Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

Date
wrz, 13, 2021

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

„Tajemne bractwo pana Benedykta” to lektura, która skusiła mnie już wtedy, gdy dojrzałam ją w zapowiedziach. Uwiedziona opisem, zaintrygowana okładką nie mogłam się doczekać lektury. Czy rzeczywiście książka okazała się tak fenomenalna, że nie mogłam się od niej oderwać?

Gdy Raynie dostrzega dziwne ogłoszenie w gazecie, postanawia zaryzykować i na nie odpowiedzieć. Okazuje się, że chłopiec musi stawić czoła dziwnym testom, które mają za zadanie sprawdzić jego wiedzę. Nasz bohater może pochwalić się niezwykle analitycznym umysłem, więc bez problemu rozwiązuje wszystkie łamigłówki. Podczas sprawdzianów, poznaje dwójkę innych, również niezwykle utalentowanych dzieci – Kate oraz Tyczkę. Oboje mogą pochwalić się niezwykłymi talentami. Dziewczyna potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a chłopak ma w głowie każdą encyklopedię świata.

Wszyscy trafiają do domu pana Benedykta, który również jest autorem tajemniczego ogłoszenia. Tam, do trójki bohaterów, dołącza Constance, która również cechuje się szczególnym talentem. Okazuje się, że pan Benedykt wybrał ich do pewnej misji – muszą uratować świat przed bardzo złym człowiekiem i pokrzyżować jego plany. Zostają wysłani do szkoły, którą prowadzi ów złoczyńca i od tej pory muszą polegać na swoich umiejętnościach.

„Tajemne bractwo pana Benedykta” to książka wspaniała. Pełna przygód, odrobinę przerażająca, zabawna i skłaniająca do wielu refleksji, a co więcej – zarówno dzieci, jak i dorośli, odkryją w niej coś fascynującego. Wiele w niej wątków, zwrotów akcji i poznawania siebie. Nasi bohaterowie będą musieli odkryć swoje mocne strony i umiejętności, o których nawet nigdy nie myśleli. Współpraca, kombinowanie, szpiegostwo czy odpowiednie ważenie słów – to wszystko, w szkole bardzo złego człowieka, stanie się ich codziennością.

Bohaterowie są cudowni. Jakby autor wziął ich z realnego życia i umieścił na kartach powieści. To postacie wielowątkowe, z trudnym dzieciństwem, które wpłynęło na ich charakter. Constance, Katie Tyczka oraz Raynie są doświadczeni przez los, ale nadal nie stracili tej dziecinnej radości i postrzegania świata, co mi w nich najbardziej imponowało.

U młodych czytelników „Tajemne bractwo pana Benedykta” wywoła rumieńce z ekscytacji oraz wybuchy śmiechu. Wiem, że niektórzy zarzucają tej książce brak zabawnych scen, jednak ja potrafiłam je dostrzec. Co więcej, gdy tylko sięgałam po powieść, czułam się jak dziecko, które znalazło prawdziwą perełkę i przenosi się do innego świata, aby wraz z bohaterami, przeżywać niesamowite i pełne wrażeń przygody.

Opowieść napisana przez Stewarta Trentona Lee to historia, którą koniecznie musicie podsunąć swoim pociechom. Ta lektura ich zachwyci i spędzą z nią wspaniałe chwile.

Katarzyna Krasoń


Autor: Stewart Trenton Lee
Tłumaczenie: Kaja Makowska
Tytuł: Tajemne bractwo pana Benedykta
Tytuł oryginalny: The Mysterious Benedict Society
Wydawnictwo: Dwukropek
Wydanie: I
Data wydania: 2021-05-07
Kategoria: literatura dla dzieci, 10+
ISBN: 9788381411806
Liczba stron: 512

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Szkrabajeksty 1, 2021

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od…

Mru Mru i jagoda – Kaisa Happonen

Mru Mru i jagoda – Kaisa Happonen

Kasiamaj 27, 2021

Mru Mru i jagoda – Kaisa Happonen Mru Mru, czyli małą i niezwykle uroczą niedźwiadkę, pokochałam od pierwszej strony książki.…

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie

Kasialut 10, 2023

Yvette Żółtowska-Darska ma spore doświadczenie w pisaniu biografii skierowanych do nastoletnich odbiorców. Na jej koncie znajduje się kilkadziesiąt publikacji poświęconych…

Międzynarodowy Dzień Batmana!

Międzynarodowy Dzień Batmana!

Kasiawrz 17, 2021

W tym roku Dzień Batmana, czyli święto fanów i sprzedawców komiksów o Mrocznym Rycerzu, przypada w sobotę, 18 września. Tego…

dummy-img

A ty jesteś Rodzicem roku?

Vickylut 2, 2020

No powiedz, chyba nie raz kołatała się po twojej głowie ta myśl. Czy ja jestem dobrym rodzicem? W dobie wszechwiedzących…