Gwiazda miłości

Gwiazda miłości – Mojo Graffi Katarzyna Bielińska

Date
lis, 22, 2023
Comments
Możliwość komentowania Gwiazda miłości – Mojo Graffi Katarzyna Bielińska została wyłączona

W oczach dzieci święta Bożego Narodzenia to czas, gdy świat staje się jak bajka, a codzienność zamienia się w magiczną przygodę. To chwile pełne uśmiechu, kiedy domy świecą się kolorowymi światełkami, a zapach pierników wypełnia każdy kąt. Dla najmłodszych te dni to jak otwarcie magicznej skrzyni, pełnej tajemnic i nieodkrytych cudów. Święta Bożego Narodzenia są dla nich jak magiczny portal do krainy, gdzie choinka to nie tylko drzewko, a śnieg za oknem to pulchna poduszka, na której można spocząć. W tym świecie pełnym czarów dzieci odkrywają magię nie tylko w prezencie pod choinką, ale w uściskach rodziny, cieple wspólnie spędzonych chwil, czy w migoczących gwiazdach na niebie. To dla nich czas, kiedy nawet zwykły spacer ulicą staje się niezapomnianą przygodą. Święta Bożego Narodzenia szczególnie dla najmłodszych są czymś niezwykłym i warto zadbać o to, aby się to nie zmieniło. Właśnie dlatego ważny jest wybór odpowiednich lektur. Idealną pozycją, która pomoże dzieciom jeszcze lepiej dostrzec i zrozumieć magię świąt, jest książka „Gwiazda miłości” autorstwa Mojo Graffi Katarzyny Bielińskiej.

Mojo Graffi Katarzyna Bielińska „Gwiazda miłości”

„Gwiazda miłości” to ujmująca opowieść o Leo, który przed świętami słyszy od swojej babci niezwykłą historię. Babcia opowiada mu o gwiazdach hodowanych z najpiękniejszych wspomnień, które uwalniały się w niebo, tworząc piękne świetliste pejzaże podczas Wigilii. Jednak babci nie udało się wypuścić swojej gwiazdy, co stanowi źródło jej smutku.

Zainspirowany tą historią, Leo postanawia sprawić babci najwspanialszy prezent – odnaleźć jej zaginioną gwiazdę. Wyrusza w magiczną podróż, podczas której towarzyszy mu pies babci, Śmieszek. W trakcie tej niezwykłej przygody spotykają różne postacie i odkrywają tajemnicze miejsca. Moment, w którym chłopiec zdenerwowany strząsa gwiazdy z drzewa, dodaje dynamiki i napięcia w całej historii. Podczas ich wspólnych poszukiwań Leo odczuwa wiele różnych emocji, z którymi musi sobie poradzić, co z pewnością stanowi dodatkowy atut tej historii.

W trakcie poszukiwań Leo doświadcza nie tylko fizycznych podróży, ale również podróży emocjonalnej i duchowej. Nie brakuje zwrotów akcji, czy pięknych i wzruszających momentów, które sprawiają, że książka jest tak wyjątkowa. Opowiada przede wszystkim o magii świąt, miłości rodzinnej, ważności wspomnień oraz poznawaniu siebie i innych.

Podczas poszukiwań gwiazdy, powieść zachęca nas do odkrywania magicznego świata, przeżywania emocji razem z głównym bohaterem i doceniania wartości, jaką jest miłość, ciepło domowego ogniska oraz rodzina. Książka zapewnia w ten sposób wiele wzruszeń i refleksji nad istotą świąt oraz bliskości z najbliższymi. Pokazuje, co tak naprawdę jest istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Wartościowa książka dla dzieci

„Gwiazda miłości” to przepiękna i bardzo ważna książka, która przekazuje głębokie wartości, koncentrując się na znaczeniu rodziny, spędzaniu czasu z bliskimi i gromadzeniu pięknych wspomnień. Historia skłania do refleksji nad tym, co naprawdę liczy się w życiu, oraz odkrywaniu magicznych chwil nawet w pozornie drobnych, najprostszych rzeczach.

Recenzja książki „Gwiazda miłości” Mojo Graffi Katarzyny Bielińskiej

„Gwiazda miłości” to niezwykła podróż przez świat dziecięcej wyobraźni, gdzie poszukiwania gwiazdy splatają się z ważnym przesłaniem o wartościach rodzinnych. Książka ta, pełna ciepła i magii, nie tylko dostarcza czytelnikom wzruszającej historii, lecz również ukazuje, że najcenniejsze skarby kryją się w relacjach z bliskimi. Zjawiskowe ilustracje nadają opowieści dodatkowego uroku, a poruszająca fabuła sprawia, że zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia odnajdą w niej coś wyjątkowego. „Gwiazda miłości” to niezapomniane doświadczenie czytelnicze, idealne na zimowy wieczór pod kocem z kubkiem gorącego kakao, które pozwala zanurzyć się w refleksji nad istotą życia, pozostawiając jednocześnie uśmiech na twarzy. Gorąco polecam!

Adrianna Andrzejewska


Autor: Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Ilustrator: Mojo Graffi Katarzyna Bielińska
Tytuł: Gwiazda miłości
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: lit. dziecięca (4+)
ISBN: 9788383186474
Liczba stron: 40


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami

Martamar 7, 2022

Brzydka pogoda, katar a może panosząca się po całym domu nuda. Któż z rodziców nie zna takich scenariuszy, gdy nasze…

dummy-img

Najlepsze wakacyjne książki dla dzieci + kod rabatowy!

Kasiacze 26, 2020

Wakacje już tuż, tuż… Chociaż może niektórzy nie czekają na nie tak, jak w zeszłym roku, a wszystko przez zmianę…

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens

Martapaź 16, 2022

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta – Daniel Nesquens Masa pomysłów i niespożytej energii towarzyszy chyba każdemu dziecku. Gdy jesteśmy…

Co robimy, gdy śpimy. Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej-Matteo Farinella

Co robimy, gdy śpimy. Akademia mądrego dziecka. Chce wiedzieć więcej-Matteo Farinella

Martapaź 8, 2022

Dni upływają nam na zabawie, nauce i pracy. Jedni działają wczesnym rankiem, inni zaś wolą nocne zadania. Bez względu na…

Frigiel i Fluffy. Odległe Lądy. Trzy klany – Frigiel, Nicolas Digard

Frigiel i Fluffy. Odległe Lądy. Trzy klany – Frigiel, Nicolas Digard

Szkrabajeklip 30, 2021

Frigiel i Fluffy. Odległe Lądy. Trzy klany – Frigiel, Nicolas Digard Frigiel wraz z towarzyszami po wielkiej bitwie i zmianie…