Brum Brum. Pojazdy. Księga dźwięków – Iga Kowalczyk

Date
wrz, 02, 2021

Brum Brum. Pojazdy. Księga dźwięków – Iga Kowalczyk

Książeczki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi są bardzo potrzebne! W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość rodziców rośnie i problemy z mówieniem nie są spychane na karb płci czy czasu, warto od małego ćwiczyć z maluchami aparat mowy. Jak najlepiej? Właśnie za pomocą wyrazów dźwiękonaśladowczych. Do grona książeczek, które mogą w tym pomóc, właśnie dołączyła nowość od wydawnictwa Babaryba. Urocza, mała książeczka, która zachwyci maluchy.

„Brum, brum, brum. Pojazdy. Księdza dźwięków” to urocza książeczka, przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Wydana została doskonale. Wszystkie strony są z twardej, grubej tektury, dzięki czemu odporne są na wszelakie, przypadkowe zniszczenia spowodowane przez małe rączki. Brzegi są zaokrąglone, w wyniku czego, mali czytelnicy nie mają problemów z utrzymaniem książeczki. Ci najmłodsi mogą samodzielnie przewracać strony. Jak prezentuje się wnętrze? Przecudownie. Chociaż mój synek wyrósł już z takich książeczek, to tę przeglądał z zainteresowaniem, wykrzykując nazwy samochodów, które znajdują się w książce.

W środku znajdziecie kilka znanych samochodów jak: radiowóz, karetka, straż pożarna, tramwaj, motor, koparka, kosiarka czy wyścigówka. Każdy z nich wydaje jakiś dźwięk. Schemat czytania „Brum, brum, brum” jest również niezmiernie ciekawy, a dzięki niemu maluch przyswaja nowe słowa i pojęcia, a także słyszy pełne pytanie. Centralną część rozkładówki zajmuje jeden pojazd, a tuż nad nim znajduje się pytanie: jak robi wóz strażacki, jak robi wyścigówka, kosiarka i tak dalej. Każde z nich wydaje inny dźwięk, a dzieci muszą je powtórzyć, przy każdym z nich ćwicząc inne mięśnie, które wpływają na aparat mowy. Oprócz popularnych samochodów znalazły się też takie jak koparka, kosiarka czy sanie!

Ilustracje, które znajdziecie na kartach „Brum, brum, brum” są ciekawe i zajmują centralne miejsce. Rysunki są proste i kolorowe, dzięki czemu przyciągną wzrok małych czytelników. Podczas czytania dzieci połączą nazwę danego pojazdu z obrazkiem, a w dodatku rodzice mogą tłumaczyć dzieciom, co się dzieje na danej ilustracji i do czego służy dane auto.

„Brum, brum, brum. Pojazdy. Księdza dźwięków” to ciekawa i trwała książeczka, która bardzo spodoba się waszym pociechom.


Autor: Iga Kowalczyk
Tłumaczenie:
Ilustrator: Marc Marra
Tytuł: „Brum, brum, brum. Pojazdy. Księdza dźwięków”
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-21
Kategoria: literatura dla dzieci, 0+
ISBN:
Liczba stron:
Ocena: 10/10


2 września 2021

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kolejna niespodzianka dla wszyskich fanów Pucia!

Kolejna niespodzianka dla wszyskich fanów Pucia!

Kasiawrz 2, 2020

Dzieci kochają Pucia. Te Szkrabajkowe również. Nic dziwnego! Książeczki bawią i edukują, wspomagają prawidłowy rozwój dziecka. Oprócz książek w powszechnej…

Recepta na szczęście – Małgorzata Korbiel

Recepta na szczęście – Małgorzata Korbiel

Kasiamaj 23, 2022

Czy można znaleźć niezawodny sposób na osiągnięcie szczęścia? Taki, który zadziała natychmiast, bez żadnego wysiłku. Czy jest to w ogóle…

Zwierzaczki z podziemnej paczki – Nastja Holtfreter

Zwierzaczki z podziemnej paczki – Nastja Holtfreter

Szkrabajekmar 1, 2022

Zwierzaczki z podziemnej paczki – Nastja Holtfreter Czy zastanawialiście się kiedyś, co robią zwierzęta, gdy chowają się do swoich norek…

Ivar ratuje głodne Triceratopsy – Lisa Bjärbo

Ivar ratuje głodne Triceratopsy – Lisa Bjärbo

Kasiapaź 28, 2020

Ivar ratuje głodn Triceratopsy – Lisa Bjärbo Ivara nie da się nie lubić. Ten mały, dzielny rezolutny chłopiec uwielbia dinozaury…

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott

Michellekwi 13, 2021

Jak nauczyć dzieci dobrych manier – Jennifer L. Scott Która mama nie marzy o tym (a właściwie który rodzic), by…