Gwiazda miłości

Gwiazda miłości – Mojo Graffi Katarzyna Bielińska

Date
lis, 22, 2023
Comments
Możliwość komentowania Gwiazda miłości – Mojo Graffi Katarzyna Bielińska została wyłączona

W oczach dzieci święta Bożego Narodzenia to czas, gdy świat staje się jak bajka, a codzienność zamienia się w magiczną przygodę. To chwile pełne uśmiechu, kiedy domy świecą się kolorowymi światełkami, a zapach pierników wypełnia każdy kąt. Dla najmłodszych te dni to jak otwarcie magicznej skrzyni, pełnej tajemnic i nieodkrytych cudów. Święta Bożego Narodzenia są dla nich jak magiczny portal do krainy, gdzie choinka to nie tylko drzewko, a śnieg za oknem to pulchna poduszka, na której można spocząć. W tym świecie pełnym czarów dzieci odkrywają magię nie tylko w prezencie pod choinką, ale w uściskach rodziny, cieple wspólnie spędzonych chwil, czy w migoczących gwiazdach na niebie. To dla nich czas, kiedy nawet zwykły spacer ulicą staje się niezapomnianą przygodą. Święta Bożego Narodzenia szczególnie dla najmłodszych są czymś niezwykłym i warto zadbać o to, aby się to nie zmieniło. Właśnie dlatego ważny jest wybór odpowiednich lektur. Idealną pozycją, która pomoże dzieciom jeszcze lepiej dostrzec i zrozumieć magię świąt, jest książka „Gwiazda miłości” autorstwa Mojo Graffi Katarzyny Bielińskiej.

Mojo Graffi Katarzyna Bielińska „Gwiazda miłości”

„Gwiazda miłości” to ujmująca opowieść o Leo, który przed świętami słyszy od swojej babci niezwykłą historię. Babcia opowiada mu o gwiazdach hodowanych z najpiękniejszych wspomnień, które uwalniały się w niebo, tworząc piękne świetliste pejzaże podczas Wigilii. Jednak babci nie udało się wypuścić swojej gwiazdy, co stanowi źródło jej smutku.

Zainspirowany tą historią, Leo postanawia sprawić babci najwspanialszy prezent – odnaleźć jej zaginioną gwiazdę. Wyrusza w magiczną podróż, podczas której towarzyszy mu pies babci, Śmieszek. W trakcie tej niezwykłej przygody spotykają różne postacie i odkrywają tajemnicze miejsca. Moment, w którym chłopiec zdenerwowany strząsa gwiazdy z drzewa, dodaje dynamiki i napięcia w całej historii. Podczas ich wspólnych poszukiwań Leo odczuwa wiele różnych emocji, z którymi musi sobie poradzić, co z pewnością stanowi dodatkowy atut tej historii.

W trakcie poszukiwań Leo doświadcza nie tylko fizycznych podróży, ale również podróży emocjonalnej i duchowej. Nie brakuje zwrotów akcji, czy pięknych i wzruszających momentów, które sprawiają, że książka jest tak wyjątkowa. Opowiada przede wszystkim o magii świąt, miłości rodzinnej, ważności wspomnień oraz poznawaniu siebie i innych.

Podczas poszukiwań gwiazdy, powieść zachęca nas do odkrywania magicznego świata, przeżywania emocji razem z głównym bohaterem i doceniania wartości, jaką jest miłość, ciepło domowego ogniska oraz rodzina. Książka zapewnia w ten sposób wiele wzruszeń i refleksji nad istotą świąt oraz bliskości z najbliższymi. Pokazuje, co tak naprawdę jest istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Wartościowa książka dla dzieci

„Gwiazda miłości” to przepiękna i bardzo ważna książka, która przekazuje głębokie wartości, koncentrując się na znaczeniu rodziny, spędzaniu czasu z bliskimi i gromadzeniu pięknych wspomnień. Historia skłania do refleksji nad tym, co naprawdę liczy się w życiu, oraz odkrywaniu magicznych chwil nawet w pozornie drobnych, najprostszych rzeczach.

Recenzja książki „Gwiazda miłości” Mojo Graffi Katarzyny Bielińskiej

„Gwiazda miłości” to niezwykła podróż przez świat dziecięcej wyobraźni, gdzie poszukiwania gwiazdy splatają się z ważnym przesłaniem o wartościach rodzinnych. Książka ta, pełna ciepła i magii, nie tylko dostarcza czytelnikom wzruszającej historii, lecz również ukazuje, że najcenniejsze skarby kryją się w relacjach z bliskimi. Zjawiskowe ilustracje nadają opowieści dodatkowego uroku, a poruszająca fabuła sprawia, że zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia odnajdą w niej coś wyjątkowego. „Gwiazda miłości” to niezapomniane doświadczenie czytelnicze, idealne na zimowy wieczór pod kocem z kubkiem gorącego kakao, które pozwala zanurzyć się w refleksji nad istotą życia, pozostawiając jednocześnie uśmiech na twarzy. Gorąco polecam!

Adrianna Andrzejewska


Autor: Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Ilustrator: Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Tytuł: Gwiazda miłości
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: lit. dziecięca (4+)
ISBN: 9788383186474
Liczba stron: 40


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Bujaczeklip 11, 2022

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów, by cię wysłuchać…* Strach ma…

Przezabawna opowieść dla dzieci. Gekon, który odkrył echo!

Przezabawna opowieść dla dzieci. Gekon, który odkrył echo!

Kasiamar 6, 2023

Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy…

Pomidory. Wiem, co jem! Akademia Mądrego Dziecka

Pomidory. Wiem, co jem! Akademia Mądrego Dziecka

Szkrabajeklut 8, 2022

Pomidory. Wiem, co jem! Akademia Mądrego Dziecka Pomidory należą do moich ulubionych roślin. Lubię nie tylko smak czerwonych kul, ale…

David Copperfield. Klasyka dla dzieci

David Copperfield. Klasyka dla dzieci

Szkrabajeksie 13, 2021

David Copperfield. Klasyka dla dzieci „W tej chwili jestem bardzo „skrumny”, ale mam też trochę władzy!” Niestety, nie miałam jeszcze…

dummy-img

CZAPU CZIPU – Bogna Sroka Mucha

Kasiacze 3, 2020

Jako osoba, która na co dzień spotyka się z problemem ćwiczenia języka oraz buzi cieszę się, że takie książki, o…