Kochamy Plutona

Date
kwi, 12, 2023

“Kochamy Plutona” to kolejna, po “Osiem małych planet” książka dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Niezwykle interesująco napisana, przybliża małym czytelnikom tematykę Plutona oraz innych elementów kosmosu, które nie są planetami.

Właśnie rozpoczyna się wielki bal planet. Wejścia strzeże ochroniarz, który sprawdza, czy wszyscy przybyli spełniają trzy warunki. Jeżeli nie, nie mogą wejść. Pluton nie zalicza się do grona planet, co go bardzo smuci, ale okazuje się, że spotyka innych przyjaciół, którzy również nie mają wstępu na wielką imprezę.

Układ słoneczny, jak i cały kosmos, od lat wiedzie prym wśród małych ciekawskich. Jest coś w tej nieograniczonej przestrzeni, co fascynuje dzieci. Widać to po popularności wszelakich programów naukowych skierowanych do najmłodszych czy chwytliwych piosenkach o kosmosie, które wpadają w ucho, a zarazem dostarczają wiele ciekawych informacji. „Kochamy Plutona” to piękna opowieść, idealna dla małych czytelników. Tekst jest melodyjny, wierszowany, dzięki czemu wpada w ucho i przyjemnie się go słucha. Autorzy w bardzo interesujący sposób, przemycili ogrom ciekawostek. Czego dowiedzą się dzieci z lektury tej książeczki? Poznają trzy zasady, które muszą spełniać ciała niebieskie, aby klasyfikować się do planet. Dodatkowo, maluchy dowiedzą się, dlaczego Pluton nie zalicza się do tego grona oraz jakie inne planetoidy można spotkać w przestrzeni kosmicznej, jak np. asteroidy. Na tym jednak nie kończy się atrakcyjność tej książeczki.

W środku znajdziemy wycięcia oraz piękne ilustracje, które dopełniają tekst i przyciągają wzrok. Dużo się dzieje na każdej rozkładówce, ale jest to przyjemne dla oka, a dzieci, obserwując każdą z ilustracji, mogą zadawać kolejne pytania. Twarde tekturowe strony i zaokrąglone brzegi to kolejny plus tej publikacji.

Dzięki tej lekturze, mali astronomowie docenią Plutona, naszą małą planetę karłowatą. Nigdy nie jest za wcześnie, aby pokazywać dzieciom, jak nauka jest ciekawa, a w dzisiejszych czasach mamy to wszystkie informacje podane w bardzo interesujący sposób. „Kochamy Plutona” to bardzo intrygująca i warta uwagi książeczek.


Autor: Chris Ferre Helen Maynard-Casely

Tłumaczenie: Anna i Miłosz Urbanowie

Ilustrator: Lizzie Doyle

Tytuł: Kochamy Plutona

Seria i nr tomu: Uniwersytet Malucha

Wydawnictwo: Media ROdzina

Wydanie: I

Data wydania: 2021-04-24

Kategoria: literatura dla dzieci, 2+

ISBN: 9788380089068

Liczba stron: 18


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem – Agnieszka Stefaniuk

Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem – Agnieszka Stefaniuk

Kasiapaź 8, 2020

Rodzie są bombardowani coraz to nowymi poradnikami. Jak wychować syna, a jak córkę. Czy wychowywać w domu, czy w placówkach?…

Lucky Luke na siodełku – Mawil

Lucky Luke na siodełku – Mawil

Szkrabajekpaź 22, 2022

Lucky Luke na siodełku – Mawil Kowboj nie istnieje bez dwóch rzeczy, swojego konia, wiernego wierzchowca, który przemierza z nim…

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Szkrabajeklut 5, 2021

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey Witajcie w świecie Dog Mana, gdzie możliwe jest, by człowiek i…

Baśnie wybrane braci Grimm

Baśnie wybrane braci Grimm

Kasialip 7, 2021

Baśnie wybrane braci Grimm Już jako dziecko kochałam czytać. Zagłębiałam się w zaplecza biblioteki i odkrywałam książki, przez które nie…

Kinowa zapowiedź: To nie wypanda!

Kinowa zapowiedź: To nie wypanda!

Kasialip 14, 2021

Studio Pixar nie daje swoim widzom odpocząć. Zaledwie kilka dni temu mogliśmy obejrzeć zwiastun “Encanto”, a wczoraj studio zapowiedziało kolejną…