Magisterium. Próba Żelaza – Holly Blach & Cassandra Clare

Date
wrz, 25, 2022

„Magisterium. Próba Żelaza” to wspaniała przygoda dla młodszych czytelników, którzy uwielbiają Opowieści z Narnii, Harry’ego Pottera czy Eragorna. Ta historia pokaże Wam, co jest wspaniałego w fantastyce i zabierze Was do Magisterium. Jesteście ciekawi?

Kilka słów o fabule

Callon Hunt wie, że musi oblać próby do Magisterium. Przez dwanaście lat swojego życia, nie usłyszał ani jednego dobrego słowa o tym miejscu. Ojciec wręcz odstręczał mu je i nie chciał, aby jego jedyny syn miał cokolwiek wspólnego z magami. Czary nigdy nie prowadzą do dobrego, a ojciec Callona przekonał się o tym na własnej skórze. Gdy nadchodzi czas próby, chłopiec wie, że musi zrobić wszystko, aby nie przyjęli go do Magisterium. Jednak jego moc ma inne zamiary.

Szkoła Magii pełna akcji

„Magisterium. Próba Żelaza” to historia, która wciąga, a dla młodych czytelników będzie czymś wow. Nie ma tutaj miejsca na nudę czy przydługie opisy akcji. Holly Black i Cassandra Clare stworzyły ciekawy świat, pełen tajemnic i zagadek, ale dostosowany do młodych czytelników. Co więcej, autorki potrafią zaskoczyć, a ostatnie strony są tego dowodem. Jestem niezwykle ciekawa, jak dalej Black&Clare pokierują akcją. Chciałabym poznać wszystkie tajemnice ich świata, szkoły i mocy, którymi władają magowie.

Słów kilka o bohaterach

Bohaterowie są idealnie do siebie dopasowani, a zresztą drugoplanowych postaci tworzą ciekawą, spójną całość. Już na samym początku zapałałam do wszystkich sympatią, chociaż Tamara potrafiła dogryźć, a Callum bywał irytujący (ale nie można mu mieć tego za złe, biorąc pod uwagę to, czego dowiedział się o Magisterium od ojca) to wszyscy zajęli szczególne miejsce w moim czytelniczym sercu. A dodajmy do tego przygody, jakie we trójkę przeżywają – Tamara, Callum i Aaron – i mamy wspaniałą książkę, przy której przypomniałam sobie, za co kocham takie historie.

Czy Magisterium to plagiat?

Już po poznaniu fabuły nasuwa się wiele porównań do serii J.K Rowling (trójka bohaterów i szkoła magii). Można je wyłapać w tekście, ale dzięki dobrze poprowadzonej akcji, nie przeszkadzają one w lekturze. Co więcej, gdy już zagłębimy się w „Próba żelaza” widzimy, że autorki miały zupełnie inny pomysł na tę opowieść i skrupulatnie go zrealizowały. Napotkałam się na wiele negatywnych opinii, szczególnie na good reads, ale po ich lekturze mam wrażenie, że czytelnicy oczekiwali czegoś innego. „Próba żelaza” to książka dla dzieci i autorki nie wprowadziły do niej żadnych dorosłych elementów, jak w swoich innych seriach. Dla mnie to plus, ponieważ będę tę opowieść podsuwać młodszym członkom rodziny, a w przyszłości mojemu synowi.

Podsumowanie

„Magisterium. Próba żelaza” to bardzo dobra książka, dzięki której czytelnicy przeniosą się do wspaniałego magicznego świata i przeżyją niesamowite przygody.

 

Książkę “Magisterium. Próba Żelaza” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka. 

Aby znaleźć inne fascynujące historie dla dorastających czytelników, zajrzyjcie tutaj.


Autor: Holly Black Cassandra Clare
Tłumaczenie: Robert Waliś
Tytuł: Próba  Żelaza
Tytuł oryginalny: Magisterium. The Iron Trail
Seria i nr tomu: Magisterium I
Wydawnictwo: Moondrive
Wydanie: II
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: fantastykka 12-12
ISBN: 9788381352048
Liczba stron: 328


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Kasiamar 6, 2022

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż Wiecie, dlaczego zjadamy marchewkę albo pietruszkę? A może ciekawi was, ile lat…

Kumpelki. Dzwonią koleżanki. Tom 1 – Christophe Cazenove

Kumpelki. Dzwonią koleżanki. Tom 1 – Christophe Cazenove

Szkrabajekcze 3, 2022

Każdy lubi przebywać z przyjaciółmi. Jessica, bohaterka komiksu „Kumpelki. Dzwonią koleżanki”, wie to najlepiej, bo nie wyobraża sobie wręcz życia…

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

O chłopcu który zniknął świat – Ben Miller

Szkrabajekmar 23, 2022

Oj, takich książek jak „O chłopcu, który zniknął świat” nie da się nie pokochać. To zabawna i sympatyczna opowieść o…

Żarłoczny Koziołek – Allan Mills

Żarłoczny Koziołek – Allan Mills

Kasiamar 20, 2021

Żarłoczny Koziołek – Allan Mills „Żarłoczny Koziołek”, który zagościł na naszym rynku dzięki wydawnictwu Kropka, to opowiastka klasyczna, znana pokoleniu…

Ślady zwierząt. Młodzi przyrodnicy – Patrycja Zarawska

Ślady zwierząt. Młodzi przyrodnicy – Patrycja Zarawska

Szkrabajekkwi 12, 2021

Ślady zwierząt. Młodzi przyrodnicy – Patrycja Zarawska Nie znam dziecka, które nie byłoby zafascynowane światem przyrody. Odkrywanie tajemnic otaczającej nas…