Jedziemy na wycieczkę – Doro Gobel, Peter Knorr

Date
sie, 31, 2021

Lubicie picturebooki? Jeżeli tak, to mam dla Was świetną propozycję. Jedziemy na wycieczkę to książeczka, która zachwyci Was, jak i Wasze dzieci i da Wam dużo radości. Wyszukiwanie elementów, podziwianie krajobrazów może sprawić, że jesienne wieczory spędzicie w wyśmienitym humorze.

Kilka słów o wnętrzu

Razem z bohaterami książeczki, wybierzemy się na wycieczkę. Wszystko rozpoczyna się już na parkingu, gdzie jest dużo samochodów – rodzice odpoczywają, prostują nogi, dzieci się bawią i przygotowują na wędrówkę. Każda rozkładówka zabierze nas w inne miejsce – odwiedzimy chlewik, pasiekę, pastwisko krów, szkółkę jeździecką, jezioro czy wioskę Tippi. Nie zabraknie pikników, biwaków, a także potańcówki w świetle księżyca. Brzmi obiecująco?

Moja opinia i przemyślenia

Na każdej ze stron dużo się dzieje. Możemy zaobserwować turystów, rodziny z dziećmi, które napawają się widokiem wsi, zwierząt gospodarskich i przyrody. Widzimy także ludzi, którzy zajmują się swoją pracą. Opiekują się zwierzętami, plewią grządki, wycinają las, budują drogi czy sprzedają jakieś produkty. Patrząc na każdą z rozkładówek, niemal można poczuć letni wietrzyk. Jak wspomniałam, postaci jest bardzo dużo i wszyscy mają jakieś inne zajęcie. Wyłapywanie szczegółów – a za każdym czytaniem możemy dostrzec ich coraz więcej – jest rewelacyjną zabawą zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców.

Podsumowanie

Zadziwiające, a zarazem najbardziej wspaniałe w tej lekturze jest to, że nie ma w niej słów, a historie, jakie są opowiadane obrazkami, za każdym razem mogą być inne. Czasami skupiamy się na jednym fragmencie ilustracji, a następnie na innym, równie ciekawym i czasami zabawnym. Książka pokaże dzieciom, że wieś jest wspaniała i można się na niej świetnie bawić, a czytelnicy zobaczą, jak wygląda życie poza miastem.

Niesamowicie ciepłe ilustracje, z zabawnymi fragmentami pobudzają wyobraźnie i dają czytelnikom duże pole do popisu. Ja jestem zachwycona, mój syn również i bardzo często zaglądamy do tej lektury.


Autor: Doro Gobel

Ilustrator: Peter Knorr
Tytuł: Jedziemy na wycieczkę
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2018
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 978362965601
Liczba stron: 14


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dzień dobry, traktorku!-Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Dzień dobry, traktorku!-Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Martalut 12, 2022

Od zawsze w naszym domu królowały książki. Babcia kochała romanse, mama zaczytywała się w klasykach i powieściach przygodowych. Ja od…

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker

Kasiagru 20, 2022

Zdecydowanie nie lubię zimy – Fiona Barker Nie wszyscy lubią zimę, chociaż jest ona piękna. Najzimniejsza pora roku to wspaniały…

Recto Verso

Recto Verso

Szkrabajekmar 22, 2022

Lubicie układać klocki? Ta gra będzie właśnie dla Was! A jeśli nie lubicie, ta gra Was do tego przekona. Zagraj…

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Kasialis 18, 2022

Empatia to trudne słowo. Obrazuje ono pewne postrzeganie świata, zachowania i myśli, które pomagają nam zrozumieć innych. Wielu dorosłych ma…

Sonic wraca na ekrany kin!

Sonic wraca na ekrany kin!

Kasiasty 17, 2022

Film “SONIC. Szybki jak błyskawica” to wielki sukces komercyjny, zarobił ponad 300 milionów dolarów na całym świecie. Postać Sonica, najszybszego…