Wielka Panda i Mały Smok – James Norbury

Date
lis, 26, 2021

„Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury,  to książka, na którą zwróciłam uwagę, gdy po raz pierwszy zobaczyłam ją w zapowiedziach. Prosta okładka ma w sobie coś, co przyciągnęło mój wzrok od pierwszej chwili, a gdy dostałam już książkę w swoje ręce, to okazało się, że wnętrze jest o wiele lepsze, niż się tego spodziewałam.

Niejednoznaczna treść

Książka nie jest gruba, liczy sobie raptem 160 stron, ale za to zawierają w sobie wiele mądrych rad i prawd, które powinniśmy brać za coś oczywistego. Na odwrocie lektury można przeczytać, że jest ona skierowana i do dzieci, i do dorosłych. Nie jestem jednak do końca przekonana, czy mali czytelnicy coś z niej wyciągną, chociaż z pewnością zwrócą oni uwagę na przepiękne ilustracje. Ta powieść odpowiednia jest dla starszego odbiorcy, niekoniecznie w wieku szkolnym, ponieważ jest w niej zawarta wiedza, nad którą warto chwilę się zastanowić i wziąć sobie do serca.

Niektóre mądrości, o których można przeczytać w „Wielkiej Pandzie i Małym Smoku” są mi doskonale znane, ale żałuję, że tak rzadko stosuję się do nich w życiu codziennym. Jestem przekonana, że gdybym się bardziej do nich skłaniała, to miałabym szczęśliwsze życie.

Podróż w nieznane

Książka podzielona jest na pięć części: wiosnę, lato, jesień, zimę i znowu wiosnę. Razem z Pandą i Smokiem rozpoczynamy podróż w nieznane, bez określonego celu, kierunku, czy goniących terminów, po prostu przed siebie. Wszystkie teksty są po części związane z porami roku. Podczas wiosny i lata, są to teksty bardziej pogodne, natomiast podczas jesieni i zimy, więcej w nich nostalgii.

Poza wspaniałą treścią „Wielka Panda i Mały Smok” to też przepiękne ilustracje. Na każdej stronie przedstawione jest coś innego, większość jest czarno-biała, ale znajdą się też i kolorowe obrazki. Podczas czytania, czuć, że autor poświęcił wiele czasu na dopracowanie książki, wszystko w niej idealnie ze sobą współgra.

Podsumowanie

Reasumująć,  jeśli ktoś będzie miał możliwość, żeby sięgnąć po „Wielką Pandę i Małego Smoka”, to niech nawet chwili się nie zastanawia, czy warto, bo warto w 100%. Jest to pozycja, która nie tylko cieszy oko swoim porządnym wydaniem, ale też zachwyca zawartością. Jestem przekonana, że spodoba się ona każdemu, sama będę do niej wracać i to nie raz.  

Honorata Jamroży


Autor: James Norbury

Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa

Ilustrator: James Norbury

Tytuł: Wielka Panda i Mały Smok

Tytuł oryginalny: Big panda and tiny dragon

Wydawnictwo: Albatros

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2021-10-27

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788382155808

Liczba stron: 160


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Moje bajeczki o Bingu – Opracowanie Zbiorowe

Moje bajeczki o Bingu – Opracowanie Zbiorowe

Szkrabajekgru 22, 2020

“Moje bajeczki o Bingu” to mała książeczka, która ucieszy fanów króliczka, ale nie tylko ich. Moje dzieci bajek o Bingu,…

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Szkrabajeklut 5, 2021

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey Witajcie w świecie Dog Mana, gdzie możliwe jest, by człowiek i…

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels

Szkrabajekcze 17, 2021

Zwierzakowo. Na ratunek kociętom – Lucy Daniels Jest coś w seriach skierowanych do dzieci szczególnego, jeśli chodzi o książki opowiadające…

Przygody Misia Paddingtona-Wodne kolorowanki

Przygody Misia Paddingtona-Wodne kolorowanki

Martalut 11, 2022

My rodzice wiemy, jak bardzo dzieci potrafią zafiksować się na jednej ulubionej postaci. Oglądać, otaczać się zabawkowymi wersjami ukochanych bohaterów, a…

Maria Skłodowska-Curie – Małgorzata Sobieszczak – Marciniak

Maria Skłodowska-Curie – Małgorzata Sobieszczak – Marciniak

Szkrabajekpaź 20, 2020

Zośka w zupełnie niezwykły sposób poznaje Panią Janinę. Na początku nieufnie podchodzi do nowo poznanej starszej Pani, która jednak szybko…