Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie – Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Uwielbiam jedzenie a gotowanie to dla mnie czysta przyjemność. Moja mama, choć gotuje przepysznie, nigdy nie lubiła tego robić i wiecznie narzekała, że musi wymyślać, co rodzina zje na obiad, przy czym dziwiła się, że ja się do tego zbytnio nie garnę. Dopiero kiedy weszłam w nastoletni wiek (i to raczej jego górną granicę) zaczęłam doceniać intrygującą sztukę kulinarną i nauczyłam się eksperymentować. Teraz kiedy sama jestem mamą, uznałam, że najłatwiej będzie zainteresować jedzeniem moje własne dziecko, włączając je w kuchenne zajęcia. Przynosi to realne i radosne efekty, wspólne posiłki są fajne, a młoda jest żywo zainteresowana tym, co ma na talerzu i bardzo rzadko wybrzydza. Dlatego pomyślałam, że warto sprawdzić najnowszą książkę wydawnictwa Wilga z serii „Encyklopedia obrazkowa” dotyczącą właśnie jedzenia.

Z punktu widzenia rodzica to naprawdę świetna pozycja, która przede wszystkim pokazuje różnorodność produktów spożywczych. Bardzo podoba mi się, że autorzy postanowili zebrać i zaprezentować tutaj np. różne gatunki owoców (i ich odmiany np. kilka rodzajów gruszek), ale również różnorodne potrawy z całego świata np. kuchni chińskiej, bliskowschodniej, greckiej. Obrazki są trafne i naprawdę ładne. Zdecydowanie trafią w gust małego miłośnika gastronomii, ale też początkującego malucha, który być może nie garnie się zbytnio do jedzenia i poznawania zapasów domowej spiżarni.

Z punktu widzenia mojej córy ocena prezentuje się nieco inaczej, ale spieszę z wyjaśnieniem. Jestem posiadaczką dość pokaźnej liczby książek kulinarnych i mała od pewnego czasu z pasją je przegląda, więc myślę, że jej brak zainteresowania dziecięcą encyklopedią wynika przede wszystkim z tego, że zasmakowała już w prawdziwych „dorosłych” książkach kucharskich, które naprawdę ją bardzo interesują. Nie mniej jednak mniej zaawansowanym kulinarnie rodzicom i maluchom polecam tę encyklopedię obrazkową, ponieważ ma ogromną wartość poznawczą dla małych i dużych.

Żaneta Fuzja Krawczugo


Autor: Hannah Wood, Felicity Brooks i Caroline Young

Ilustrator: Nikki Dyson

Tłumaczenie: Karol Jagodek

Projekt: Francesca Allen, Claire Ever, Kirsty Tizzard

Tytuł: Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie

Tytuł oryginalny: 1000 things to eat

Seria i nr tomu: Encyklopedia obrazkowa. Tom 4

Wydawnictwo: Wilga

Data wydania: 10.02.2021

ISBN: 9788328076419

Liczba stron: 35

Ocena: 6/10


Dodaj komentarz

Close Menu