Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę!

Date
wrz, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę! została wyłączona

Przebieranki: Stwórzmy Niezwykłe Postacie

Halloween to doskonała okazja do kreatywnego przebierania się. Zachęć dziecko do wybrania swojej ulubionej postaci z klasycznych horrorów, bajek, czy legend. Warto także wspólnie przygotować kostium, dzięki czemu dziecko może nie tylko bawić się w przebraniu, ale także w procesie jego tworzenia.

Rzeźbienie Dyni: Magiczne Latarnie

Rzeźbienie dyni to jedna z najbardziej klasycznych i kreatywnych zabaw związanych z Halloween. Dzieci uwielbiają kreować własne „latarnie” z dyni, dodatkowo to także świetny sposób na rozwijanie ich zdolności manualnych.

Straszne Historie: Odkrywajmy Mroczne Opowieści

Czas na wieczorne opowiadanie strasznych historii. Wybierz te odpowiednie dla wieku dziecka, aby nie przestraszyć go zbytnio. Można także poprosić dziecko, aby samo wymyśliło i opowiedziało swoją historię.

Halloweenowe Kino: Przyjemność z Przerażeniem

Wybierz kilka filmów lub bajek tematycznie związanych z Halloween. Przygotuj duży telewizor, zaciemnij pomieszczenie, poukładaj poduszki i kocyki, a potem… czas na seans! Pamiętaj o tym, że filmy muszą być odpowiednie dla wieku malucha.

Straszne Czytanie: Książki Pełne Tajemnic

Polecamy także wieczór z książką – straszne opowieści można czytać z dziećmi, angażując je w kreowanie bohaterów oraz miejsc akcji. Dzięki temu dziecko będzie mogło przeżyć przygodę w bezpiecznym środowisku, a jednocześnie zasmakować magii Halloween.

Halloweenowy Escape Room: Tajemnicza Przygoda

Escape Room z halloweenową tematyką to niezwykle ekscytujące przeżycie dla dzieci. W wielu miastach są dostępne specjalne pokoje przeznaczone dla najmłodszych, w których można rozwiązywać zagadki i bawić się w bezpieczny sposób.

Radosne Malowanie Twarzy: Bądźmy Kimkolwiek Chcemy

Profesjonalne malowanie twarzy pozwoli na chwilę wcielenia się w postać wybraną przez dziecko. Można to zrobić w domu, potrzebujesz jedynie odpowiednich farb i trochę kreatywności.

Dom Strachów: Strasznie Dobry Pomysł

Przygotuj dom strachów w swoim mieszkaniu. Wystarczy trochę dekoracji, ciemność i odpowiednie dźwięki. Dzieci z pewnością będą zachwycone taką formą zabawy.

Wspólne przygotowywanie przekąsek: Upiorne Przysmaki

Straszne ciasteczka, babeczki, kanapki – można znaleźć całą masę inspiracji i wykorzystać je na przygotowanie halloweenowego jedzenia. To zawsze fajny pomysł. 

Podsumowanie

Halloween to magiczny czas, który dzieci uwielbiają. Warto zatem wykorzystać te chwile i dostarczyć maluchom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji związanych z tym świętem. Dzięki naszym pomysłom Halloween z pewnością będzie nie tylko straszne, ale i niezwykle zabawne!

1 października 2023

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Serce olbrzyma

Zapowiedź: Serce olbrzyma

Szkrabajekmaj 3, 2024

Na wzgórzu tkwi dziwaczny kształt, podobno olbrzym leży tu i smacznie śpi pod kocem z traw, na legowisku z miękkich…

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Czytam sobie. Smog w centrum miasta. Złota Rybka. Mały skryba i wielka piramida

Kasiapaź 10, 2020

Fanką serii Czytam sobie jestem już od dłuższego czasu. Powoli kolekcjonuje wszystkie wydane do te pory egzemplarze z wielką nadzieją,…

Jak policzyć do jednego?

Jak policzyć do jednego?

Kasiamar 22, 2023

Jak policzyć do jednego? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale czy na pewno? Ta lektura pokaże Wam, że to wcale…

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker

Bujaczeklip 11, 2022

Kubuś i Anioł Snu – Lucinda Riley, Harry Whittaker Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów, by cię wysłuchać…* Strach ma…

Leopantera – Piotr Wilkoń

Leopantera – Piotr Wilkoń

Szkrabajekmar 5, 2021

W XXI wieku, kiedy coraz głośniej mówi się o tolerancji, akceptacji i inności oraz jej zrozumieniu, rynek wydawniczy (i nie…