Kastor naprawia rower

Date
kwi, 21, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kastor naprawia rower została wyłączona

Lubicie jeździć na rowerze? Tak? To tak, jak Maciuś i Kastor, bohaterowie książeczki Larsa Klintinga „Kastor naprawia rower”. Nowy, czerwony pojazd należy do młodszego bobra. Razem z przyjacielem wybierają się na wycieczkę zakończoną piknikiem. Gdy wyruszają, okazuje się, że Maciuś złapał kapcia! Bohaterowie przystępują do naprawy.

Kilka słów o fabule

Jestem zachwycona nie tylko tą książeczką, ale i całą serią. Nie dziwię się, że zdobyła tak dużą popularność na całym świecie. Mój syn również jest zachwycony opowieściami o Kastorze. W czym tkwi sekret tej opowiastki? W prostocie! Autor wie, dla kogo pisze i do kogo się zwraca – do dzieci. Dlatego używa prostego języka, łatwych zwrotów i wszystko dokładnie tłumaczy. Mój synek słuchał tej opowieści jak zaczarowany, po czym wyjął swoje własne narzędzia i chciał naprawiać rower.

Moja opinia i przemyślenia

Razem z bohaterami przejdziemy przez proces naprawiania roweru i wymiany dętki na nową. Kastor zdradzi Maciusiowi i czytelnikom, jak sprawdzić, w którym miejscu jest dziura, a także jakie kolejne kroki należy podjąć, aby mieć sprawny rower, bez dziury w kole! Podoba mi się dokładne wyszczególnienie potrzebnych narzędzi, które zostały narysowane i podpisane tak, że dziecko może otworzyć stronę i wie, co mu się dokładnie przyda.

Cała opowieść jest niezwykle ciepła i przyjemna. Dobrze się ją czyta, a jeszcze lepiej słucha. Tekstu nie ma dużo, ale wszystko zostało w nim zawarte. Książeczkę można podsunąć dzieciom do samodzielnego czytania, bo jak wspomniałam, język, jakim została napisana, jest prosty i dostosowany do wieku odbiorcy. Ogromną rolę odgrywają w historyjce ilustracje. Nie wiem dlaczego, ale przypominają mi moje książeczki z dzieciństwa. Kreska, jak i dobór barw sprawia, że myślami wracam do moich ulubionych opowieści z młodzieńczych lat.

Podsumowanie

Książeczka została wydana w formie zeszytu. Zauważyłam, że wydawnictwo stawia na mniejszy format, ale mi to odpowiada. Dzięki temu książeczki możemy zabrać ze sobą na wycieczkę czy w podróż – nie zajmą wiele miejsca, a maluch ucieszy się, że w innym miejscu będzie mógł posłuchać o swoich ulubionych bohaterach i wspólnie z nimi naprawić rower.


Autor: Lars Klinting
Tłumaczenie: Magdalena Landowska
Ilustrator: Lars Klinting
Tytuł: Kastor naprawia rower
Tytuł oryginalny: Castor Punke
Seria i nr tomu: Kastor
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: II
Data wydania: 2023-03-12
Kategoria: literatura dziecięca 3+
ISBN: 9788380083066
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Olaf dostaje swoje 5 minut

Olaf dostaje swoje 5 minut

Bujaczekpaź 27, 2020

Chyba każdy z nas kojarzy bałwanka Olafa. Jestem pewna, że już samo imię wystarczy, by w wyobraźni ujrzeć tego pociesznego…

dummy-img

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2020 r – najnowsze informacje!

Kasiacze 15, 2020

Niestety, Warszawskie Targi Książki w tym roku nas ominęły. Wszyscy nad tym ubolewamy, ale rozumiemy, że taka była konieczność. Jednak…

Narwani Normanowie-Terry Deary

Narwani Normanowie-Terry Deary

Martamaj 17, 2021

Narwani Normanowie-Terry Deary Ręka w górę, jeśli choć raz w życiu chciałeś lub chciałaś zostać rycerzem. Ci z bajek byli niezwykle…

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Kasialis 13, 2021

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie Kto nie kocha bajek Disneya? Wychowałam się na nich, jeszcze…

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Najpiękniejsze opowieści. Disney

Bujaczeklis 16, 2021

Najpiękniejsze opowieści. Disney Bycie księżniczką nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać. Trzeba obalać mity głoszone o księżniczkach…