Natura, która otacza nas każdego dnia ma przed nami wciąż niezliczoną ilość tajemnic. Gdy niewiadomych jest sporo, od zawsze w umysłach ludzi rodzą się pytania. Tylko jak znaleźć na nie odpowiedzi, gdy żyje się w czasach bez zaawansowanych odkryć nauki, które teraz są dostępne na każdym kroku? Dawne plemiona nie mogły czerpać z książek, dlatego też powstawały mity. Wszystko po to, by wyjaśnić powstawanie pewnych zjawisk i pokonać strach. Jak długą drogę przeszła ludzkość od mitów do nauki? Tego nasze pociechy mogą dowiedzieć się z kolejnej książki spod skrzydeł serii Akademia mądrego dziecka.
Od mitów do nauki
Dla mnie słowo mit jest niczym magnes. Wystarczy ono do przykucia mej uwagi i sięgnięcia po książki z każdej kategorii. Nic dziwnego, że staram się wprowadzać w ten fascynujący świat również własne dzieci. W przypadku dziecka ważne jest to, jak podana jest wiedza, dlatego też zawsze sprawdzam, co w trawie piszczy. Seria Akademia mądrego dziecka ta niesamowita skarbnica wielu tematów, które ułatwią podróż przez pagórki nauki. Od mitów do nauki nie tylko stawia trafne pytania, ale i raczy nas ciekawostkami oraz solidną porcją wiedzy. Dzięki tej pozycji dzieci odkryją, jak powstaje tęcza i ile niezwykle barwnych, jak ona sama mitów szerzono na jej temat. Burze i grzmoty? I o nich krążą mity, które radują moje serducho i wzmagają dziecięcą ciekawość. Od mitów do nauki skrywa w sobie masę fascynującej treści ukazanej w zabawny i przystępny dla małego czytelnika sposób.
Wśród ilustracji
Treść to perełka dla żądnych wiedzy, jednak to połączenie jej z niesamowitą szatą graficzną działa na wyobraźnie i pozwala dzieciakom zobaczyć mity na własne oczy. Każdy mit jest niezwykle barwny i fascynujący. Każda ilustracja wciąga nas w historie dawnych ludów kolorem i wyrazistą kreską, które urzekną każdego. Poszeregowana treść przeplata się z obrazami pełnymi niewiarygodnych twierdzeń, które tworzą naszą linię czasową. Drogę, którą przebył człowiek od prehistorii, aż po dzisiejsze odkrycia naukowe.
Wśród wrażeń
Od mitów do nauki jest niezwykle obszerną i wielowątkową pozycją, w której z miejsca się zakochaliśmy. Stanowi dobrą podstawę do omawiania wielu tematów związanych z historią ludzkości. Pozwala dziecku zrozumieć, jak różni się nasza codzienność od tej poznawanej w podręczniku historii. To pierwsza podróż w przeszłość, która tak nas pochłonęła. Zaciekawiła pytaniami i usatysfakcjonowała odpowiedziami. Całość jest niezwykle barwna i pomimo sporego nagromadzenia treści nie powodowała zagubienia, czy przeładowania wiedzą. Od mitów do nauki przekona małych naukowców do głębszego poznawania tematu. Dla starszych może okazać się niezłą powtórką zdobytej już wiedzy, a dla młodszych ciekawą formą nauki.
Podsumowanie
Od mitów do nauki cieszy umysł i oko. Fascynująca treść i przepiękna szata graficzna zamknięte zostały w twardej oprawie i formacie pasującym do niewielkich czytelniczych rączek. Tak podana wiedza spodoba się każdemu bez względu na metrykę. Rodzic nie musi martwić się, że jego pociecha nie zna jakiegoś pojęcia, gdyż na każdego na końcu książki czeka słowniczek trudniejszych wyrazów oraz nazwy ludów i plemion zamieszkujących poszczególne kontynenty. Całość zachwyca formą i treścią, która została spisana lekko i zrozumiale nie tracąc na swej mitologicznej niezwykłości. U nas pierwsze spotkanie z mitami wypadło świetnie.
Autor Rebecca Lewis-Oakes
Ilustrator Max Rambaldi
Tłumaczenie Kazimierz Pytko
Tytuł Od mitów do nauki
Tytuł oryginału Mythical Science
Wydawnictwo HarperKids
Wydanie I
Data wydania 2023-02-22
Kategoria lit. dziecięca 6+
ISBN 9788327672582
Liczba stron 32