Jak to działa? Dinozaur

Date
kwi, 19, 2023
Comments
Możliwość komentowania Jak to działa? Dinozaur została wyłączona

Jak wygląda wnętrze lodówki kiedy ją zamykamy? Czy nadal świeci się tam światło? A może po zamknięciu drzwi jedzenie znajduje się w innym wymiarze? Tego nie wie nikt. Jednak chęć poznania rzeczy od środka nie tyczy się tylko wnętrza lodówki. Z pomocą przychodzi nowa seria od wydawnictwa Wilga – Jak to działa?, z której możemy dowiedzieć się jak stworzone i zbudowane są różne rzeczy, np. dinozaury!

Chyba u każdego chłopca przychodzi czas, kiedy dinozaury są bardzo ważnym elementem zabaw i tematów rozmów. Nie muszą być dominujące, ale jednak gdzieś będą pojawiały się te prehistoryczne jaszczury. Dlatego warto pozwolić dziecku zgłębić ten temat. Nawet od środka!

Jak to działa? Dinozaury. To niesamowita książka, dzięki której dziecko wraz z profesorem Myszką może zbadać jak dokładnie wyglądał najsłynniejszy z dinozaurów – tyranozaur. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniu jakim są stopniowe przekroje, poznajemy tego gada z różnych stron.
Informacje są dostosowane to młodszych dzieci, więc nie trzeba obawiać się niezrozumiałych i trudnych do wypowiedzenia słów, czy mało ekscytujących wywodów historycznych.

Dziecko dostaje bardzo fajnie wydaną, kolorową i ciekawą książkę o tym jak działał dinozaur. Dzięki temu może zgłębiać tematy, które go interesują bez potrzeby stawiania rodziców w niekomfortowej sytuacji nieznajomości odpowiedzi na niezwykle nurtujące pytania, np. ile palców miały dinozaury?
Jak to działa? Dinozaury to jedna z tych książek, po które dzieci same sięgają i przeglądają w wielkim skupieniu. To tytuł, który angażuje dziecko i zgłębia konkretny temat. Na pewno warto sięgnąć po ten tytuł i cieszyć się możliwością zaspokajania dziecięcej ciekawości.

Karolina Kosek


Autor: Amelia Hepworth
Tytuł Oryginału: How it works. The dinosaur
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Ilustrator: –
Tytuł: Jak to działa? Dinozaur
Seria i nr tomu: Jak to działa
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:27.04.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788328091610
Liczba stron: 12


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Kto tu mieszka? – Radka Janska

Kto tu mieszka? – Radka Janska

Kasiagru 10, 2021

Kto tu mieszka? – Radka Janska Dzieci cechuje niezwykła ciekawość świata, która przejawia się głównie w formie pytań. Maluchy potrafią…

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie-Michael Moreci

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie-Michael Moreci

Martawrz 6, 2022

Wśród marzeń i oczekiwań wciąż można odnaleźć miejsce dla porażek i trudnych wyborów. Cyrk Haly’ego powoli traci swoją świetność i…

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Szkrabajekcze 11, 2021

Czy to puszcza bąki? – Nick Caruso, Dani Rabaiotti Dziecięcy świat nie jest czarno – biały. Dzieci wszystko widzą w…

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton

Szkrabajekmar 18, 2022

Niebosiężne drzewo – Enid Blyton Dzieci coraz swobodniej czują się nie tylko na Niebosiężnym Drzewie, ale również w krainach nad…

dummy-img

Dobranoc, Panie Panda – Steve Antony

Szkrabajekmar 9, 2020

“Dobranoc, Panie Panda” to światowy bestseller Steve’a Antony’ego. Książka, w której towarzyszymy tytułowemu Panu Pandzie w przygotowaniach do snu. Pan…