Prawda

Prawda. Magiczna 7. tom 4

Date
mar, 06, 2023
Comments
Możliwość komentowania Prawda. Magiczna 7. tom 4 została wyłączona

Gdy posiadasz w sobie niezwykłą cząstkę duszy, której wielu pragnie, a prawie wszyscy się boją, nie wiesz komu zaufać. Pewne jest to, że za wszelką cenę musisz poznać prawdę i pokonać przeciwności losu. Trzeba odrzucić wszystkie rozterki i poszukać kogoś, kto wie więcej, a tym samym jest w stanie pomóc. Oby tylko ta wiedza nie kosztowała zbyt wiele.

Prawda

Lato rozkwita równie mocno, co problemy piętrzące się przed naszymi bohaterami. Wakacje to nie czas na odpoczynek magicznej 7, która musi nie tylko wyćwiczyć swoje moce, ale i przygotować się do największego starcia z Bestią, która zagraża miastu. Najprostszym i równocześnie skomplikowanym rozwiązaniem byłoby dowiedzieć się, jak ów przeciwnik został pokonany przez poprzednie pokolenie magów. Pytanie, gdzie szukać takiej wiedzy? Leo dzięki odnalezieniu ojca trafia do jego biblioteki, w której odnajduje cenne księgi mogące im pomóc w pokonaniu zła. Chłopiec poznaje opowieści z dawnych lat i prawdę kryjącą się w schowanych przez ojca tomach. Co skrywają księgi i ojciec Leo?

Wśród ilustracji

Giuseppe Quattrocchi wraz z resztą twórców poradził sobie niesamowicie z oprawą graficzną. Już okładka czwartego tomu jest obietnicą akcji i rozszerzenia naszej historii. Każda ilustracja w środku tylko potwierdza klasę i klimat, w jakim twórcy świetnie się odnaleźli. Kreska jest przepiękna, dynamiczna i wciąga w wir wydarzeń każdym gestem, mimiką twarzy czy barwą oraz światłocieniem. Mocno przyciągają wzrok obie formy użyte w tym zeszycie. Karty ksiąg stanowią przecudowny klimatycznie element, który podbija magiczną warstwę całości. Prawda wzmaga apetyt na dalsze przygody z fabułą i ilustracjami.

Wśród bohaterów

Niesamowite jak mocno zmieniać się mogą postaci wraz z rozwojem akcji. Na szczęście nic tutaj nie dzieje się przypadkiem i stanowi ogromną gratkę dla czytelnika. Prawda odkrywa wiele więcej niż poprzednie tomy i pozostawia w większym zawieszeniu. Każdy z magów stara się osiągnąć pełnie możliwości i równocześnie, choć odrobinę czerpać z trwających wakacji. Leo kolejny raz przykuwa sporo uwagi i to jego kroki naprzód rozwijają sporo wątków, nie czuć jednak by jego osoba była w jakiś sposób wywyższona, a reszta pomijana. Zresztą czytelnik od początku ma wrażenie, że wszyscy razem staną się częścią czegoś wielkiego.

Dałam się wciągnąć wydarzeniom i w całkowitym skupieniu pożerałam każde słowo oraz obraz. Ten tom najbardziej przypadł mi do gustu. Dowiadujemy się wciąż nowych rzeczy, szeregujemy to, co już udało nam się wychwycić i z radością wypatrujemy przyszłości. Kid Toussaint potrafi całkowicie zaczarować czytelnika i w dynamiczny sposób przekazać tak wiele treści. To wszystko w połączeniu z ilustracjami, jakże genialnymi zresztą sprawia, że Prawda czyta się sama, a my możemy czerpać z niej jak najwięcej. Lekki i mocno magiczny styl pisania przeplata się z wieloma tematami, pojawiającymi się w codzienności realnych nastolatków.

Podsumowanie

Poprzednie odsłony serii porwały moje serce, jednak Prawda nadała całości mroczniejszej i bardziej niebezpiecznej aury, co idealnie scala się z tekstem i ilustracjami. Całość jest skierowana do nastoletniego czytelnika, ale dorosły również doceni kunszt autora i kreskę ilustratorów. Wystarczy dać się pochłonąć mrokowi i aurze niepokoju i wyczekiwać kolejnych wydarzeń, które już pachną niebezpiecznie uzależniająco.


Scenariusz: Kid Toussaint

Rysunki:  Kenny, Bodard, Bredy, Upchurch

Tłumaczenie:  Maria Mosiewicz 

Tytuł:  Prawda 

Tytuł oryginału: Verites

Seria i nr tomu: Magiczna 7 ( tom 4)

Wydawnictwo: Egmont 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2023-02-08

Kategoria: Komiks, fantastyka

ISBN: 9788328156142

Liczba stron: 56


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Lucy Luke. Arizona

Lucy Luke. Arizona

Szkrabajeklut 4, 2022

Lucy Luke. Arizona Fani tylko na to czekali! Lucky Luke wraca w wielkim stylu. W najnowszym komiksie znajdziemy kowboja w…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…

dummy-img

Noc Bibliotek dla Dzieci online

Bujaczekcze 4, 2020

Pierwsza Noc Bibliotek dla Dzieci online w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej…

Zapowiedź: Tajemnica Lost Lake

Zapowiedź: Tajemnica Lost Lake

Kasiasty 2, 2023

Dwie siostry, nieistniejąca książka i miasteczko na przedmieściach, które niczym pamiętne Twin Peaks skrywa upiorną tajemnicę… Jedenastoletnia Fiona nie ma…

Kontynuacja bestsellerowej animacji. “Sing 2” .

Kontynuacja bestsellerowej animacji. “Sing 2” .

Kasialip 7, 2021

W drugiej części filmu będziemy mogli zobaczyć, jak Buster Moon szykuje się do debiutu swojego muzycznego spektaklu. Razem z przyjaciółmi…