Kochamy Plutona

Date
kwi, 12, 2023

“Kochamy Plutona” to kolejna, po “Osiem małych planet” książka dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Niezwykle interesująco napisana, przybliża małym czytelnikom tematykę Plutona oraz innych elementów kosmosu, które nie są planetami.

Właśnie rozpoczyna się wielki bal planet. Wejścia strzeże ochroniarz, który sprawdza, czy wszyscy przybyli spełniają trzy warunki. Jeżeli nie, nie mogą wejść. Pluton nie zalicza się do grona planet, co go bardzo smuci, ale okazuje się, że spotyka innych przyjaciół, którzy również nie mają wstępu na wielką imprezę.

Układ słoneczny, jak i cały kosmos, od lat wiedzie prym wśród małych ciekawskich. Jest coś w tej nieograniczonej przestrzeni, co fascynuje dzieci. Widać to po popularności wszelakich programów naukowych skierowanych do najmłodszych czy chwytliwych piosenkach o kosmosie, które wpadają w ucho, a zarazem dostarczają wiele ciekawych informacji. „Kochamy Plutona” to piękna opowieść, idealna dla małych czytelników. Tekst jest melodyjny, wierszowany, dzięki czemu wpada w ucho i przyjemnie się go słucha. Autorzy w bardzo interesujący sposób, przemycili ogrom ciekawostek. Czego dowiedzą się dzieci z lektury tej książeczki? Poznają trzy zasady, które muszą spełniać ciała niebieskie, aby klasyfikować się do planet. Dodatkowo, maluchy dowiedzą się, dlaczego Pluton nie zalicza się do tego grona oraz jakie inne planetoidy można spotkać w przestrzeni kosmicznej, jak np. asteroidy. Na tym jednak nie kończy się atrakcyjność tej książeczki.

W środku znajdziemy wycięcia oraz piękne ilustracje, które dopełniają tekst i przyciągają wzrok. Dużo się dzieje na każdej rozkładówce, ale jest to przyjemne dla oka, a dzieci, obserwując każdą z ilustracji, mogą zadawać kolejne pytania. Twarde tekturowe strony i zaokrąglone brzegi to kolejny plus tej publikacji.

Dzięki tej lekturze, mali astronomowie docenią Plutona, naszą małą planetę karłowatą. Nigdy nie jest za wcześnie, aby pokazywać dzieciom, jak nauka jest ciekawa, a w dzisiejszych czasach mamy to wszystkie informacje podane w bardzo interesujący sposób. „Kochamy Plutona” to bardzo intrygująca i warta uwagi książeczek.


Autor: Chris Ferre Helen Maynard-Casely

Tłumaczenie: Anna i Miłosz Urbanowie

Ilustrator: Lizzie Doyle

Tytuł: Kochamy Plutona

Seria i nr tomu: Uniwersytet Malucha

Wydawnictwo: Media ROdzina

Wydanie: I

Data wydania: 2021-04-24

Kategoria: literatura dla dzieci, 2+

ISBN: 9788380089068

Liczba stron: 18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Tajemnica pereł Lady Jerland. Arsene Lupin – Dariusz Rekosz

Tajemnica pereł Lady Jerland. Arsene Lupin – Dariusz Rekosz

Szkrabajekcze 16, 2021

Wydawnictwo Tandem wpadło na genialny pomysł zaprezentowania młodym czytelnikom różnych klimatycznie serii obejmujących klasykę, w tym także detektywistycznych powieści. Stare…

Festiwal Literatuy Dla Dzieci – Poznań, Gdańsk i Kraków

Festiwal Literatuy Dla Dzieci – Poznań, Gdańsk i Kraków

Kasiawrz 22, 2020

Już niedługo, bo 30 września, w Poznaniu, odbędzie się kolejna edycja (już 7) Festiwalu Literatury Dla Dzieci. To kolejne literackie…

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana – Charlie Mackesy

Martasty 18, 2023

Smutek, samotność i zagubienie drążą w dziury w duszy i umyśle. Pozbawiają nas pewności siebie i marzeń do spełnienia. Z…

Opowiem Ci mamo, co robią dorośli – Katarzyna Lajborek

Opowiem Ci mamo, co robią dorośli – Katarzyna Lajborek

Kasiasty 17, 2021

Jak dzieci widzą nas, dorosłych? Jak postrzegają cały świat, chodzenie do pracy, domowe obowiązki? Odpowiedź na to pytani znajdziecie w…

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Kasiawrz 16, 2022

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań…