Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Wiem, jak dbać o higienę. Moje supermoce – Barbara Szymanek

Książki z serii moje supermoce,  to zbiór przesympatycznych wierszyków dla najmłodszych, które opowiadają o tym, jak dbać o higienę, jak być grzecznym i jak mówić nie. Czyli krótkie książeczki, które nauczą maluchy ważnych spraw.

“Jak sami widzicie, to nie trudne wcale: zasady higieny poznać doskonale”

Każdy, kto miał okazję pracować z dziećmi lub po prostu na co dzień je wychowuje, wie. że nie każde z higieną jest za pan brat. W domu jest więcej ciekawych rzeczy do zrobienia: klocki czekają na ułożenie, auta trzeba zaparkować, wziąć lalkę na spacer, lub po prostu towarzyszyć dorosłym w ich arcy ciekawych zajęciach. Tymczasem nauka dbania o higienę najmłodszych jest bardzo ważna. Myślę, że w dzisiejszych czasach, w których panuje koronawirus, podwójnie ważne. Mycie rąk, buzi, to zasady, których przedszkolaka koniecznie trzeba nauczyć. Dbanie o zęby, dzięki któremu w przyszłości możemy uniknąć “chodzenia do dentysty”. Pozytywnie zaskakujące w tej książce jest to, że poruszony zostaje temat zdrowego odżywiania, oraz dobrego wpływu ruchu na zdrowie. To ważne! Wiemy sami, że czym skorupka za młodu…. 🙂

Dzieci doskonale uczą się przez zabawę. Nasze “dorosłe” tłumaczenia na niewiele się zdają. Dla dzieci są one po prostu, często niezrozumiałe. Dzięki takim książkom, które w bardzo sympatyczny sposób, uczą dzieci, możemy mieć pewność, że najmłodsi w mig nauczą się zasad panujących w społeczeństwie. Tych ważnych zasad. Książka nadaje się doskonale nie tylko na czytanie z mamą i tatą lub najbliższymi, ale jest także świetnym materiałem do pracy np. z przedszkolakami. Krótkie, ale konkretne wierszyki nadają się do czytania w grupie. Mogą też posłużyć, jako inspiracja do przedszkolnych przedstawień.

Dodatkowym atutem tych pozycji, są piękne ilustracje. Naprawdę ubogacają książkę, sprawiają, że zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców czy opiekunów, staje się ona bardzo przyjemna w odbiorze.

Podkreślam to jeszcze raz, takie książki naprawdę pozwalają dzieciom uczyć się świata w sposób przyjemny. Nie nakazami, karami, czy groźbami, ale miłym słowem, piękną ilustracją i życzliwą treścią. To wszystko wpływa fantastycznie na rozwój młodego człowieka. Zasady nie zawsze lubiane przez dzieci (kto wie, ten wie, jak czasem trudno nakłonić dzieci do mycia zębów), tutaj są przedstawione w sposób miły i przyjemny.

Karolina Guzik


Autor: Barbara Szymanek

Ilustrator: Magda Piesta

Tytuł: Pola mówi pad

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wydanie: I

Data wydania: 16.07.2020

Kategoria: książka dla dzieci

ISBN: 9788327499639

Liczba stron:24

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu