Julia przynosi skarpetki – Lisa Moroni

Julia przynosi skarpetki – Lisa Moroni

Są książeczki niezwykle urocze i w swej prostocie fenomenalne. Dzieci je uwielbiają i mogą je czytać na okrągło. Taka właśnie jest seria o Julii, która podbija serca małych czytelników nie tylko za granicą, ale również i w Polsce.

„Julia przynosi skarpetki” to książeczka niezwykle ciepła i zabawna. Podczas lektury uśmiech nie schodzi z twarzy zarówno u małych, jak i starszych czytelników. O czym jest ta historia? Babcia naszej małej bohaterki prosi dziewczynkę, aby ta przyniosła skarpetki. Dziewczynka wraca zadowolona, ale na nogach ma kalosze swojego taty. Po chwili cała rodzina zbiera się w jednym pokoju i obserwują, cóż takiego przyniesie ponownie tytułowa bohaterka.

Jak wspomniałam już w powyższym akapicie, ta książeczka jest niesamowicie zabawna. Każda strona jest ogromnym zaskoczeniem, a to, co przynosi Julia i w jaki sposób to zrobi, wywołuje śmiech. Dzieci, obserwując poczynania głównej bohaterki, widzą, że Julka zachowuje się absurdalnie, ale jest malutka, może jeszcze wszystkiego nie rozumieć. Książeczka jest niesamowicie ciepła i sympatyczna; można z radością codziennie do niej wracać. Poprawi humor i wywoła uśmiech na twarzy. Dodam, że po lekturze tej części, zamówiłam chyba wszystkie poprzednie, bo byłam niezmiernie zaintrygowana, cóż takiego wydarzy się w innych tomikach.

Dzieci kochają książeczki, które pomagają im objaśnić świat oraz wytłumaczyć zasady jego funkcjonowania. Ta pozycja zalicza się do tej kategorii, co jest ogromnym plusem. Ciekawym zabiegiem są również ilustracje – scenka niemal się nie zmienia, dorośli bohaterowie siedzą wciąż w tych samych miejscach, ale dziewczynka pojawia się i przynosi coraz to nowe części garderoby. Uwielbiam kreskę ilustratorki i dla mnie jest zachwycająca.

„Julia przynosi skarpetki” to ciepła, ciekawa i zabawna historia, która zachwyci zarówno was, jak i mniejszych czytelników.


Autor: Lisa Moroni
Tłumaczenie: Ewelina Węgrzyn
Ilustrator: Eva Erikson
Tytuł: Julia przynosi skarpetki
Seria i nr tomu: Julia
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: literatura dziecięca 2+
ISBN: 978-83-280-7198-8
Liczba stron: 28


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu