Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy – Trudi Trueit

Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy – Trudi Trueit

Explorer Academy. Akademia Odkrywców to seria, która spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi. Jeśli zaś jest zafascynowany technologią i możliwościami, jakie daje nauka, podczas lektury przepadnie bez reszty.

Tytułowa Akademia to elitarna szkoła tylko dla nastolatków wyróżniających się wiedzą, umiejętnościami i ciekawością świata. Wykładają w niej najznamienitsi naukowcy, badacze i podróżnicy. Przyjęcie w jej szeregi to prawdziwy prestiż i sama w sobie nagroda. To taki Hogwart, w którym magię zastępuje nauka i technologia.

Tajemnica Mgławicy to pierwszy tom serii. Poznajemy w nim dwunastoletniego Cruza, który właśnie ma rozpocząć naukę w Akademii. Przed laty pracowali w niej jego rodzice, ale matka, będąca wybitnym naukowcem, zginęła w tragicznym wypadku, gdy chłopiec miał zaledwie kilka lat. Wtedy jego ojciec postanowił odciąć się od Akademii, zabrał syna i przeprowadził się na drugi koniec świata. Teraz Cruz powraca do szkoły i musi zmierzyć się zarówno z niechęcią ze strony niektórych uczniów, jak i z tajemniczym mężczyzną, który zdaje się śledzić go, odkąd tylko wyruszył w drogę do Akademii. Chłopak jest w niebezpieczeństwie, ale nie zamierza odpuścić, dopóki nie pozna prawdy o śmierci swojej mamy.

Pierwsze tomy rządzą się swoimi prawami – to dzięki nim poznajemy wykreowane przez autorów światy i głównych bohaterów. Z tego powodu akcja często rozkręca się w nich dosyć powoli. W przypadku Tajemnicy Mgławicy jest nieco inaczej – już na pierwszych stronach czytelnik dostaje przedsmak tajemnic i zagrożenia, które czyha na Cruza. Pobudza to wyobraźnię równie mocno, co niesamowite pomysły i rozwiązania technologiczne, które można odkryć już za murami Akademii. Gwarantuję, to szkoła, do której każde dziecko i nastolatek chodziłoby z radością i entuzjazmem.

Powieść łączy w sobie ciekawą fabułę i dynamiczną akcję z nienachalną, ale przekonującą promocją nauki. Rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata, zwłaszcza że dzięki znajdującemu się na jej końcu dodatkowi, wiele z zawartych w niej pomysłów technologicznych okazuje się całkiem realna lub prawdopodobna. Dodatek ów pokazuje sylwetki badaczy i naukowców, których prace i badania wykorzystała autorka w swojej powieści. Możecie być naprawdę zaskoczeni, do czego doszła współczesna nauka! I myślę, że to doskonała zachęta i motywacja dla dzieci i młodzieży, aby zgłębiać tajemnice świata.

Mówiąc krótko, jeśli szukacie dla swojego dziecka ciekawej i wciągającej, a jednocześnie niebanalnej powieści, podsuńcie mu pierwszy tom Akademii Odkrywców!

Katarzyna Abramova / Kącik z Książką


Tytuł: Tajemnica Mgławicy

Autor: Trudi Trueit

Ilustracje: Scott Plumbe

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Seria: Explorer Academy. Akademia Odkrywców (część 1)

Wydawnictwo: Olesiejuk

Data wydania: 17.10.2018

Ocena: 5/6


 

Dodaj komentarz

Close Menu