Jak to działa? Dinozaur

Date
kwi, 19, 2023
Comments
Możliwość komentowania Jak to działa? Dinozaur została wyłączona

Jak wygląda wnętrze lodówki kiedy ją zamykamy? Czy nadal świeci się tam światło? A może po zamknięciu drzwi jedzenie znajduje się w innym wymiarze? Tego nie wie nikt. Jednak chęć poznania rzeczy od środka nie tyczy się tylko wnętrza lodówki. Z pomocą przychodzi nowa seria od wydawnictwa Wilga – Jak to działa?, z której możemy dowiedzieć się jak stworzone i zbudowane są różne rzeczy, np. dinozaury!

Chyba u każdego chłopca przychodzi czas, kiedy dinozaury są bardzo ważnym elementem zabaw i tematów rozmów. Nie muszą być dominujące, ale jednak gdzieś będą pojawiały się te prehistoryczne jaszczury. Dlatego warto pozwolić dziecku zgłębić ten temat. Nawet od środka!

Jak to działa? Dinozaury. To niesamowita książka, dzięki której dziecko wraz z profesorem Myszką może zbadać jak dokładnie wyglądał najsłynniejszy z dinozaurów – tyranozaur. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniu jakim są stopniowe przekroje, poznajemy tego gada z różnych stron.
Informacje są dostosowane to młodszych dzieci, więc nie trzeba obawiać się niezrozumiałych i trudnych do wypowiedzenia słów, czy mało ekscytujących wywodów historycznych.

Dziecko dostaje bardzo fajnie wydaną, kolorową i ciekawą książkę o tym jak działał dinozaur. Dzięki temu może zgłębiać tematy, które go interesują bez potrzeby stawiania rodziców w niekomfortowej sytuacji nieznajomości odpowiedzi na niezwykle nurtujące pytania, np. ile palców miały dinozaury?
Jak to działa? Dinozaury to jedna z tych książek, po które dzieci same sięgają i przeglądają w wielkim skupieniu. To tytuł, który angażuje dziecko i zgłębia konkretny temat. Na pewno warto sięgnąć po ten tytuł i cieszyć się możliwością zaspokajania dziecięcej ciekawości.

Karolina Kosek


Autor: Amelia Hepworth
Tytuł Oryginału: How it works. The dinosaur
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Ilustrator: –
Tytuł: Jak to działa? Dinozaur
Seria i nr tomu: Jak to działa
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:27.04.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788328091610
Liczba stron: 12


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Wioska Świętego Mikołaja – Agnieszka Mielech

Wioska Świętego Mikołaja – Agnieszka Mielech

Szkrabajeklis 6, 2023

Emi z Tajnym Klubem Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka oraz z niekoniecznie mile widzianą koleżanką rusza na podbój Laponii, a dokładnie…

Kocham was równie mocno, maluszki – Jane Chapman

Kocham was równie mocno, maluszki – Jane Chapman

Kasiapaź 19, 2020

Codzienność starszych dzieci zmienia się diametralnie, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo. Nawet jeżeli przygotujmy starszą pociechę, z każdej możliwej strony,…

Czy kalendarz adwentowy musi być nudny? Ekspres grudniowy nadjeżdza!

Czy kalendarz adwentowy musi być nudny? Ekspres grudniowy nadjeżdza!

Kasialis 9, 2022

Czy kalendarz adwentowy może być pociągiem? Oczywiście. I to takim, który dowiezie nas do świąt… ekspresowo! Oto i jest: odjazdowy…

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Sherlock Homes. Znak czterech – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 13, 2021

Fantastycznie wkręciliśmy się z młodzieżą w serię, druga odsłona i ponownie bardzo dobra ocena. Przygodę czytelniczą z wyczuciem dostosowano do…

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows

Szkrabajeklis 30, 2020

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną – Annie Barrows Pestka ma zły dzień. Wszyscy się na nią uwzięli i nikt…