mapę! Dzieci również będą mogli pomóc Emilce pokonać strach. Niemal każda strona to ciekawa czytelnicza przygoda!

„Emilka i potwory z legend” to niesamowita książeczka, pełna przygód i zabaw, które zachwycą i oczarują młodych czytelników. Obok ciekawej treści, znajdują się piękne ilustracje, za które odpowiada Marta Grabowska. Dzięki jej kresce potwory nabiorą miłych kształtów i zaczną przypominać bardziej pluszowe misie niż straszne stwory. Obok takiej książki nie można przejść obojętnie.Autor: Kamila Stokowska
Ilustrator: Marta Grabowska
Tytuł: Emilka i potwory z legend
Wydawnictwo: Lemoniada
Wydanie: I
Data wydania: 2023-04-20
Kategoria: literatura dziecięca (3+)
ISBN: 9788367173285
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Pucio. Puzzle. Co słychać?

Kasiasty 12, 2021

Pucio jest już klasykiem. Znają go dzieci i dorośli. Pomógł nie tylko mi oraz mojemu synkowi, ale i innym milusińskim,…

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek

Szkrabajekmar 2, 2022

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach – Michał Rusinek Jakie tajemnice kryją nasze nazwiska? Dlaczego niektóre brzmią tak swojsko,…

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Kasiasie 27, 2021

Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć…

Daltonowie wciąż uciekają

Daltonowie wciąż uciekają

Kasiawrz 16, 2022

Daltonowie na wolności i nawet Lucky Luke nie może nic na to poradzić? Tak, w tym zeszycie to możliwe. Wyjściem…

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Szkrabajekmar 18, 2022

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton Dzieci coraz swobodniej czują się nie tylko na Niebosiężnym Drzewie, ale również w krainach nad…