Skarb Straszliwego Zet – Sylvie Misslin

Date
sty, 04, 2022

Skarb Straszliwego Zet – Sylvie Misslin

Książki interaktywne dla dorosłych i młodzieży cieszą się wielką popularnością. To nie tylko ciekawa lektura, ale również dochodzi pewien dreszczyk emocji, który pojawia się podczas czytania. Jak wypadła książka, pisana dla dzieci, w którym to najmłodsi decydują, jaką decyzję podejmą bohaterowie? Powiem tylko jedno – rewelacyjnie! Skarb Straszliwego Zet to książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kilka słów o fabule

Mary i Jack postanawiają wyruszyć w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż. Ich celem jest Papuzia Wyspa, na której ukryty jest tytułowy skarb Straszliwego Zet. Nie będzie to łatwa podróż, bo przed bohaterami stoi wiele wyzwań. Jack i Mary będą musieli zmierzyć się z gigantyczną ośmiornicą, wielorybem, syrenami czy przedrzeć się przez burzę. Czy uda im się dotrzeć do Papuziowej Wyspy?

Emocjonująca przygoda

Skarb Straszliwego Zet to lektura, która jest nie tylko ciekawa ze względu na wydarzenia, w których uczestniczą bohaterowie. Jak wspomniałam już wyżej, urok i prawdziwe sedno tej książki ukryty jest w tym, że to młodszy czytelnik przejmuje dowodzenie i wybiera drogę, jaką podążać będą bohaterowie. Każda rozkładówka to krótki tekst oraz dwie drogi, które mogą wybrać bohaterowie. Każda opcja oznaczona jest innym piktogramem, dzięki czemu bardzo łatwo odnaleźć się w tej książce. Żeby nie było tak prosto, to nie wszystkie wybory doprowadzą bohaterów do Papuziej Wyspy. Trzeba wykazać się sprytem, pomysłowością, a także wiele próbować, aby dotrzeć do upragnionego celu i odnaleźć tytułowy skarb.

Podsumowanie

Mój syn jest zachwycony tą lekturą i spędziliśmy nad nią dużo czasu. Każda strona to była niesamowita przygoda, pełna emocji i niezapomnianych wrażeń, bo Mary i Jack wpadali w różne kłopoty. Dużo czasu nam zajęło, aby znaleźć prawidłową drogę do Papuzie Wyspy, ale gdy nam się to udało, radość była ogromna. Na uwagę zasługują również ilustracje – proste, ale ciekawe i efektowne.

Skarb Straszliwego Zet to ciekawa lektura, pełna emocji. To coś nowego na rynku czytelniczym i mam ogromną nadzieję, że taka forma zdobędzie dużo fanów – tych młodszych, jak i starszych.


Autor: Sylvie Misslin

Tłumaczenie: Paulina Błaszczykiewicz

Ilustrator: Amandine Piu

Tytuł: Skarb Straszliwego Zet

Tytuł oryginalny: Cap sur le tresor de Z la terreur

Wydawnictwo: Marginesy

Wydanie: I

Data wydania: 2021-05-24

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788366863392

Liczba stron: 42


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Ania Robaczek ratuje pszczoły – Catherine Jacob

Kasialip 27, 2021

Pszczoły są niezmiernie ważne dla naszego ekosystemu i coraz głośniej się o tym mówi. To owady bardzo pożyteczne. Zapylają rośliny,…

Bystre Ciastko Jory John

Bystre Ciastko Jory John

Martalip 3, 2023

Każdy, choć raz w życiu nie czuł się pewnie w jakiejś sytuacji. To ten moment, gdy odbiera nam mowę, gonitwa…

Czarny Maciek i wenecki starodruk – Dariusz Rekosz

Czarny Maciek i wenecki starodruk – Dariusz Rekosz

Szkrabajekmar 6, 2021

Czarny Maciek i wenecki starodruk – Dariusz Rekosz Czarny Maciek powraca w wydaniu kolekcjonerskim. Jeżeli więc gdzieś kiedyś się z…

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska

Kasiasty 31, 2021

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Jola Richter Magnuszewska Dzięki tej książce odczarujecie dziki, które są owiane złą…

Przewodnik po produktach CzuCzu Kids!

Przewodnik po produktach CzuCzu Kids!

Kasialip 8, 2021

Produkty CzuCzu są fenomenalne – dobrze wykonane elementy gier i puzzli, rozwijają wyobraźnię dzieci, wpływają na rozwój motoryki małej i…