Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Date
lis, 13, 2021

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Kto nie kocha bajek Disneya? Wychowałam się na nich, jeszcze w czasach, gdy królowały kasety VHS. Nie zapomnę oczekiwania na nową produkcję, a później tych reklam cudownych animacji, a w kocu poznawanie nowych historii. Tuż obok kaset video, leżały książki, które były tak często przez nas przeglądane i czytane, że mama musiała czasami je skleić. Z nostalgią wspominam ten czas i chciałabym, aby mój synek również pokochał opowieści Disneya. „Mam 3 latka” to książeczka, która idealnie nada się dla dumnych młodych czytelników, którzy jeszcze nie umieją skupić się na dłuższych opowieściach. To może być pierwsza książka, która wprowadzi wasze pociechy w fascynujący świat lektur Walta Disneya.

Magiczne opowieści

W środku znajdziecie 6 cudownych opowieści, które zachwycą was, jak i wasze pociechy. Podczas lektury poznamy historię Dumbo, słonika, który przez swoje duże uszy, był wyśmiewany. Okazało się, że jego wada stała się zaletą. Razem z Mowglim będziemy przemierzać dżunglę, aby odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Bambi to mały jelonek, który będzie musiał uporać się ze stratą. Te trzy opowieści są takie jak znane nam oryginały, a kolejne to nowe przygody znanych i lubianych bohaterów znanych z Zakochanego Kundla, Kubusia Puchatka i 101 dalmatyńczyków. Prosiaczek będzie musiał przezwyciężyć swój strach. Trump, Lady, Lord i Wiarus zorganizują akcję ratunkową, a Ciapek i jego rodzeństwo będzie przeszukiwało dom w poszukiwaniu intruza.

Moje wrażenia

Każda z tych opowieści to świetna zabawa. Poznawanie oryginalnych historii jest równie ciekawe, jak przeżywanie nowych przygód ze znanymi bohaterami. Autorzy, którzy przepisywali znane opowieści, zdecydowali się na ograniczenie przemocy i trudnych, brutalnych scen (jak znacie Księgę dżungli, to wiecie, o czym mówię). Każda z historyjek wzbudza w młodych czytelnikach wiele emocji – od śmiechu, po strach i współczucie. Co najważniejsze dla mnie, z każdej opowieści płynie morał. Ponadczasowy, realny i przeznaczony dla wszystkich trzylatków. Tekst jest prosty, przystosowany do najmłodszych. W książeczce jest bardzo mało dialogów, zdania nie są rozbudowane, a większą część strony zajmuje ilustracja. Również dobór opowieści mnie zachwycał – wszystkie dzieci kochają zwierzątka, a tutaj pojawiają się w każdym rozdziale i odgrywają główne role.

Podsumowanie

„Mam 3 latka. Historyjki w sam raz dla mnie” to książeczka, która się nie nudzi. Opowieści w niej zawarte, są ciekawe, zachwycające i mają morał, który mały czytelnik zapamięta. Niektóre historie są wiekowe i wiem, że nie wszyscy rodzice za nimi przepadają, jednak w tej lekturze, zostały one bardzo złagodzone.


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Ewa Tarnowska
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc
Tytuł: Mam 3 latka. Disney
Tytuł oryginalny: Jai 3 ans
Seria i nr tomu: Historyjki w sam raz dla mnie
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I
Data wydania: 2021-05-10
Kategoria: książka dla dzieci, 3+
ISBN: 9788382165579
Liczba stron: 93

 


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Szkrabajeklis 14, 2020

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland “Czasami trudno jest stawić czoło przykrym myślom i trzeba na to wielkiej…

Wielkanocna ozdoba okienna dla małego (i dużego) czytelnika

Wielkanocna ozdoba okienna dla małego (i dużego) czytelnika

Szkrabajekmar 26, 2024

Święta Wielkanocne to czas radości, nadziei i odnowy, a ozdoby okienne stanowią doskonały sposób na wprowadzenie świątecznego ducha do wnętrza…

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Moc uczuć. Wstyd – Katarzyna Miller

Kasiawrz 2, 2020

Dzieciom trudno jest zrozumieć emocje. Maluchy dopiero uczą się funkcjonować w społeczeństwie, poznać wszystkie zasady i nakazy. Nasze pociechy muszą…

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Kasiasie 10, 2022

Wyjątkowa propozycja wieczornego rytuału z sympatycznymi bohaterami – Dudusiami, które mały czytelnik układa do snu. Kartonowa książeczka zawiera wyjmowane postacie…

dummy-img

Bayala i ostatni smok

Vickylut 2, 2020

A może by tak z dzieckiem do kina droga Mamo?   Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla…