Święta Hani i Stasia

Krok po kroku: Święta Hani i Stasia – Patrycja Wojtkowicka-Skóra

Date
lis, 24, 2023
Comments
Możliwość komentowania Krok po kroku: Święta Hani i Stasia – Patrycja Wojtkowicka-Skóra została wyłączona

Przedświąteczny okres, szczególnie dla dzieci, to czas pełen nieodkrytych tajemnic i magii. Razem z dziećmi warto zagłębiać się w atmosferę świąt, wprowadzając je w piękny świat tradycji. Nowa odsłona serii „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia” zaprasza na niezwykłą podróż przez magiczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ta książka nie tylko przynosi uśmiech na twarzach, ale również tworzy niezapomniane chwile, ukazując, jak święta stają się wyjątkowym czasem także dla najmłodszych. Dołącz do nas i odkryj, jak ta fascynująca książka staje się magicznym przewodnikiem, prowadząc maluchy ku niezwykłym doświadczeniom związanym z magią Świąt Bożego Narodzenia.

„Krok po kroku: Święta Hani i Stasia”

W najnowszej części serii, Hania i Staś, pełni entuzjazmu, zaczynają przygotowania do magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z nimi odkrywamy urok świątecznych tradycji. Rodzeństwo, wspierane przez rodziców, wyrusza na malowniczy jarmark świąteczny, gdzie tętnią życiem stragany pełne kolorowych ozdób, aromatycznych pierników i choinkowych ozdób. W domu Hania i Staś wraz z rodziną w radosnym nastroju ubierają choinkę, tworząc z niej świąteczne arcydzieło. Razem wyrabiają ozdoby, pieką pierniki, a zapach korzennych przypraw wypełnia ich dom. W trakcie tych czynności dzieci uczą się nie tylko o tradycjach związanych ze świętami, ale także o wartości wspólnego spędzania czasu z bliskimi.

Przygody nie kończą się na przygotowaniach – święta niosą ze sobą kolejne magiczne chwile. Bohaterowie biorą udział w tradycyjnym kolędowaniu, gdzie dźwięki świątecznych pieśni tworzą ciepłą atmosferę. W końcu przychodzi czas na to, na co dzieci czekają najbardziej, czyli otwieranie prezentów, a okienka w książce pozwalają maluchom podejrzeć jakie prezenty dostał każdy członek rodziny. Nie brakuje również zimowej zabawy. Hania i Staś wskakują na łyżwy, bawią się na śniegu, lepią bałwana, a ich uśmiechy i radość są jak najpiękniejszy świąteczny prezent.

Cała fabuła skupia się na ciepłych, rodzinnych chwilach, ucząc dzieci o znaczeniu tradycji, wspólnego spędzania czasu z najbliższymi oraz radości płynącej z dzielenia się z innymi. „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia” to nie tylko opowieść o świętach, ale także przepiękna historia o miłości, wspólnocie i magii rodzinnych chwil.

Wyjątkowa książeczka edukacyjna dla dzieci

Książka wprowadza najmłodszych czytelników w świat tradycji świątecznych, ucząc ich o charakterystycznych elementach Bożego Narodzenia. Przez fabułę dzieci dowiadują się, jakie czynności towarzyszą tym wyjątkowym świętom, jednocześnie rozwijając swoją wiedzę o zwyczajach i tradycjach. Całość książki jest ładnie zilustrowana, co dodatkowo wzbogaca czytelnicze doświadczenie. Ilustracje są barwne i pełne szczegółów, co przyciąga uwagę dzieci i sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Książka zawiera okienka i wyszukiwanki na każdej stronie, co stanowi niezwykłe urozmaicenie dla maluchów. Okienka umożliwiają dzieciom zaglądanie za kulisy opowieści, odkrywanie ukrytych elementów i uczestniczenie w przygodach Hani i Stasia. To interaktywne podejście sprawia, że czytanie staje się fascynującym doświadczeniem.

Recenzja książki „Krok po kroku: Święta Hani i Stasia”

Najnowsza pozycja z serii „Krok po kroku” to idealna lektura dla najmłodszych dzieci, która nie tylko wprowadza je w świat świątecznych tradycji, ale także zapewnia element zabawy i interakcji. „Święta Hani i Stasia” oferują piękne ilustracje, okienka, które kuszą do odkrywania, i edukacyjne walory, sprawiając, że jest to doskonały prezent dla dzieci, szczególnie w okresie świątecznym. To wyjątkowa książka, która dostarcza najmłodszym radości z czytania i wzbudza ciekawości świata. Piękna, interaktywna i wartościowa. Gorąco polecam!

Adrianna Andrzejewska


Autor: Patrycja Wojtkowicka-Skóra
Ilustracje: Agnieszka Matz
Tytuł: Krok po kroku: Święta Hani i Stasia
Seria: Krok po kroku
Data wydania: 2023-11-08
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: 1
Gatunek: książki dla dzieci
ISBN: 9788383186658
Liczba stron: 14


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

KONKURS: Ja, przyroda, ekologia, życie… (wznowienie)

KONKURS: Ja, przyroda, ekologia, życie… (wznowienie)

Szkrabajekpaź 6, 2020

JA, PRZYRODA, EKOLOGIA, ŻYCIE… Konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i nauczycieli bibliotekarzy oraz ich uczniów. Wydawnictwo Zakamarki oraz Ośrodek Doskonalenia…

Zapowiedź: Zuzia i Hania. Lato z lawendą

Zapowiedź: Zuzia i Hania. Lato z lawendą

Szkrabajekmaj 22, 2024

Zaczyna się lato! Zuzia i jej młodsza siostra Hania jadą z rodzicami na wakacje do najlepszego miejsca na świecie: na…

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine

Kasiamaj 1, 2021

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine Zawsze chciałaś mieć starszą lub młodszą siostrę? A może masz to szczęście…

Rycerze 3 – Shuky, Waltch, Novy

Rycerze 3 – Shuky, Waltch, Novy

Szkrabajekpaź 15, 2020

Interaktywne gry książkowe to jeden z najciekawszych pomysłów ostatnich lat. W dodatku cieszący się coraz większą popularnością. Na polskim rynku…

Przezabawna opowieść dla dzieci. Gekon, który odkrył echo!

Przezabawna opowieść dla dzieci. Gekon, który odkrył echo!

Kasiamar 6, 2023

Niesłychanie zabawna opowieść o mocy dawania z siebie wszystkiego, co najlepsze, i o tym, co wyniknąć może z niecodziennej rozmowy…