Niesforne ziarenko

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Date
lut, 25, 2023
Comments
Możliwość komentowania Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje została wyłączona

Ludzie składają się w 70 procentach z wody i w 100 procentach z emocji, które często mają ogromną wagę i potrafią zawładnąć nami na dobre. Dorośli mają umiejętność radzenia sobie z emocjami i zobowiązani są, by taką wiedzą podzielić się ze swoimi dziećmi. To nie zawsze jest łatwe, ale należy rozmawiać o tym, co gra nam w sercu. A co zrobić, gdy dzieci zetkną się ze złymi emocjami i staną się niczym niesforne ziarenko?

Niesforne ziarenko

Ta historia urzekła nas prostą oprawą i wielowątkową formą. Dzieci spotkają na swojej drodze niesforne ziarenko, które uwielbia dokuczać innym. Stroi straszne miny, strasząc dzieci, opowiada nieśmieszne żarty, wiecznie się spóźnia i nie odkłada nic na miejsce. Nicpoń z niego jakich mało i postrach całej okolicy. Wszyscy starają się go omijać. Czemu ziarenko zachowuje się w ten sposób? Czy zawsze był tak niesforny i zły? Otóż kiedyś ziarenko wcale nie było złe, ale pewne wydarzenia sprawiły, że stracił radość życia. Choć zapomniał, czym jest przyjaźń i bardzo zamknął się w sobie, to nie poddał się temu uczuciu całkowicie i postanowił się zmienić, tylko czy inni uwierzą w jego zmianę?

Wśród ilustracji

Twarda oprawa i niesforne ziarenko, które przykuwa wzrok to początek przygody, w której główną rolę grają uczucia, zasady społecznego współżycia, szacunek dla innych i siebie samych. Prosta kreska tworzy przepiękne ilustracje, które w połączeniu z tekstem tworzą niezwykłą wartościową przygodę i zachwycają czytelników w każdym wieku. Urocze obrazy wyrażają niemal tyle, co słowa. Są żywe, pełne emocji i prawdy, o której często w natłoku zadań zapominamy. Stonowana kolorystyka pozwala skupić uwagę na przekazie. Nie umniejsza to zachwytów warstwą graficzną. Pete Oswald potrafi wyczarować magiczne obrazy.

Wśród tekstu

Jory John niewielką ilością tekstu wciąga małych czytelników w wir przygody i pozwala zacząć te najtrudniejsze rozmowy. Każdy czytelnik dostrzeże inne wartości, w odmienny sposób spojrzy na niesforne ziarenko i jego przygody. To jest piękne, że tak oszczędny tekst ma tak ogromną siłę przekazu. Niesforne ziarenko zachwyci nas lekkością, która nie umniejsza wartości przekazywanej historii. Rozpocznie serie zdarzeń, które ułatwią nam, rodzicom rozmowy o emocjach, szukaniu własnej wartości czy tak ważnego w życiu społecznym szacunku. To też opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę i ma prawo zmienić swoje zachowanie.

Podsumowanie

Niesforne ziarenko to książka z serii Smaczna banda i emocje. Każda z książeczek skupia się na innej emocji, z którą zmierzyć się musi nasz bohater. Prosta w formie pozwala skupić się na przekazie, a ten jest wielowątkowy. Odkrycie o jakich uczuciach mowa nie sprawi problemu małym czytelnikom. W mig dostrzegą, z czym przyjdzie zmierzyć się ziarenku. Warto do niej wracać i na nowo odkrywać niesamowitą kreskę oraz zachwycającą treść. Już zacieramy ręce na kolejne części serii, która skradła nasze serducha, nie milionem barw, a głębią skrytą w stonowanej kolorystyce i niewielkiej ilości tekstu.

Autor: Jory John

Tłumaczenie: Kasia Huzar-Czub

Ilustrator: Pete Oswald

Tytuł: Niesforne ziarenko

Tytuł oryginalny: The Bad Seed

Seria i nr tomu: Smaczna Banda i emocje

Wydawnictwo: Harper Kids

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2023-02-22

Kategoria: dla dzieci, o emocjach, bajki

ISBN: 9788327680631

Liczba stron: 32

23 lutego 2023

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Strażniczka perły

Zapowiedź: Strażniczka perły

Szkrabajekgru 22, 2023

Tylko ona może ocalić swoich bliskich. Tylko ona może odkryć, jak zatrzymać zło. Kutik musi jedynie wyruszyć na kraniec świata……

Święci wokół nas – Anna Paczuska

Święci wokół nas – Anna Paczuska

Szkrabajeklut 27, 2021

Coś tu poszło nie tak. Zdecydowanie. Mimo fajnego pomysłu na książkę i ogromnej sympatii do wydawnictwa RM nie jestem w…

Ostatnia Tchnąca Magią Julie Pike

Ostatnia Tchnąca Magią Julie Pike

Bujaczeklut 12, 2021

Ostatnia Tchnąca Magią Julie Pike Zawsze pamiętaj, że cię kocham. To początek, koniec i wszystko, co jest pomiędzy.* Wyobraźcie sobie…

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien

Szkrabajekwrz 7, 2021

Zaginiona wyspa. Frigiel i Fluffy – Frigiel i Jean-Christophe Derrien Kolejny tom przygód czwórki przyjaciół w uniwersum Minecrafta. Tym razem…

Pierwsze wątpliwości- Jerome Hamon, Lena Sayaphoum

Pierwsze wątpliwości- Jerome Hamon, Lena Sayaphoum

Martasie 31, 2022

Odnalezienie własnej drogi prawie nigdy nie jest łatwe. Najpierw musisz z uporem dążyć do celu, a gdy ten okaże się…