Jedziemy na wycieczkę – Doro Gobel, Peter Knorr

Date
sie, 31, 2021

Lubicie picturebooki? Jeżeli tak, to mam dla Was świetną propozycję. Jedziemy na wycieczkę to książeczka, która zachwyci Was, jak i Wasze dzieci i da Wam dużo radości. Wyszukiwanie elementów, podziwianie krajobrazów może sprawić, że jesienne wieczory spędzicie w wyśmienitym humorze.

Kilka słów o wnętrzu

Razem z bohaterami książeczki, wybierzemy się na wycieczkę. Wszystko rozpoczyna się już na parkingu, gdzie jest dużo samochodów – rodzice odpoczywają, prostują nogi, dzieci się bawią i przygotowują na wędrówkę. Każda rozkładówka zabierze nas w inne miejsce – odwiedzimy chlewik, pasiekę, pastwisko krów, szkółkę jeździecką, jezioro czy wioskę Tippi. Nie zabraknie pikników, biwaków, a także potańcówki w świetle księżyca. Brzmi obiecująco?

Moja opinia i przemyślenia

Na każdej ze stron dużo się dzieje. Możemy zaobserwować turystów, rodziny z dziećmi, które napawają się widokiem wsi, zwierząt gospodarskich i przyrody. Widzimy także ludzi, którzy zajmują się swoją pracą. Opiekują się zwierzętami, plewią grządki, wycinają las, budują drogi czy sprzedają jakieś produkty. Patrząc na każdą z rozkładówek, niemal można poczuć letni wietrzyk. Jak wspomniałam, postaci jest bardzo dużo i wszyscy mają jakieś inne zajęcie. Wyłapywanie szczegółów – a za każdym czytaniem możemy dostrzec ich coraz więcej – jest rewelacyjną zabawą zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców.

Podsumowanie

Zadziwiające, a zarazem najbardziej wspaniałe w tej lekturze jest to, że nie ma w niej słów, a historie, jakie są opowiadane obrazkami, za każdym razem mogą być inne. Czasami skupiamy się na jednym fragmencie ilustracji, a następnie na innym, równie ciekawym i czasami zabawnym. Książka pokaże dzieciom, że wieś jest wspaniała i można się na niej świetnie bawić, a czytelnicy zobaczą, jak wygląda życie poza miastem.

Niesamowicie ciepłe ilustracje, z zabawnymi fragmentami pobudzają wyobraźnie i dają czytelnikom duże pole do popisu. Ja jestem zachwycona, mój syn również i bardzo często zaglądamy do tej lektury.


Autor: Doro Gobel

Ilustrator: Peter Knorr
Tytuł: Jedziemy na wycieczkę
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2018
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978362965601
Liczba stron: 14


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…

Rysowanie krok po kroku. Dinozaury

Rysowanie krok po kroku. Dinozaury

Szkrabajekmar 20, 2023

Człowiek uczy się przez całe życie, ale najwięcej uczy się, kiedy staje się rodzicem kilkulatka. Dzieciaki są ciekawe świata, Zadają…

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Kasiasie 10, 2022

Wyjątkowa propozycja wieczornego rytuału z sympatycznymi bohaterami – Dudusiami, które mały czytelnik układa do snu. Kartonowa książeczka zawiera wyjmowane postacie…

Projekt święta Magdalena Szczepańska

Projekt święta Magdalena Szczepańska

Szkrabajekgru 1, 2022

Projekt święta Magdalena Szczepańska Święta. Czas przygotowań, czas tradycji i czas prezentów. Magiczny okres, w którym dzieją się cuda. Idealny…

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Kasiamaj 22, 2021

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet Książki Tuletta to już marka sama w sobie, a pozytywnie opinie o nich, napływają…