Jedziemy na wycieczkę – Doro Gobel, Peter Knorr

Date
sie, 31, 2021

Lubicie picturebooki? Jeżeli tak, to mam dla Was świetną propozycję. Jedziemy na wycieczkę to książeczka, która zachwyci Was, jak i Wasze dzieci i da Wam dużo radości. Wyszukiwanie elementów, podziwianie krajobrazów może sprawić, że jesienne wieczory spędzicie w wyśmienitym humorze.

Kilka słów o wnętrzu

Razem z bohaterami książeczki, wybierzemy się na wycieczkę. Wszystko rozpoczyna się już na parkingu, gdzie jest dużo samochodów – rodzice odpoczywają, prostują nogi, dzieci się bawią i przygotowują na wędrówkę. Każda rozkładówka zabierze nas w inne miejsce – odwiedzimy chlewik, pasiekę, pastwisko krów, szkółkę jeździecką, jezioro czy wioskę Tippi. Nie zabraknie pikników, biwaków, a także potańcówki w świetle księżyca. Brzmi obiecująco?

Moja opinia i przemyślenia

Na każdej ze stron dużo się dzieje. Możemy zaobserwować turystów, rodziny z dziećmi, które napawają się widokiem wsi, zwierząt gospodarskich i przyrody. Widzimy także ludzi, którzy zajmują się swoją pracą. Opiekują się zwierzętami, plewią grządki, wycinają las, budują drogi czy sprzedają jakieś produkty. Patrząc na każdą z rozkładówek, niemal można poczuć letni wietrzyk. Jak wspomniałam, postaci jest bardzo dużo i wszyscy mają jakieś inne zajęcie. Wyłapywanie szczegółów – a za każdym czytaniem możemy dostrzec ich coraz więcej – jest rewelacyjną zabawą zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców.

Podsumowanie

Zadziwiające, a zarazem najbardziej wspaniałe w tej lekturze jest to, że nie ma w niej słów, a historie, jakie są opowiadane obrazkami, za każdym razem mogą być inne. Czasami skupiamy się na jednym fragmencie ilustracji, a następnie na innym, równie ciekawym i czasami zabawnym. Książka pokaże dzieciom, że wieś jest wspaniała i można się na niej świetnie bawić, a czytelnicy zobaczą, jak wygląda życie poza miastem.

Niesamowicie ciepłe ilustracje, z zabawnymi fragmentami pobudzają wyobraźnie i dają czytelnikom duże pole do popisu. Ja jestem zachwycona, mój syn również i bardzo często zaglądamy do tej lektury.


Autor: Doro Gobel

Ilustrator: Peter Knorr
Tytuł: Jedziemy na wycieczkę
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2018
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978362965601
Liczba stron: 14


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Premiera: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up

Premiera: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up

BrokenVisionlut 27, 2024

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Pop-up” to piękne, prezentowe wydanie tytułu uwielbianego przez dzieci, rodziców i dziadków. Opowieść…

Domowa Pyra – Jory John

Domowa Pyra – Jory John

Szkrabajekkwi 29, 2024

Nigdy nie pomyślałabym, że historia o ziemniaku będzie taka fascynująca. A jednak! Wcale nie dlatego, że utożsamiam się z Pyrą,…

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Martamaj 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną…

Unikatowe wydanie Baśni Braci Grimm!

Unikatowe wydanie Baśni Braci Grimm!

Kasialut 18, 2021

Unikatowe Baśnie Braci Grimm! Już 14 kwietnia, nakładem wydawnictwa Media Rodzina, do księgarni trafii wydanie “Niezwykłe baśni braci Grimm”. To…

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady – Nancy Springer

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady – Nancy Springer

Szkrabajekmar 10, 2021

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady – Nancy Springer Nieczęsto zdarza mi się wracać do już raz przeczytanych książek. Właściwie tego…